NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Najveći derbi Konavala u 40 slika: pred gotovo 500 gledatelja bez pogodaka i pobjednika, navijači Konavljanina ispratili svoje pljeskom, Slaven sačuvao Gnjile!

18. travnja 2022. - 20:38

KONAVLJANIN NA USKRSNI PONEDJELJAK NA GRUDI

Rezultati 18. kola, ponedjeljak, 18. travnja, Smokvica: Jadran 1929. – Župa dubrovačka 2:1, Metković: ONK Metković – BŠK Zmaj 5:0, Gabrili: Croatia – Žrnovo 3:0, Gruda: Slaven – Konavljanin 0:0, Krvavac: Maestral – Sokol 0:2, Orebić: Orebić – Gusar 1:1.

1. ONK Metković 45 bodova (44:7), 2. Slaven 35 bodova (30:13), 3. Gusar (oduzeta dva boda) 32 boda (29:21), 4. Konavljanin 29 bodova (33:23), 5. Croatia 27 bodova (31:20), 6. Orebić 26 bodova (26:26), 7. Sokol 25 bodova (28:29), 8. Župa dubrovačka 21 bod (22:30), 9. Jadran 1929. Smokvica 20 bodova (21:30), 10. Žrnovo 18 bodova (22:38), 11. Maestral 18 bodova (21:51),12. BŠK Zmaj 8 bodova (23:42).

OSTALI TERENI

Lider ONK Metković je ispratio fenjeraša BŠK Zmaj s pet pogodaka u mreži. Josip Mioč je pogodio u 8. minuti, Dragan Brečić u 17. iz kaznenog udarca te u 54. minuti, a zatim Stipan Marević u 57. i 84. minuti.

Jadran 1929. dobio je kod kuće Župu dubrovačku pogocima Luke Cetinića u 15. i Antonia Pecotića u 52. minuti, dok je pogodak za goste postigao Karlo Buhač u 70. minuti.

Croatija je s 3:0 slavila protiv Žrnova kod kuće. Luka Papić je pogodio u 10., Goran Smolčić u 45., te Luka Raguž u 73. minuti. Gosti su od 34. minute igrali s igračem manje. Isključen je Antonio Ivanković zbog vrijeđanja Roberta Urbana, pomoćnog suca.

U Krvavcu Sokol je poletio do sva tri boda. Zaustavio niz Maestrala. Pobijedio s 2:0 pogocima Balda Cicijelja u 36. i Marka Lonze u 66. minuti.

U Potomju bez pobjednika, Gusar je poveo pogotkom Ivana Popovića u 46. minuti, a 'domaćin' Orebić je izjednačio u 57. minuti kad je strijelac bio Ivan Roso.

Najveći derbi Konavala, ogled Slavena i Konavljanina, koji je odigran na Grudi pred gotovo 500 gledatelja, završio je bez pobjednika i bez pogodaka. Slaven je slavio u Čilipima u prvom dijelu sezone, Konavljanin nije uspio uzvratiti, te i dalje u povijesti prvenstvenih ogleda dva velika rivala stoji – sastav sa Šupjake bez pobjede na Gnjilama!

Prva ŽNL, 18. kolo, Gruda: Slaven – Konavljanin 0:0

Tonči Vlašić

Prilika kao u priči, prvu je imao Konavljanin, Slaven je potom pritiskao, dva puta su igrači Konavljanina izbacivali loptu s gol crte, pomagali svom vrataru Peru Šutalu, Slaven je imao i četiri slobodna udarca s vrha kaznenog prostora, kapetan 'crvenih' Ivan Pulić je iz jednog takvog pogodio okvir gola, točnije gredu. Više puta je Slaven jurio prema golu suparnika, ali i Konavljanin je pritiskao, pogotovo u drugoj polovici prvog poluvremena.

Jest, nije bilo pogodaka, ali nije bilo nezanimljivo. Nakon posljednjeg zvižduka gosti su imali raspravu s glavnim sucem Lukom Likovićem, koji je crvene kartone, zbog vrijeđanja, pokazao igraču Toniju Miljanoviću i treneru Stijepu Njiri.

Potom su igrači Konavljanina otišli do svojih navijača, koji su ih nagradili pljeskom. Nakon 0:0 zadovoljniji su bili gosti, nego domaćin.