NogometNOGOMET/PRVA ŽNL

Može li netko uhvatiti Župu dubrovačku?

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
16. listopada 2016. - 22:09

Odnijela je Župa dubrovačka sva tri bod iz Čilipa. Postigla po jedan pogodak u svakom poluvremenu te ostavila Konavljanin prvi put praznih ruku kod kuće. Momčad iz Čilipa je prije 14 dana dočekala lidera, Gusar iz Komina te ga pobijedila. Napravila podvig i omogučila tada Župi dubrovačkoj da preuzme vrh. Ovaj put je opet dočekala lidera...

Pogotke za Župu dubrovačku na Šupjaci postigli su u 44. minuti Goran Smolčić te u 48. minuti Ante Kovačić

Uspjeh u gostima ostvarili su Croatija u Metkoviću te Grk u Žrnovu.

Mateo Vodopić je bio strijelac u 34. minuti za momčad iz Gabrila protiv ONK Metković. Dvije minute prije pogotka odluke domaćin je pogledavao prema sucu Emilu Tomaševiću. Ukazivao kako je igrač gostiju spriječio rukom pogodak. Metkovci ističu kako je snimka pokazala da su bili u pravu, kako se sudac pravdao da nije vidio igranje rukom te kako je isti priznao pogrešku nakon što je vidio snimku, međutim, unatoč tome istaknuli su: Croatija je bila bolja i zasluženo slavila.

U Žrnovu je domaćin poveo u 9. minuti pogotkom Armana Marelića, ali na kraju ostao praznih ruku. Grk je izjednačio pogotkom Mateja Marevića u 43. minuti, a do pobjede i sva tri boda stigao pogotkom Marijana Marčinka u 67. minuti.

U Smokvici Jadran 1929. je tri boda osigurao već u prvih pola sata igre. Poveo je s 3:0 ( Mislav Šolić je bio strijelac u 7., Marin Laus u 14. te Ivan Bezek u 24. minuti). Omladinac je u 35. minuti smanjio prednost domaćina (Stjepan Povijač). U nastavku Viljan Didović je pogodio za konačnih 4:1.

U Orebiću je domaćin sa 4:1 nadigrao Hajduka 1932. Sve je bilo jasno nakon prvih 45 minuta, a već u 8. minuti bilo je 2:0 za momčad trenera Duška Rikala. Ivan Roso je pogodio mrežu Velolučana u 5. minuti, tri minute poslije strijelac je 16-godišnji Ivano Čepo. Potom pogodak gostiju (Boris Tulić u 20. minuti), a potom dva nova pogotka Orebića, oba iz kaznenog udarca. Ivan Roso je drugi put strijelac, ukupno peti put ove sezone, svih pet je postigao u zadnje tri utakmice. Drugi kazneni udarac realizirao je Goran Šorgić. Posljednjih pola sata utakmice Orebić je imao igrača više. Isključen je igrač Hajduka 1932. Igor Žuvela zbog drugog žutog kartona.

Maestral je u Kominu uzeo bod protiv Gusara.

SEMAFOR 6. kolo
Nedjelja, 16. listopada, Komin:
Gusar – Maestral 1:1, Metković: ONK Metković – Croatia 0:1, Smokvica; Jadran 1929. – Omladinac 4:1, Čilipi: Konavljanin – Župa dubrovačka 0:2, Orebić: Orebić – Hjaduk 1932. 4:1, Žrnovo: Žrnovo – Grk 1:2, slobodan je Slaven.

1. Župa dubrovačka
16 bodova (13:2), 2. Maestral 12 (10:4), 3. Croatia (utakmica manje) 11 bodova (13:5), 4. Orebić 10 bodova (11:7), 5. Slaven (utakmica manje) 9 bodova (7:5), 6. ONK Metković 8 bodova (9:5), 7. Gusar (utakmica manje) 8 bodova (7:4), 8. Jadran 1929. Smokvica 8 bodova (9:13), 9. Grk 7 bodova (9:11), 10. Konavljanin (utakmica manje) 4 boda (4:9), 11. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (4:8), 12. Hajduk 1932. (utakmica manje) 2 boda (6:15), 13. Omladinac 1 bod (3:17).