NogometKRAJ PRVOG DIJELA ČETVRTOG RANGA

Nisu svi bodovi ostali u Dolini Neretve, ništa ovaj put ne dolazi s puta preko Pelješkog mosta

26. studenog 2022. - 15:32

SVI U SUBOTU - 15 KOLO

Raspored posljednjeg kola prvog dijela, subota,. 26. studenog, Zadar: Zadar – Primorac (BNM) 1:3, Opuzen: Neretvanac – GOŠK (KG) 1:1, Split: RNK Split – Zagora 1:5, Posedarje: Hrvatski vitez – Vodice 1:1, Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919. 5:0, Makarska: HRNK Zmaj – Urania 1:0, Metković: Neretva – Uskok, 1:0, Ivanbegovina: Kamen – Sloga 0:6.

TREĆA HNL - JUG

1. Zagora 36 bodova, 2. Zadar 32 boda, 3. Junak 29 bodova, 4. Hrvatski vitez i Uskok po 26 bodova, 6. Vodice 24 boda, 7.- 8. GOŠK (KG) i Primorac (BNM) po 23 boda, 9. -10. Sloga i HRNK Zmaj (M) po 19 bodova, 11.-12. GOŠK Dubrovnik 1919. i RNK Split po 18 bodova, 13. Neretva 16 bodova, 14.  Neretvanac 11 bodova, 15. Kamen 10 bodova, 16. Urania 8 bodova.

Neretva je bila uspješna u 15. kolu, pobijedila je u zadnjih 90 minuta jeseni. Abel Kalfić je pogodio početkom nastavka.‘Plava makiinja‘ je kod kuće dugo vodila protiv GOŠK-a iz Kaštel Gomilice, a tu prednost koji je stekla pogotkom Marina Vučkovića nije uspjela održati. Uskok je izjednačio u nekoliko minuta prije kraja, a imao veliku priliku na kraju uzeti sva tri boda.

Neretva je tako ostvarila četvrtu ovosezonsku pobjedu, te jesen zaključila sa 16 bodova. Neretvanac je na učinku od 11 bodova.

GOŠK Dubrovnik 1919. je najuspješniji županijski sastav u južnoj skupini Treće hrvatske lige, četvrtom rangu, 18 bodova prenosi u proljeće, ali zadnje kolo jeseni neće pamtiti po dobru. Doživio je uvjerljiv, 5:0 poraz u gostima, Junak je već nakon malo više od pola sata igre imao 4:0, te osiguranu osmu pobjedu, dok je sastav trenera Vedrana Madžara upisao sedmi poraz.

Najmlađa momčad lige, dubrovačka, osvajala je bodove u osam utakmica ove jeseni (pet pobjeda i tri neodlučena rezultata). Neretva također u osam (osim četiri pobjede ima i četiri neodlučena rezultata, te sedam poraza), a Neretvanac je pozitivan bio svaku treću utakmicu (tri pobjede, dva neodlučena rezultata i deset poraza).