NogometTREĆELIGAŠI S JUGA IGRALI 15. KOLO

Nevrijeme zaustavilo Zadra i Neretvu da nastave, Jadranu LP, Neretvancu i GOŠK Dubrovnik 1919. po bod

13. studenog 2021. - 15:35
U 14. kolu Neretvanac je uzeo sva tri boda u Dubrovniku, dobio GOŠK Dubrovnik 1919. s 2:1, a sad je kod kuće odigrao 2:2 protiv Primorca (BNM), a dubrovački sastav uzeo bod u MakarskojTonči Vlašić

Nevrijeme, koje je pogodilo zadarsko područje, potopilo je Stanove, te drugo poluvrijeme nije ni počelo. Nakon prvog Zadar je vodio protiv Neretve pogotkom Ante Tonija Bačkova

Preostala tri kluba iz Dubrovačko-neretvanske županije su uzela po bod. Jadran Luka Ploče u Sinju protiv Junaka, koji je poveo u 1. minuti. Pločani su izjednačili pred kraj prvog poluvremena, i to je 'u sridu' pogodio Abel Kalfić potpisavši konačnih 1:1, te ostanak na vrhu. Momčad trenera Maria Oršulića je treći put ove sezone odigrala bez pobjednika, ima devet pobjeda i samo dva poraza, te utakmicu manje od Sloge, prvog pratitelja, koji nije kod kuće uspio dobiti Vodice. I ta utakmica je zavrešila 1:1.

Bod u gostima izborio je i GOŠK Dubrovnik 1919., koji je u Makarskoj protiv domaćeg Zmaja odigrao bez pogodaka, Dalibor Kristić i ekipa su sačuvali svoju mrežu netaknutom, treći put ove sezone, dok je Neretvanac bod uzeo kod kuće odigravši 2:2 protiv Primorca iz Biograda, koji je vodio s 2:0. Moris Valinčić i Patrik Bošnjak su izjednačili, Valinčić na početku drugog poluvremena, a Bošnjak u 79. minuti. U 11. kolu Vodice su uzele u Opuzenu dva boda, prije toga Zadar u 2. kolu, te sad Primorac... Neretvanac bez poraza kod kuće, ali šest bodova je već izgubljeno.

GOŠK Dubrovnik 1919. je četvrti put ove sezone popravio bodovni konto u gostima: Vodice bod, Zagora sva tri, Uskok i sad  HRNK Zmaj po bod, međutim, kod kuće jedanaest izgubljenih bodova (tri poraza i remi).

Subota, 13. studenog, Zadar: Zadar – Neretva 1:0 (prekid zbog nevremena), Ivanbegovina: Kamen – Uskok 0:1, Sinj: Junak – Jadran Luka Ploče 1:1, Baška Voda: Urania – OSK 3:2, Opuzen: Neretvanac – Primorac (BNM) 2:2, Makarska: HRNK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919. 0:0, Split: RNK Split – Zagora 4:1, Posedarje: Hrvatski vitez – Hrvace 0:2, Mravince: Sloga – Vodice 1:1.

POGLEDAJTE POREDAK

1. Jadran Luka Ploče (utakmica manje) 30 bodova (32:12), 2. Sloga 28 bodova (21:11), 3. RNK Split 27 bodova (29:19), 4. Hrvatski vitez 26 bodova (20:15), 5. Neretvanac 25 bodova (25:17), 6. Hrvace 24 boda (20:16), 7. Neretva (utakmica manje) 23 boda (24:17), 8. Uskok 22 boda (17:24), 9. Primorac (BNM) 21 bod (30:23), 10. Junak 20 bodova (21:23), 11. Zadar (utakmica manje) 19 bodova (20:15), 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 19 bodova (16:16), 13. Zagora (utakmica manje) 17 bodova (20:21), 14. Vodice 17 bodova (21:36), 15. HRNK Zmaj (M) (utakmica manje) 14 bodova (12:19), 16. Kamen (utakmica manje) 13 bodova (10:15), 17. OSK 9 bodova (23:38), 18. Urania 8 bodova (7:31).

25. travanj 2024 03:13