NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

LIJEPA UTAKMICA U GABRILIMA, PREPUNA PRILIKA, PET POGODAKA Tin Vidak doveo Croatiju na bod od lidera

3. travnja 2021. - 19:01

Dva gubitnika iz Županijskog kupa, Croatia je ostala bez finala centra Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle izgubivši u srijedu na Lapadu s 1:0 od Župe dubrovačke, a Gusar bez finala centra Dolina Neretve (bolji je od 'Žutih' u Kominu bio Neretvanac, član južne skupine Treće HNL sa čak 8:0), otvorila su 12. kolo ogledom na igralištu Sveti Martin u Gabrilima. Uspješniji je bio domaćin, koji je sad na bod od lidera, ONK Metković.

Momčad trenera Frane Lojića povela je sredinom prvog poluvremena. U zagrljaju suigrača našao se Tin Vidak. Maro Kalauz je zasmetao vrataru Gusara Luki Beniću, ali nije dirao loptu. Vidak je tukao s 25 metara, iskosa, uz aut liniju. Početkom nastavka opet se na Svetom Martinu slavio Vidak, ali već nakon dvije minute Gusar je opet bio na pogodak zaostatka. Ivan Popović je zatresao mrežu Lea Kokanovića. U 66. minuti Croatija je opet otišla na plus dva. Ivica Obad, koji u posljednje vrijeme igra sve bolje i bolje, upisao se u strijelce. Međutim, da opet bude neizvjesno do kraja pobrinio se u 71. minuti opet 'žuti' Ivan Popović.

Dosta prilika u Gabrilima, fer i korektna utakmica, pet pogodaka, zaslužena pobjeda Croatije...

Prva ŽNL, 12. kolo, Gabrili: Croatia - Gusar
Tonči Vlašić

SEMAFOR 12. KOLA

Subota, 3. travnja, Gabrili: Croatia – Gusar 3:2, ponedjeljak, 5. travnja, Krvavac: Maestral – Konavljanin, Žrnovo: Žrnovo – Slaven, Smokvica; Jadran – ONK Metković, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Hajduk 1932., početak svih utakmica u 16.30 sati. Odgođena je utakmica u Dubravci: Sokol – Orebić,

1. ONK Metković 26 bodova / 11 utakmica (26:12), 2. Croatia 25 bodova / 11 utakmica (27:8), 3. Župa dubrovačka 22 boda / 11 utakmica (25:13), 4. Orebić 17 bodova / 10 utakmica (27:13), 5. Konavljanin 15 bodova / 11 utakmica (21:18), 6. Slaven 14 bodova / 11 utakmica (19:14), 7. Gusar 13 bodova / 11 utakmica (16:17), 8. Jadran Smokvica 13 bodova / 11 utakmica (17:26), 9. Maestral 11 bodova / 11 utakmica (15:32), 10. Sokol 8 bodova / 10 utakmica (14:23), 11. Žrnovo 8 bodova / 11 utakmica (12:29), 12. Hajduk 1932. 3 boda / 9 utakmica (6:20).

RASPORED 13. KOLA

Nedjelja, 11. travnja, Gabrili: Croatia – Maestral, Komin: Gusar – Sokol, Orebić: Orebić – Župa dubrovačka, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran Smokvica, Metković: ONK Metković – Žrnovo, Gruda: Slaven – Konavljanin.

ZAOSTALE UTAKMICE

9. kolo, Komin: Gusar - Hajduk 1932., 11. kolo, Gabrili: Croatia - Orebić, Dubravka: Sokol - Hajduk 1932.

20. travanj 2024 01:57