NogometZAVRŠENA SEZONA

Neretvanac najbolja momčad proljeća, junački je GOŠK Dubrovnik 1919. zaključio sezonu

27. svibnja 2023. - 22:06
Brazilac Allyson (na Lapadu protiv GOŠK Dubrovnik 1919.) je s 12 pogodaka prvi strijelac Neretvanca ove sezone Tonči Vlašić/

Brazilac Allyson je potvrdio kako je igrač za veći rang, Neretvanac je zahvaljujući njegovim pogocima slavio 2:1 u Kaštel Sućurcu protiv GOŠK-a, te je sastav iz Opuzena najuspješniji sastav proljetmog dijela prvenstva, a ukupno osma momčad sezone. Ante Volarević je momčad sa začelja doveo u gornji dom.

Neretvanac je na kraju i najuspješnija momčad Dubrovačko-neretvanske županije u južnoj skupini Treće hrvatske lige. Osvojila je 41 bod, Neretva 40, a GOŠK Dubrovnik 1919. 37 bodova. Neretvanac je ove sezone dobio 12 utakmica, 13 izgubio, a 5 odigrao neodlučeno, postigao 38, a primio 39 pogodaka. Na kraju jeseni je imao samo 3 pobjede, 2 remija i 10 poraza, 14:26 pogodak razliku, te svega tri boda više od zadnje Uranie. Dakle, u proljetnom dijelu ‘Plava makinja‘ je ostvarila 9 pobjeda, 3 neodlučena rezultata i 3 poraza, postigla 24, a primila 13 pogodaka.

Mateo Kolobara s loptom, te Bepo Franić (Neretvanac)

Tonči Vlašić/

Na Lapadu je u zadnjem kolu GOŠK Dubrovnik 1919. dobio s 3:2 Junak iz Sinja, te ostvario desetu prvenstvenu pobjedu u sezoni 2022./23. Redom, Marko Farić za dubrovački sastav u 19. minuti. Dvadeset minuta poslije, a šest minuta prije kraja prvog dijela Junak je izjednačio pogotkom Bruna Jenjića. Dvije minte poslije izjednačenja, novi pogodak domaćina – Petar Krešimir Kačić je bio silovit i najvažnije – precizan. Malo prije zadnjeg sučevog zvižduka u prvom poluvremenu mrežu gostiju zatresao je i Hrvoje Šijaković. Junak je u nastavku prepolovio zaostatak u 66. minuti (Jakov Vrdoljak). Bio je to jedini pogodak u nastavku, te su sva tri boda otipla na konto dubrovačkog sastava, koji je utakmicu počeo sa samo dva seniora (Luka Matić i Marko Farić), s dva igrača sa specijalističkim liječničkim pregledom jer su premladi za seniorski nogomet...

USKORO SLIKOVNICA S LAPADA: GOŠK DUBROVNIK 1919. - JUNAK SINJ 3:2

Neretva u zadnjem, 30. kolu? Upisala je poraz na Klisu od Uskoka 1:0.

Ostali rezultati zadnjeg, 30. kola, Biograd: Primorac – Zadar 1:2, Unešić: Zagora – RNK Split 2:0, Vodice: Vodice – Hrvatski vitez 1:4, Baška Voda: Urania – HRNK Zmaj (M) 1:1, Mravince: Sloga – Kamen 6:3.

SEZONA 2022./23.

Konačni poredak: 1. Zagora 65 bodova, 2. Zadar 60 bodova, 3. Junak 53 boda, 4. Primorac (BNM) 45 bodova, 5. Hrvatski vitez 45 bodova, 6. Uskok 45 bodova, 7. GOŠK (KG) 42 boda, 8. Neretvanac 41 bod, 9. Vodice 41 bod, 10. Neretva 40 bodova, 11. Sloga 39 bodova, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 37 bodova, 13. HRNK Zmaj 34 boda, 14. Kamen 31 bod, 15. RNK Split 27 bodova, 16. Urania (kažnjena oduzimanjem boda) 24 boda.

I prije zadnjeg kola se sve znalo, Zagora prvak, čekaju je kvalifikacije za veći rang, a Urania ispala.

25. travanj 2024 06:50