NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

MAESTRAL ZATRPAN ČESTITKAMA IZ GABRILA I ČIBAČE Osmica Slavena, Župa u zadnjih pola sata zasula Sokola, trice Croatije i Konavljanina...

2. svibnja 2021. - 20:22

Iznenađenje u Krvavcu, a zbog čega Gabrile i Čibača 'šalju čestitke' Maestralu, koji je na svom terenu zaustavio ONK Metković. Junak 'narančastih' bio je Darko Jerković, koji je pogodio u 30. minuti. Bio je to jedini pogodak na utakmici. Mreža predzadnjeg Maestrala se nije zatresla, te je prekinut niz lidera, koji je nanizao deset utakmica bez poraza, a upisao drugu nulu. Do jučer mu je jedina bila ona na Gnjilama kad je izgubio od Slavena s 2:1.

Prvi pratitelji, preostala dva kandidata za naslov, Croatia i Župa dubrovačka, bili su uspješni u 16. kolu. Momčad iz Gabrila je bila bolja u Smokvici od domaćeg Jadrana, a Župa dubrovačka je nadigrala Sokol na lapadskom travnjaku. Croatia je stigla na bod od ONK Metković, a ima utakmicu manje, i taj zaostatak će odraditi u srijedu, 5. svibnja. Dolazi mu u goste upravo Maestral. Ukoliko ga dobiju, zavijorit će se barjak na Svetom Martinu. Vlaho Grbešić je bio dvostruki strijelac za Croatiju u Smokvici, pogađao je u 42. za 1:0, te u 66. minuti za 2:1. Pobjedu je potvrdio Luka Raguž u posljednjoj minuti utakmice. Jadran je na 1:1 izjednačio u 61. minuti pogotkom Ivice Grbešića.

Župa dubrovačka je sa čak 6:0 svladala Sokol, a nakon sat vremena igre nije bilo pogodaka. Tad je dosuđen kazneni udarac za Župu dubrovačku, kojeg je realizirao Velimir Kajba, i nakon toga je krenulo 'domaćina'. Stjepan Rezo je pogodio u 71. minuti za 2:0, Kajba u 74. minuti za 3:0, pa Kristijan Prkut u 76. za 4:0. Do kraja utakmice još po jednom Rezo i Kajba, koji je realizirao i drugi kazneni udarac.

U Žrnovu bez pobjednika. Ivan Popović je doveo Gusar u vodstvo u 52. minuti, a u 64. minuti izjednačio je domaćin pogotkom Antonia Ivankovića

U Čilipima Orebić je poveo u 29. minuti pogotkom Boža Šimića, te dobio prvo poluvrijeme, ali u nastavku 3:0 za Konavljanin, koji je tako osvojio sva tri boda. Ermin Krvavac je izjednačio na 1:1 u 50. minuti, te pogodio za konačnih 3:1 u 73. minuti. Pero Opušić je bio strijelac u 56. minuti za vodstvo 2:1 Konavljanina.

Na Gnjilama potop Hajduka 1932., kojem je Slaven utrpao čak osam komada. Jurica Ivanković je bio trostruki strijelac, pogađao je u 12., 22. i 38. minuti, za 1:0, 2:0 i 4:0. Ivo Mostahinić je bio još 'gori' - četiri pogotka, za 3:0 u 38. minuti, te zadnja tri pogotka - u 56., 75. i 83. minuti. Za 5:0 je pogodio Đuro Trković u 48. minuti.

Mostahinić je na učinku od 10 pogodaka i drugom mjestu liste strijelaca, kao i Kajba. Taj učinak imaju i Dragan Brečić (ONK Metković) i Stanislav Vasilj (Župa dubrovačka). Grbešić je na 9 pogodaka... I dalje vodi Ivan Kordić, koji je u prvom dijelu postigao 14 pogodaka, ali on je napustio Orebić, te sad igra za trećeligaša BŠK Zmaj.

Prva ŽNL, 16. kolo, Dubrovnik: Župa dubrovačka - Sokol
Tonči Vlašić

REZULTATI 16. KOLA

Nedjelja, 2. svibnja, Gruda: Slaven – Hajduk 1932. 8:0, Krvavac: Maestral – ONK Metković 1:0, Čilipi: Konavljanin – Orebić 3:1, Žrnovo: Žrnovo – Gusar 1:1, Smokvica: Jadran – Croatia 1:3, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Sokol 6:;0

1. ONK Metković 38 bodova / 16 utakmica (36:14), 2. Croatia 37 bodova / 15 utakmica (41:11), 3. Župa dubrovačka 34 boda / 16 utakmica (38:16), 4. Slaven 23 boda / 16 utakmica (32:18), 5. Gusar 21 bod / 16 utakmica (26:24), 6. Konavljanin 21 bod / 16 utakmica (27:28), 7. Orebić 18 bodova / 15 utakmica (32:25), 8. Jadran Smokvica 17 bodova / 16 utakmica (26:42), 9. Žrnovo 16 bodova / 16 utakmica (19:37), 10. Sokol 14 bodova / 15 utakmica (22:36), 11. Maestral 14 bodova / 15 utakmica (19:39), 12. Hajduk 1932. 8 bodova / 16 utakmica (16:41).