NogometTREĆA HL - JUG |

NERETVA(NAC) RADOSTI Metkovci razbili Kamen usred Ivanbegovine, a Opuzenci s 3:0 slavili u Vodicama!

23. rujna 2020. - 18:58
Neretvanac je u 72 sata ostvario dvije pobjede, u nedjelju je bio bolji od GOŠK Dubrovnika 1919. s 2:1, a sad s 3:0 u Vodicama od istoimenog domaćina foto: Tonči Vlašić
Neretva je ove srijede odradila zaostatak iz 1. kola, a Neretvanac iz 2. kola. I oba sastava su bila uspješna, i oba u gostima, i oba su postigla tri pogotka za tri boda. Metkovci su slavili u Ivanbegovini, a Neretvanac se vraća kući pjevajući iz Vodica.

Neretva je u prva dva nastupa ove sezone bila bez boda. Poraz u Makarskoj (RNK Zmaj bolji s 2:1), pa poraz kod kuće (Zagora slavila sa 4:1), a sad je 'razbila' Kamen na njegovom terenu. Vodila je s 3:0 (Nikola Čupić u 28., zatim Frane  Jerković u 36., te Duje Medak u 50. minuti bili su strijelci za sastav Iza Vage) nakon čega je domaćin uspio s dva pogotka ublažiti poraz.

Neretvanac je upisao treću pobjedu u četiri utakmice, te je sad na diobi trećeg mjesta, s bodom manje od vodećeg dvojca, pločanskog Jadrana i Zagore, koja je odigrala utakmicu više od sastava trenera Gorana Prolete. 'Plava makinja' je dobila Vodice usred Vodica sa čistih 3:0. Domagoj Marušić je pogodio u 11. minuti, a potom i realizirao kazneni udarac u 60. minuti. Mario Popić je pogotkom u 85. minuti stavio točku na 'i'.

Momčad iz Opuzena je sezonu otvorila 1:0 uspjehom kod kuće protiv Sloge. Nakon toga zbog korone nije igrala iduća dva kola, a u zadnjih sedam dana: poraz prošle srijede od Uskoka na Klisu 3:0, pa u nedjelju pobjeda protiv GOŠK Dubrovnika 1919. na Podvornici s 2:1 nakon što je do 84. minute gubila, a sad 3:0 čisti trijumf u Vodicama.

Neretva i Neretvanac su idući vikend, kad se igraju utakmice 6. kola, opet gosti. Neretva u subotu igra u Biogradu na moru protiv Primorca, a Neretvanac je u nedjelju u Baškoj Vodi gost Uranie.

I u trećoj utakmici slavio je gost, i opet je postigao tri pogotka: Hrvace su s 3:1 dobile Slogu na njenom terenu.

1.Jadran Luka Ploče 10 bodova / 4 utakmice (13:3),
2. Zagora 10 bodova / 5 utakmica (11:10), 3. Uskok 9 bodova / 4 utakmice (7:2), 4. Hrvace 9 bodova / 5 utakmice (8:5), 5. Neretvanac 9 bodova / 4 utakmice (6:4), 6. BŠK Zmaj 7 bodova / 4 utakmice (7:4), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova / 4 utakmice (5:4), 8. RNK Zmaj (M) 7 bodova / 4 utakmice (5:5), 9. RNK Split 7 bodova / 5 utakmica (5:7), 10. OSK 6 bodova / 4 utakmice (8:5), 11. Kamen 6 bodova / 5 utakmice (8:9), 12. Hrvatski vitez Posedarje 5 bodova / 5 utakmica (5:6), 13. Primorac (BNM) 4 boda / 5 utakmice (5:7), 14. Neretva 3 boda / 3 utakmice (5:8), 15. Sloga 1 bod / 4 utakmice (3:8), 16. Vodice 1 bod / 4 utakmice (2:9), 17. Urania bez boda / 3 utakmice (1:7).