NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

NIŽE USPJEHE ONK METKOVIĆ Konavljanin kući pjevajući, Žrnovu tri boda, Župi dubrovačkoj također, ali se namučila protiv fenjeraša

5. travnja 2021. - 19:00

Namučila se Župa dubrovačka za uzet tri boda protiv Hajduka 1932., točnije, namučio je fenjeraš 'domaćina', koji je prenervozno ušao u utakmicu, uz to bez ubojitog Stanislava Vasilja, a kako je vrijeme odmicalo momčad trenera Josipa Papića je bila sve više nervoznija. Ipak, na kraju je uspjela slomiti otpor sastava  iz Vela Luke.

Trenutak odluke zbio se u 72. minuti – Viktor Lekaj se sjurio prema golu Hajduka 1932., s leđa ga je prekršajem zaustavio Ivan Maričić, a sutkinja Anita Nenada pokazala opravdano na kazneni udarac. Realizirao ga je kapetan Župe dubrovačke Velimir Kajba. Gorjan Stipković je otišao u jednu, svoju desnu stranu, a lopta u suprotnu.

Kazneni udarac - Viktora Lekaja prekršajem je zaustavio Ivan Maričić u 72. minuti
Tonči Vlašić

Stipković, iskusni vratar Hajduka 1932., razlog je što nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, svaki put je bio na pravom mjestu, a na kraju je najveću priliku za pogodak u prvom poluvremenu propustio gost. Neven Blažek je bio sam pred vratima Župe dubrovačke, međutim, u završnici prvog poluvremena sjajno je reagirao Faris Sarić, vratar domaćih, te otklonio opasnost.

Župa dubrovačka je zasluženo uzela sva tri boda, ali teško može biti zadovoljna s onim što je pokazala. Po viđenom nije se moglo zaključiti kako igraju kandidat za naslov prvaka i sastav sa začelja.

Hajduk 1932. (Vela Luka)

ONK Metković je osam kola bez poraza, a u tih osam utakmica ostvario je sedam pobjeda, sedmu usred Smokvice kod Jadrana. Duje Medak je prvi pogodio mrežu domaćina. Bilo je to u 21. minuti. Pet minuta poslije radovao se domaćin. Nedo Mušić je zatresao mrežu lidera. U 42. minuti ponovno je poveo ONK Metković. Iskusni Dragan Brečić se upisao u strijelce, a za konačnih 3:1 pogodio je Ivan Šutalo u 78. minuti.

Istim rezultatom slavio je Konavljanin kod Maestrala, koji je poveo u 69. minuti iz kaznenog udarca (Nedjeljko Kešina). Momčad trenera Maria Matića je u deset minuta postigla tri pogotka. Marin Mataga je strijelac za 1:1 u 76. minuti, četiri minute poslije pogodio je Pero Opušić, a u 86. minuti za konačnih 1:3 pogodio Matej Perić, koji je u 71. minuti ušao u igru.

U Žrnovu obrnuto – poveo je gost (Slaven), a slavio je domaćin (Žrnovo). Ivo Mostahinić je bio strijelac u 20. minuti za goste. Taj rezultat je bio sve do 59. minute kad je Toni Skokandić realizirao kazneni udarac, a pobjedu Žrnovu donio je Teo Borovina u 82. minuti.

SEMAFOR 12. KOLA

Subota, 3. travnja, Gabrili: Croatia – Gusar 3:2, ponedjeljak, 5. travnja, Krvavac: Maestral – Konavljanin 1:3, Žrnovo: Žrnovo – Slaven 2:1, Smokvica; Jadran – ONK Metković 1:3, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Hajduk 1932. 1:0, Dubravka: Sokol – Orebić (odgođeno).

1. ONK Metković 29 bodova / 12 utakmica (29:13), 2. Croatia 25 bodova / 11 utakmica (27:8), 3. Župa dubrovačka 25 bodova / 12 utakmica (26:13), 4. Konavljanin 18 bodova / 12 utakmica (24:19), 5. Orebić 17 bodova / 10 utakmica (27:13), 6. Slaven 14 bodova / 12 utakmica (20:16), 7. Gusar 13 bodova / 11 utakmica (16:17), 8. Jadran Smokvica 13 bodova / 12 utakmica (18:29), 9. Žrnovo 11 bodova / 12 utakmica (14:30), 10. Maestral 11 bodova / 12 utakmica (16:35), 11. Sokol 8 bodova / 10 utakmica (14:23),12. Hajduk 1932. 3 boda / 10 utakmica (6:21).

RASPORED 13. KOLA

Nedjelja, 11. travnja, Gabrili: Croatia – Maestral, Komin: Gusar – Sokol, Orebić: Orebić – Župa dubrovačka, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran Smokvica, Metković: ONK Metković – Žrnovo, Gruda: Slaven – Konavljanin.

ZAOSTALE UTAKMICE

9. kolo, Komin: Gusar - Hajduk 1932., 11. kolo, Gabrili: Croatia - Orebić, Dubravka: Sokol - Hajduk 1932., 12. kolo, Dubravka: Sokol - Orebić.

19. travanj 2024 18:18