NogometTREĆA HL - JUG |

NERETVANCU ‘EL CLASICO‘ USRED METKOVIĆA Poput ‘Plave makinje‘ i GOŠK Dubrovnik 1919. ostvario treću pobjedu, i treću u nizu, prvi poraz Pločana

25. rujna 2021. - 18:03
Ivo Caput je bio strijelac za GOŠK Dubrovnik 1919. u 45. minuti za 3:0 protiv Primorca (BNM). Na kraju 3:2 (slika s utakmice protiv Neretve)Tonči Vlašić

Neretvanac je dobio 'majku svih derbija' u Dolini Neretve, prvi neretvanski El Clasico u sezoni 2021./22., kažu i jedni i drugi kako su to jedine dvije utakmice u sezoni koje moraju dobiti, koje ne smiju izgubiti, naravno, nije baš tako, ali je gušt dobiti svog najvećeg rivala, a pogotovo na njegovom terenu što je sastav iz Opuzena (opet) uspio. Dobio je Neretvu usred Metkovića i prošle sezone. Sad je Iza Vage na semaforu na kraju utakmice pisalo 1:2.

Karlo Taslak je prvi pogodio za sastav trenera Gorana Prolete, u nastavku je isto uspio i Ante Mihaljević. Prednost Neretvanca prepolovio je sjajni Mario Marić svojim šestim ovosezonskim pogotkom (pogodak po utakmici).

Neretvanac je bio bez pobjede u prva tri kola, poraz na startu, a zatim dva remija, ali nakon toga je uzeo svih devet bodova, prvu pobjedu je ostvario u 4. kolu kod kuće svladavši Junaka, a nakon toga dva slavlja u gostima - Urania 3:0 u Baškoj Vodi, te sad Neretva u Metkoviću.

Momčad GOŠK Dubrovnik 1919. koja je u 5. kolu Treće HL - jug dobila s 2:0 na lapadskom travnjaku Neretvu
Tonči Vlašić

Isti put ove sezone ima i GOŠK Dubrovnik 1919. s tim što je on poraz na startu doživio kod kuće, potom dva puta remi, a prvu pobjedu u 4. kolu ostvario je u gostima (Zagora 2:1), a zatim dvije kod kuće - Neretva 2:0 i sad Primorac iz Biograda na moru 3:2. Momčad trenera Frane Lojića povela je već u 1. minuti, točnije u 31 sekundi utakmice (Baldo Cicijelj), u 10. minuti poduplala prednost (Ante Ivanišević), a u 45. minuti zaključila na najljepši način prvo poluvrijeme (3:0 Ivo Caput). Gosti su uspjeli u nastavku postići dva pogotka, mreža domaćina se tresla u 52. i 74. minuti. Primorac je u 34. minuti ostao s desetoricom. Isključen je vratar Mate Stojanov, te je trener gostiju Krešimir Sunara iz igre povukao Luku Vodopiju, a na vrata je stao Mate Viduka.

POGLEDAJTE TABLICU

1. Hrvatski vitez 15 bodova (10:3), 2. Jadran Luka Ploče 13 bodova (13:6), 3. Neretvanac 11 bodova (11:6), 4. GOŠK Dubrovnik 1919. 11 bodova (8:5), 5. Hrvace 10 bodova (9:5), 6. Zagora 9 bodova (13:8), 7. Sloga (utakmica manje) 9 bodova (7:4), 8. Junak 9 bodova (8:7), 9. Uskok 8 bodova (9:9), 10. RNK Split 8 bodova (8:10), 11. Primorac (BNM) 7 bodova (14:13), 12. Neretva 7 bodova (10:10), 13. HRNK Zmaj (M) 7 bodova (5:7), 14. Zadar (utakmica manje) 5 bodova (4:5), 15. Kamen 5 bodova (4:7), 16. Vodice 5 bodova (7:18), 17. OSK 4 boda (6:12), 18. Urania 1 bod (3:14).

Dakle, Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919. nakon startnog poraza ne znaju pet utakmica za redom za poraz, a Jadran Luka Ploče je u prvih pet poraza osvojio 13 od 15 mogućih bodova, ali nakon pet utakmica bez poraza upisao je prvu 'nulu'. Praznih ruku se vraća iz Hrvaca gdje ga je svladao istoimeni domaćin. Pločani su izgubili prvo mjesto. Hrvatski vitez je sad na vrhu s dva boda više, ostvario je pet pobjeda i jedan poraz...

SEMAFOR 6. KOLA

Subota, 25. rujna, Metković: Neretva – Neretvanac 1:2, Opuzen: HRNK Zmaj (M) – Urania 2:0, Split: RNK Split – Junak 1:0, Posedarje: Hrvatski vitez – Kamen 3:0, Vodice: Vodice – Uskok 3:1, Hrvace: Hrvace – Jadran LP 2:0, Unešić: Zagora – OSK 5:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Primorac (BNM) 3:2, nedjelja, 26. rujna, Mravince: Sloga – Zadar.

7. KOLO

Srijeda, 29. rujna, Biograd: Primorac (BNM) – Neretva, Otok: OSK – GOŠK Dubrovnik 1919., Ploče: Jadran Luka Ploče – Zagora, Klis: Uskok – Hrvace, Zadar: Zadar – Vodice, Ivanbegovina: Kamen – Sloga, Sinj: Junak – Hrvatski vitez, Baška Voda: Urania – RNK Split, Opuzen: Neretvanac – HRNK Zmaj (M). Svi u 16 sati.

25. travanj 2024 08:56