NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

ONK METKOVIĆ SLAVIO USRED GABRILA Croatija nije iskoristila penal u 92. minuti, kazna stigla u sedmoj minuti sudačke nadoknade!

15. studenog 2020. - 15:58
ONK Metković je novi lider prvenstva. Dobio je Croatiju usred Gabrila u derbiju 9. kola s 2:1, i to kako. U drugoj minuti sudačke nadoknade lider je imao kazneni udarac, ali je vratar ONK Metkovića Marijo Batinović zaustavio udarac Vlaha Grbešića, a u sedmoj minuti sudačke nadoknade, nakon ubačaja iz kuta i gužve pred vratima domaćina, lopta je došla do petice gostiju, Duje Batinovića, koji je zakucao loptu u mrežu za pobjedu i veliko slavlje gostiju.

Metkovski ‘crveno bijeli‘ su poveli na Svetom Martinu u 10. minuti. Strijelac je bio Ante Sokol. Domaćin je izjednačio u 39. minuti (Pero Ševo). ONK Metković je nanizao pet pobjeda nakon poraza na Grudi od Slavena 2:1. Dobio je i prethodno i Orebić usred Orebića, i to također pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Orebić je na svojoj Trstenici sa 4:0 nadigrao Maestral kod kuće. Dva pogotka prvog strijelca lige Ivana Kordića, jedan Ante Kordića i Hrvoja Rikala

U Dubravci je susjedski ogled Sokola i Slavena završio bez pogodaka - 0:0. U 76. minuti vratar Sokola Đuro Delija je igrao rukom izvan svog kaznenog prostora, spriječio izglednu poziciji za pogodak gostiju, te je isključen.

U Čibači su se ogledali treća Župa dubrovačka i četvrti Konavljanin. Domaćin je slavio s 3:1 te je napredovao za jedno mjesto, sad je drugi, a Konavljanin je napravio korak natrag, te je sad peti. Stanko Cvitković je u 40. minuti doveo Župu dubrovačku u vodstvo, a tri minute kasnije već je bilo 2:0 (Luka Papić). Konavljanin je početkom nastavka, u 51. minuti, pogotkom Ermina Krvavca smanjio na 2:1, a u 82. minuti kapetan domaćih, Velimir Kajba, bio je strijelac za konačnih 3:1 pobjedu momčadi trenera Josipa Papića

U Smokvici je Žrnovo povelo u 4. minuti pogotkom Tea Borovine. Izjednačio je Jadran u 12. minuti preko Mladena Salečića iz kaznenog udarca, a u 20. minuti strijelac za domaće bio je Ivica Grbeša. U 31. minuti domaćin je preko Alberta Marelića stigao do 3:1, a u 39. minuti I do 4:1 (Ivan Pecotić), a gosti su drugi pogodak postigli u 43. minuti (Ante Belić).

Zbog korone u redovima Hajduka 1932. nije se igralo u Kominu.

SEMAFOR 9. kolo
Nedjelja, 15. studenog, Orebić
: Orebić – Maestral 4:0, Komin: Gusar – Hajduk 1932. (odgođeno zbog korone u redovima sastava iz Vela Luke), Gabrili: Croatia – ONK Metković 1:2, Dubravka: Sokol – Slaven 0:0, Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin 3:1, Smokvica: Jadran – Žrnovo 4:2.

1. ONK Metković 22 boda (23:10),
2. Župa dubrovačka 20 bodova (23:11), 3. Croatia 19 bodova (22:6), 4. Orebić (oduzeta dva boda) 14 bodova (25:12), 5. Konavljanin 14 bodova (18:13), 6. Slaven 12 bodova (17:12), 7. Jadran Smokvica 11 bodova (15:24), 8. Gusar (utakmica manje) 10 bodova (12:12), 9. Sokol 8 bodova (13:21), 10. Žrnovo 5 bodova (8:23), 11. Maestral (utakmica manje) 5 bodova (8:30), 12. Hajduk 1932. (dvije utakmice manje) 3 boda (6:15).