NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

ONK METKOVIĆ DOBIO U DUBRAVCI Croatia bolja od Hajduka, zadnjih 90 minuta odlučuje, Gabrile navijaju za Župu dubrovačku

6. lipnja 2021. - 22:46
ONK Metković slavi 2:0 pobjedu u Dubravci protiv SokolaTonči Vlašić

Zadnje kolo odlučuje o prvaku!

ONK Metković je prošlo kolo dobio kod kuće pogotkom Dragana Brečića do tad vodeću Croatiju, te preuzeo vrh dva kola prije kraja sezone s bodom prednosti, te boljim međusobnim skorom. Uoči posljednjih 90 minuta sezone ONK Metković je i dalje na vrhu iako to nije bio od 26. do 83. minute predzadnjeg, 21. kola. Naime, u 26. minuti Croatija je kod kuće povela protiv Hajduka 1932. pogotkom Pera Grbića (Domagoj Ljubišić je u 64. minuti potvrdio pobjedu - 2:0), te se vratila na frh, i bila na njemu sve dok u Dubravci ONK Metković nije poveo protiv Sokola u 83. minuti (Duje Batinović). Četiri minute poslije prvog pogotka metkovski sastav je postigao i drugi (Duje Medak), te je već tad mogao početi sa slavljem.

Lider je u Dubravci više pokazao u prvom poluvremenu, tresao je okvir gola domaćina, ali u prvih 20 minuta nastavka pet prilika je imao Sokol. Niti jednu nije iskoristio, te je na kraju, kad je opet bolji bio gost, kažnjen za te promašaje.

Dubravka, 21. kolo: Sokol - ONK Metković 0:2
Tonči Vlašić

Župa dubrovačka je sa 4:1 na lapadskom travnjaku dobila Slavena. Mato Šimunović je prvi pogodio za 'domaćina' u 17. minuti, u 35. minuti bilo je 2:0 (autogol Nika Bratoša). Đuro Trković je u 39. minuti prepolovio zaostatak, ali u nastavku nova dva pogotka Župe dubrovačke, a niti jedan Slavena. Oba je postigao Stanislav Vasilj, te je on sad vodeći strijelac lige sa 16 pogodaka (Tin Vidak iz Croatije je drugi s 15). Sudac Vlatko Jurešić podijelio je deset kartona, tri žuta Župi dubrovačkoj, a čak šest žutih i crveni Slavenu. Isključen je u 68. minuti Pero Macan zbog udaranja igrača po nogama u trenutku prekida. I dok je Župa dubrovačka sva tri dobila zbog preoštrog starta, gosti čak pet zbog prigovora.

Maestral je uzeo sva tri boda u Žrnovu protiv istoimenog domaćina. Nedjeljko Kešina u 2., Luka Bilać u 30., te Mario Zovko u 38. i 73. minuti tresli su mrežu Žrnova, koji je u 28. minuti bio izjednačio na 1:1 pogotkom Antonia Ivankovića.

Osim na Lapadu, te u Žrnovu, 4:1 je bilo i u Smokvici gdje je Jadran bio bolji od Konavljanina. Domaćin je poveo sa 4:0 (Nemanja Šešlija je postigao prva tri pogotka, prvi u 3., drugi u 9., a treći u 42. minuti, dok je za 4:0 pogodio Mijo Teklić u 54. minuti). Leo Bogdanović je ublažio poraz u 89. minuti.

Osim na Lapadu, Žrnovu i u Smokvici, i u Kominu je viđeno pet pogodaka, ali svih pet u mreži gostiju (Gusar je s 5:0 dobio Orebić). Za 'Žutu podmornicu' pogađali su Tino Karamatić u 18., Ante Medak u 60., 67. i 82., te Ivan Medak u 80. minuti.

SEMAFOR 21. kola

Nedjelja, 6. lipnja, Žrnovo: Žrnovo – Maestral 1:4, Smokvica: Jadran – Konavljanin 4:1, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Slaven 4:1, Dubravka: Sokol – ONK Metković 0:2, Gabrili: Croatia – Hajduk 1932. 2:0, Komin: Gusar – Orebić 5:0.

1. ONK Metković 53 boda / 21 utakmica (51:14), 2. Croatia 52 boda / 21 utakmica (51:14), 3. Župa dubrvačka 46 bodova / 21 utakmica (56:20), 4. Slaven 29 bodova / 21 utakmica (42:28), 5. Gusar 27 bodova / 21 utakmica (36:38), 6. Jadran Smokvica 26 bodova / 21 utakmica (38:49), 7. Sokol 23 boda / 21 utakmica (30:47), 8. Orebić 22 boda / 21 utakmica (36:36), 9. Žrnovo 22 boda / 21 utakmica (26:51), 10. Konavljanin 21 bod / 21 utakmica (31:41), 11. Maestral 20 bodova / 21 utakmica (28:55), 12. Hajduk 1932. 15 bodova / 21 utakmica (24:53).

RASPORED 22. kola

Vodeći dvojac u zadnjem kolu, Metković: ONK Metković - Župa dubrovačka, Orebić: Orebić – Croatia.

Još u subotu, 12. lipnja, od 17 sati igraju u Krvavcu: Maestral - Gusar, u Vela Luci: Hajduk 1932. - Sokol, u Čilipima: Konavljanin - Žrnovo, te na Grudi: Slaven - Jadran Smokvica.