NogometTREĆA HL - JUG |

NERETVANAC PRAZNIH RUKU ‘Plava makinja‘ sad zna kako se osjećao GOŠK Dubrovnik 1919. nakon gostovanja u Opuzenu

25. listopada 2020. - 19:03
GOŠK Dubrovnik 1919. je dobio prvo poluvrijeme protiv Neretvanca u Opuzenu pogotkom Tonija Žile, vodio sve do pred kraj utakmice, a onda je u 84. minuti 'Plava makinja' izjednačila pogotkom Ante Mihaljevića, a u petoj minuti sudačke nadoknade stigla do pobjede. Daniel Lukić je bio junak Neretvanca. Bilo je to 20. rujna, a danas, pet tjedana poslije, Neretvanac je dobio prvo poluvrijeme protiv Kamena u Ivanbegovini pogotkom Dina Deaka, vodio sve do pred kraj utakmice, a onda je u 86. minuti domaćin izjednačio pogotkom Antonia Mrkonića, a u petoj minuti sudačke nadoknade stigao do pobjede. Duje Bilić je bio junak Kamena.

U oba slučaja je domaćin, koji je preokretom stigao do pobjede i tri boda, pritiskao. Bio bolji u nastavku utakmice...

Neretvanac je tako upisao treći poraz. Mogao je pobjedom skočiti na treće. Momčad trenera Gorana Prolete je ostala na 17 bodova, koje je izborila s pet pobjeda i dva remija. Za 72 sata 'Plavu makinju' čeka derbi protiv Jadran Luka Ploče na njegovoj Podvornici. Pločani su doživjeli jučer prvi poraz u 2020. godini za prvenstvene bodove, te su izgubili vrh, pali na drugo mjesto.

I dok će se u Opuzenu u srijedu, 28. listopada, ogledati dva bodovima najbogatija kluba naše županije, na Lapadu će igrati jedan protiv drugog dva najsiromašnija. U oba slučaja su gosti bogatiji. Pločani imaju sedam više od Opuzenaca,koji su odigrali utakmicu manje. Suparnici na Lapadu su odigrali ist broj utakmica, a Neretva ima tri boda više od GOŠK Dubrovnika 1919., koji je nakon spomenutog poraza u Opuzenu od Neretvanca 2:1, svog prvog u 2020. godini, prvog nakon 302 dana, osvojio u idućih šest utakmica samo tri boda.

SEMAFOR 11. kola
Subota, 24. listopada, Split:
RNK Split – Hrvace 3:4, Ploče: Jadran Luka Ploče – Urania 1:2, Makarska: RNK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919. 3:3, Metković: Neretva – Uskok 1:0, Unešić: Zagora – BŠK Zmaj 4:0, Biograd: Primorac (BNM) – Vodice 5:1, Posedarje: Hrvatski vitez – Sloga 3:1, nedjelja, 25. listopada, Ivanbegovina: Kamen – Neretvanac 2:1, slobodan je bio OSK.

1. Zagora 25 bodova/ 10 utakmica (23:12), 2. Jadran Luka Ploče 24 boda/11 utakmica (25:8), 3. Hrvace 19 bodova/10 utakmica (17:11), 4. RNK Zmaj (M) 19 bodova/10 utakmica (16:13), 5. Neretvanac 17 bodova/10 utakmica (18:14), 6. RNK Split 15 bodova/11 utakmica (19:19), 7. Kamen 15 bodova/11 utakmica (18:18), 8. Uskok 14 bodova/10 utakmica (12:11), 9. BŠK Zmaj 14 bodova/11 utakmica (21:21), 10. Primorac (BNM) 13 bodova/10 utakmica (16:11), 11. Urania 13 bodova/10 utakmica (14:17), 12. Neretva 13 bodova/10 utakmica (13:19), 13. OSK 13 bodova/10 utakmica (15:18), 14. Hrvatski vitez Posedarje 11 bodova/10 utakmica (12:17), 15. GOŠK Dubrovnik 1919. 10 bodova/10 utakmica (12:17), 16. Sloga 6 bodova/11 utakmica (5:17), 17. Vodice 6 bodova/11 utakmica (10:25).