NogometPOBJEDA KOJA SE PAMTI

Mlađi pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. zaustavili u Gospinom polju do jučer neporaženi splitski Hajduk!

23. svibnja 2023. - 16:26

I to se dogodilo, i to u Gospinom polju, i to su uspjeli mlađi pioniri GOŠK Dubrovnik 1919., koji su s 2:1 svladali do danas neporaženi splitski Hajduk, lidera Prve lige Nogometnog središta Split, koji je u proteklih 30 utakmica izgubio samo dva boda, odigrao tek jednu utakmice neodlučeno, a sve ostale dobio. Ne i trideset i prvu.

GOŠK Dubrovnik 1919. – Hajduk 2:1. Mlađi pioniri dubrovačkog kluba poveli su protiv splitskih ‘Bilih’ u 16. minuti iz kazneog udarca (Denis Bešović). Prednost domaćina udvostručio je Maroje Koprivica u 52. minuti, a poraz Hajduka ublažio Ivan Vetma u 60. minuti.

Osim dva strijelca pobjedu, koja će se pamtiti, za mlađe pionire GOŠK Dubrovnik 1919. pod vodstvom trenera Damira Žustre izborili su još: Luka Ruso, Niko Mikulandra, Vide Lonac, Vlaho Slade, Ivan Margaretić, Antonio Cvjetović, Borna Kralj, Marin Ljevak, Luka Nedoh, Lovro Obradović, Dominik Nadramija, Vlaho Matić, Maroje Bokun, Šime Šoletić, Bruno Vlahović i Toni Čuić.

Mlađi pionri GOŠK Dubrovnik 1919. su sedmi sa 16 pobjeda, 9 remija i 7 poraza, 65:38 pogodak razlika.

Potom su igrali pioniri. Tu Hajduk ne igra s izlaznim godištem, već s uzlaznim godištem, svi rođeni 2009. godine (prva momčad pionira, izlazno godište, rođeni 2008. igra u Prvoj HNL). GOŠK Dubrovnik 1919. ima nekoliko igrača rođenih 2009., ali ostali su godinu stariji. Hajduk je vodio s 1:0 i 2:1, a izjednačio sretno, autogolom dvije minute prije kraja utakmice. Ivan Doko je prvi pogodio za GOŠK Dubrovnik 1919., i to je u 30. minuti potpisao 1:1, Toni Ruso je u 64. minuti izjednačio na 2:2, a dvije minute poslije Kenan Podojak pogodio za vodstvo dubrovačke ekipe. GOŠK Dubrovnik 1919. je zadržao drugo mjesto na tablici, ima bod više od Hajduka, koji ima utakmicu manje. Šibenik je uvjerljivo prvi.

Pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. su bod protiv Hajduka izborili pod vodstvom trenera Olivera Kljajića igrajući u sastavu: Roko Zvono (od 63. Gabriel Avdić), Jakov Obradović, Marin Marijanović (od 53. Daris Zubović), Josip Matić, Matej Ćerić, Marino Dučić (od 36. Paulo Maslać), Ivan Doko, Ivano Kutlić (od 53. Kenan Podojak), Toni Ruso, Toni Novak (od 53. Tomislav Baselli), Bruno Pendo (od 63. Teo Gverović).

19. travanj 2024 11:33