NogometDRUGA ŽNL |

NEVRIJEME OTJERALO IGRAČE I SUCE KUĆAMA Grku slatko, Hajduk sredio doprvaka, a prvak ovaj put nije pao na Batali, te je nastavio svoj niz bez poraza

12. listopada 2021. - 10:04
Ivan Perić (Enkel, crveni dres) - trostruki strijelac protiv Rata (na slici utakmica protiv SOŠK-a u proljeće 2021. godine)Tonči Vlašić

Krenula je lopta s centra u Putnikovićima, nogometaši Putnikovića i SOŠK-a 1919. su počeli susret 2. kola Druge županijske lige, ali vrlo brzo, nakon tri minute, zaključili ogled. Nevrijeme, koje je vladalo na Pelješcu, primoralo je igrače, te suce da napuste travnjak.

Kad će se igrati, odlučit će naknadno povjerenik natjecanja.

Za razliku od Putnikovića, u Stonu su uspjeli odigrati utakmicu do kraja. Ponikve su bile domaćin, a gost Omladinac, branitelj naslova, koji je nakon pobjede u derbiju 1. kola kad je kod kuće svladao Faraon iz Trpnja, prošlogodišnjeg doprvaka, sad bio bolji od povratnika u natjecanje, koji je na startu bio uspješan u Kuni. Lastovci su poveli na Batali pogotkom Leone Katić, koji je bio strijelac u 40. minuti, a u 61. minuti Zdenko Barbić je poduplao vodstvo.

NIŽE OMLADINAC USPJEHE

Omladinac je nanizao tri pobjede, prošlu sezonu je zaključio 6:0 pobjedom kod kuće protiv Enkela, a ne zna za poraz već jedanaest prvenstvenih utakmica, točnije, od 8. studenog 2020. godine. Zadnji poraz doživio je baš na stonskoj Batali, ali od SOŠK-a 1919. s 3:2. Bio mu je to jedini prvenstveni poraz prošle sezone. Ove, 2021. godine, nije doživio niti jedan.

Doprvak Faraon je doživio novi poraz, još bolniji nego na startu kad je izgubio na Lastovu sa 4:1. Poražen je u 2. kolu kod Hajduka 1932. sa čak 6:0. Kasnio je na utakmicu 25 minuta, u izvješću delegata stoji – neopravdano. Na terenu je domaćin bio odličan. Antonio Bačić je s dva pogotka donio u prvom poluvremenu lijepu prednost domaćinu, koji je u nastavku bio još 'gori' po gosta. Postigao još četiri pogotka. Prvo su pogađali Marin Šeparović, a zatim Petar Bikić. Utakmicu je s dva pogotka zaključio Hrvoje Gugić.

Još 'gori' domaćin bio je Enkel, koji je Rat dobio sa čak 11:1. Ivan Perić je postigao prva dva pogotka, te u 65. minuti bio strijelac za 9:1. Danijel Solga je bio strijelac za 3:0 u 8. minuti, a Pero Smišljan u 12. za 4:0. Zatim su pogađali Ivo Bronzan (5:0 u 24. minuti) i Tomislav Banac (6:0 u 25. minuti). Niz domaćina prekinuo je u 35. minuti Roko Hilić, strijelac jedinog pogotka za goste iz Kune. Pero Saulan je u 56. minuti strijelac za 7:1, Tonći Brailo u 60. minuti za 8:1, a u 87. minuti za konačnih 11:1, dok je Mihael Klaić u 70. minuti pogodio za 10:1.

U Potomju je također uspješan bio domaćin. Grk je s tri pogotka u mreži ispratio kući Nogometnu akademiju Libertas. Mile Galić je pogodio u prvom poluvremenu (25. minuta), a Mario Ivanković pogađao u drugom (47. i 83. minuta). Grk barjak vije. Ima bolju pogodak razliku od prvaka, koji je također dobio obje. Naravno, tu je Hajduk 1932., koji ima 6:0 protiv Faraona i utakmicu manje (zaostatak iz 1. kola protiv Putnikovića, koji još nisu odigrali niti jednu utakmicu)...

SEMAFOR

Poredak: 1. Grk 6 bodova / 2 utakmice (7:1), 2. Omladinac 6 bodova / 2 utakmice (6:1), 3. Enkel 3 boda / 2 utakmice (13:5), 4. Hajduk 1932. 3 boda / 1 utakmica (6:0), 5. Ponikve 3 boda / 2 utakmice (3:2), 6. NA Libertas 3 boda / 2 utakmice (4:5), 7. SOŠK 1919. bez boda / 1 utakmica (1:4), 8. Faraon bez boda / 2 utakmice (1:10), 9. Rat bez boda / 2 utakmice (1:14), Putniković još nije igrao.

Raspored 3. kola, nedjelja, 17. listopada, Ston: SOŠK 1919. – Hajduk 1932., Kupari: NA Libertas – Putniković, Kuna: Rat – Grk, Lastovo: Omladinac – Enkel, Trpanj: Faraon – Ponikve.

24. travanj 2024 10:39