NogometUTAKMICA U SLICI |

NIJE NASTAVLJENA PREKINUTA SEZONA, VEĆ SU POČELE PRIPREME ZA NOVU Na Lapadu se igralo nakon više od četiri mjeseca!

22. srpnja 2020. - 22:55
Nakon više od četiri mjeseca igralo se na Lapadu. Ne, nije nastavljena sezona 2019./20. u južnoj skupini Treće hrvatske lige, koja je prekinuta nakon 19. kola, tek trećeg od ukupno petnaest proljetnog dijela prvenstva, i koja je potom zaključena odlukom za zelenim stolom (Junak iz Sinja je igrao kvalifikacije, te izborio plasman u veći rang, novi je član Druge hrvatske lige, a nitko ne ispada iz lige), već su GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretva počeli s uigravanjem za (svoju) novu trećeligašku sezonu, koja bi trebala krenuti krajem idućeg mjeseca.

GOŠK Dubrovnik 1919. foto: Tonči Vlašić

Neretva (Metković) foto: Tonči Vlašić

Metkovski sastav je bio uspješniji. Dobio je domaćina s 2:1. Nikola Rodin je doveo goste u vodstvo nakon pola sata igre. Lijepo naciljao iz daljine te prevario Dalibora Kristića, kapetana dubrovačkog sastava. GOŠK Dubrovnik 1919. je izjednačio iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Siguran realizator najstrože kazne bio je Baldo Cicijelj. Sredinom nastavka pogodio je za Neretvu Ivan Prskalo nakon ubačaja Duje Medaka te gužve u kaznenom prostoru GOŠK Dubrovnika. U 80. minuti Neretva je ostala s desetoricom (Duje Medak je dobio drugi žuti karton).

Pripremna utakmica: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretva (Metković) 1:2 foto: Tonči Vlašić

Utakmicu su sudii Mišo Krešić, Vlatko Jurešić i Frano Palfi. Krešić je bio glavni sudac prvo, a Jurešić drugo poluvrijeme.

GOŠK Dubrovnik 1919. je pripreme počeo u gotovo istom sastavu u kojem je počeo drugi dio prošle sezone. Na popisu trenera Milana Petrovića za sad nema novih igrača, ali se zna popis idućih utakmica. Tri dana nakon ogleda protiv Neretve na Lapadu ide GOŠK Dubrovnik 1919. u Makarsku na ogled s domaćim Zmajom. Potom će 29. srpnja igrati protiv Neretve u Metkoviću. Prvog dana kolovoza gost je blatskog Zmaja, pa 9. kolovoza igra kod kuće protiv makarskog Zmaja. Tri dana poslije, 12. kolovoza, dolazi na Lapad Župa dubrovačka, a 16. kolovoza GOŠK Dubrovnik 1919. će odigrati prvu službenu utakmicu. U polufinalu Županijskog kupa igra na svom terenu protiv BŠK Zmaj.
20. travanj 2024 07:21