NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Domaćini nisu uspjeli zaustaviti samo vodeći dvojac, Orebiću je pobjegao lider, a Jadranu drugoplasirani, ali zato je fenjeraš zaustavio trećeg...

6. ožujka 2022. - 17:52
PRVO PROLJETNO KOLO

Nedjelja, 6. ožujka, Dubravka: Sokol – BŠK Zmaj 2:1, Smokvica: Jadran 1929. – Slaven 0:2, Krvavac: Maestral – Croatia 1:0, Komin: Gusar – Župa dubrovačka 4:0, Čilipi: Konavljanin – Žrnovo 3:0, Potomje: Orebić – ONK Metković 1:2.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

1. ONK Metković 29 bodova (28:6), 2. Slaven 27 bodova (25:8), 3. Gusar (kažnjen oduzimanjem dva boda) 21 bod (22:15), 4. Croatia 19 bodova (24:15), 5. Konavljanin 19 bodova (22:19), 6. Sokol 18 bodova (20:18), 7. Orebić 18 bodova (18:18), 8. Župa dubrovačka 15 bodova (16:20), 9. Jadran Smokvica 13 bodova (16:20), 10. Žrnovo 11 bodova (13:25), 11. BŠK Zmaj 7 bodova (18:26), 12. Maestral 6 bodova (12:44).

Četiri pobjede domaćina i dvije gostiju, a te dvije gostujuće trice zgrabio je vodeći dvojac, ONK Metković je dobio u Potomju Orebić, a Slaven je bio uspješan kod Jadrana u Smokvici. Praznih ruku s gostovanja vraćaju se Croatija iz Krvavca, Župa dubrovačka iz Komina, BŠK Zmaj iz Dubravke, te Žrnovo iz Čilipa.

Redom, lider ONK Metković je dobio prvo poluvrijeme protiv Orebića na terenu Grka pogotkom Duje Medaka u 22. minuti. Isti igrač je bio strijelac na Haštriću i u nastavku, u 55. minuti je pogodio za 2:0. Blago Roso je u 79. minuti vratio nadu Orebiću kako može izbjeći poraz, ali to se nije dogodilo.

Slaven je u Smokvici slavio pogocima Jurice Ivankovića u 24. minute te autogolom Ivana Žuvele u 54. minuti. 'Crveni' tako nisu dozvolili bijeg metkovskim 'crveno bijelim', koji i dalje imaju (samo) dva boda viška uz napomenu kako ONK Metković uskoro stiže na Gnjile, za 14 dana, a prvi ogled u jesen, odigran u Metkoviću, na Štruvinu, završio je bez pobjednika, 1:1.

Maestral je postigao jedan, ali tri boda vrijedan pogodak protiv treće Croatije. Darko Jerković je u 21. minuti odlučio pobjednika.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Gusar, koji je s 4:0 svladao Župu dubrovačku. Ivan Popović je tri puta tresao mrežu gostiju, u 20., 41. i 80. minuti, prva dva pogotka postigao je iz kaznenog udarca, dok je Toma Medak u 52. minuti potpisao 3:0. Posao domaćinu olakšao je Bruno Šutalo, vratar Župe dubrovačke, koji je isključen u 40. minuti zbog grubog prekršaja, skrivio je kazneni udarac.

U Čilipima Konavljanin je dobio Žrnovo 3:0 pogocima Pera Opušića u 10. i 83., te Mateja Perića u 53. minuti.

Startnih jedanaest Žrnova protiv Konavljanina
Tonči Vlašić
Prva ŽNL, 10. kolo, Čilipi: Konavljanin - Žrnovo 3:0
Prva ŽNL, 10. kolo, Čilipi: Konavljanin - Žrnovo 3:0 (Pero Opušić je skrenuo loptu u mrežu, 1:0)
Prva ŽNL, 10. kolo, Čilipi: Konavljanin - Žrnovo 3:0 (trener gostiju Nikša Skokandić)
Nogometni klub Konavljanin uoči utakmice sa Žrnovom

U Dubravci Sokol je protiv BŠK Zmaj poveo već u 4. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Nikša Đurić. Mateo Miladin je poduplao prednost u 52. minuti, dok je poraz blatskih 'crvenih' ublažio Deni Sardelić u 77. minuti.

Gusar je skočio na treće mjesto, drugi Slaven ima šest bodova više od 'žutih' iz Komina, a lider ONK Metković osam. Konavljanin se izjednačio bodovno s četvrtom Croatijom, Sokol je sad u gornjem domu, šesti. Maestral je i dalje zadnji, ali sad ima samo bod manje od predzadnjeg BŠK Zmaj, dojučerašnjeg člana većeg ranga, južne skupine Treće HNL.