NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

NERETVA POSTIGLA TRI ZA TRI BODA, A NERETVANAC TRI ZA SAMO BOD Lapad nanizao trinaest utakmica bez poraza, ali nije zbog trinaeste previše zadovoljan...

18. rujna 2019. - 20:41
Bez pogodaka u Dubrovniku u ogledu između GOŠK Dubrovnika 1919. i Zagore. Domaćin je tako nastavio svoj niz - trinaest prvenstvenih utakmica zaredom ne zna za poraz, ali unatoč tome neće biti zadovoljan jer je izgubio prve bodove kod kuće ove sezone.

Prvo poluvrijeme bilo je bogatije prilikama. Domaćin je prvi prijetio: Šime Horvat nakon kornera, zatim Baldo Cicijelj u 18. minuti, ali nakon što je izigrao obranu nije najbolje tukao. U 32. minuti Zagora je imala najveću priliku za pogodak na utakmici. Drago Gabrić je sjajno pronašao pred vratima domaćih Branimira Galića čiji je udarac glavom bio baš slab. U 38. minuti opet su zaprijetili gosti, sad je bio silovit udarac iskosa s desne strane, međutim, Marin Bakić je poslao loptu iznad grede. Odmah nakon najveće prilike Zagore pljesak je u 33. minuti dobio Šime Horvat kada je potegao iz prve sa 17,18 metara. Nažalost po domaćina taj udarac nije išao u okvir, već je prošao pored gola.

U 58. minuti potegao je s vrha kaznenog prostora prema vratima domaćih Bruno Bitunjac sa 16 metara. Tukao je silovito, ali ni on nije pogodio. Bruno Pralas je zaprijetio gostima na ulasku u posljednjih desetak minuta utakmice, ni taj udarac nije išao u okvir gola, u 90. minuti Baldo Cicijelj je pokušao iz daljine, ali Antonio Đaković, vratar Zagore, nije imao težak zadatak. Tvrda utakmica. Loš teren. Kad se sve zbroji - realan rezultat.

SEMAFOR
Utorak, 17. rujna, Blato:
BŠK Zmaj - Uskok 4:0, Hrvace: Hrvace – Jadran LP 1:0, srijeda, 18. rujna, Ivanbegovina: Kamen – Junak 2:2, Metković: Neretva – Vodice 3:1, Split: RNK Split – Urania 3:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zagora 0:0, Biograd: Primorac (B) – Neretvanac 3:3, Mravince: Sloga – Zadar 1:1.

U 5. kolu Jadran LP dočekuje Kamen, Neretvanac je domaćin Slogi, GOŠK Dubrovnik 1919. je gost Uranie, BŠK ZMaj ide u Zadar, a Neretva u Sinj.
1. Junak 10 bodova (7:2), 2. Hrvace 10 bodova (9:5), 3. Zadar 7 bodova (8:3), 4. Kamen 7 bodova (10:7), 5. Sloga 7 bodova (8:7), 6. RNK Split 7 bodova (7:6), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 6 bodova (5:4), 8. Jadran LP 6 bodova (5:5), 9. Zagora 5 bodova (2:2), 10. BŠK Zmaj 4 boda (6:5), 11. Neretva 4 boda (5:5), 12. Urania 4 boda (5:8), 13. Primorac (B) 4 boda (5:8), 14. Neretvanac 3 boda (7:8), 15. Uskok 1 bod (3:9), 16. Vodice 1 bod (6:14)

20. travanj 2024 14:28