NogometNOGOMET/TREĆA HL - JUG

OPUZENCIMA SVA TRI Pločani uštopali prvaka, Lapadu novi bod

Piše Tonči Vlašić/Branko Kulidžan
26. studenog 2016. - 16:28

Neretvanac je uzeo sva tri boda u Makarskoj. Dobio domaćina s 3:2 te ga ostavio na začelju, a jesen zaključio s 30 bodova i trenutno je na diobi drugog mjesta, s pet bodova manje od vodećeg Hajduka II. Luka Juričić je pogodio za 1:0. Domaćin je preokrenuo, ali nakon toga dva pogotka Opuzenaca. Duje Medak je izjednačio na 2:2, a za sva tri boda pogodio u drugoj minuti sudačke nadoknade Mario Marić.

Neretva nije bila uspješna, a igrala j kod kuće. Rastužila je Croatia iz Zmijavaca, koja je mrežu domaćina pogađala u 77. i 90. minuti.

GOŠK Dubrovnik 1919. je uzeo bod u Kaštel Starom odigravši bez pogodaka protiv Vala. Bilo je prije utakmice pitanje hoće li se igrati ili ne? Naime, dijelovi terena su bili pod vodom nakon kiše. Pomogli su i vatrogasci nakon čega se donijela odluka da će se ipak igrati. Počelo je s 20-ak minuta zakašnjenja.

U Pločama 1:1 u ogledu Jadrana Luka Ploče i jesenskog prvaka, Hajduka II, koji je poveo već u 3. minuti. Mrežu domaćina pogodio je Robrt Jandrek. Domaćin je izjednačio iz kaznenog udarca. Ivo Grbić, vratar Hajduka II je prekršajem zaustavio u svom 16-ercu Marina Romića te dobio žuti karton. Siguran realizator kaznenog udarca bio je u 58. minuti Dino Primorac.

SEMAFOR 17. kolo
Subota, 26. studenoga, Kaštel Stari:
Val – GOŠK Dubrovnik 1919. 0:0, Dugi Rat: Orkan – Hrvace (odgođeno), Otok: OSK – Omiš 3:2, Ivanbegovina: Kamen – Primorac 1929. Stobreč (odgođeno), Ploče: Jadran LP – Hajduk II 1:1, Makarska: RNK Zmaj – Neretvanac 2:3, Biograd: Primorac (B) – Junak 1:0, Metković Neretva – Croatia Zmijavci 0:2, nedjelja, 27. studenoga, Blato: BŠK Zmaj – Zadar.

1. Hajduk II 35 bodova (43:15), 2. Hrvace (utakmica manje) 30 bodova (30:18), ), 3. Neretvanac 30 bodova (30:21), 4. Zadar (utakmica manje) 27 bodova (25:14), 5. Croatia 27 bodova  (32:20), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 27 bodova (19:15), 7. Primorac Biograd 26 bodova (25:22), 8. OSK 26 bodova (25:24), 9. Kamen (utakmica manje) 26 bodova (21:21), 10. Neretva 25 bodova (21:22), 11. Val 22 boda (17:34), 12. Junak 20 bodova (15:17), 13. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 19 bodova (16:27), 14. Omiš 18 bodova (22:27), 15. Jadran LP 17 bodova (16:31), 16. Orkan (utakmica manje) 16 bodova (22:28), 17. BŠK Zmaj (utakmica manje) 14 bodova (22:30), 18. RNK Zmaj Makarska 12 bodova (19:33).

RASPORED
Proljetni dio prvenstva počinje u subotu, 4. ožujka 2017. utakmicama 18. kola, Dugi Rat:
Orkan – Croatia Zmijavci, Kaštel Stari: Val – Zadar, Metković: Neretva – Neretvanac, Biograd: Primorac (B) – Primorac 1929. Stobreč, Makarska: RNK Zmaj – Omiš, Ivanbegovina: Kamen – Hrvace te Otok: OSK – GOŠK Dubrovnik 1919., dok u nedjelju, 5. ožujka igraju, Split: Hajduk II – Junak i Blato: BŠK Zmaj – Jadran LP.

20. travanj 2024 06:55