NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Konavljanin preskočio Slaven, Opušići zamijenili uloge, sad Paulo gleda u leđa bratu Peru, Gnjile ‘viču‘: ‘Nikad nas u prvenstvu nije dobio na Grudi!‘

27. ožujka 2022. - 22:28

Konavljanin je skočio na drugo mjesto, bodovno se izjednačio ove nedjelje sa Slavenom, a preskočio ga zahvaljujući boljoj pogodak razlici, tj. postigao je više pogodaka budući im je gol razlika ista, i taj (pre)skok se dogodio u sudačkoj nadoknadi utakmice protiv Gusara. Tad je Pero Opušić pogodio za 3:0 na Šupjaci, dok je njegov brat Paulo sa Slavenom izgubio kod Župe dubrovačke 2:0. Oba sastava po 28 bodova, Slaven gol razlika 25:12, a gol razlika Konavljanina 33:20. Od 1. kola Pero gleda mlađem bratu Paulu u leđa. Danas su se uloge promijenile.

Zanimljivo, više od 70 minuta nije bilo pogodaka u Čilipima u ogledu do tad trećeplasiranog (Konavljanin) i četvrtoplasiranog (Gusar). Prvi je mrežu sastava iz Komina pogodio Matej Perić u 73. minuti. Utakmica u Čilipima je počela 15 minuta kasnije nego utakmica u Čibači. Kad je završila, Slaven je unatoč 0:2 porazu bio drugi, ali Anđelko Babić je poduplao prednost Konavljanina u 87. minuti, i onda se u prvoj minuti sudačke nadoknade dogodio i spomenuti pogodak Pera Opušića za 3:0.

S obzirom na rivalstvo Konavljanina i Slavena, nema sumnje kako su u Čilipima tad razvukli još više osmijeh. Ali, ne da se Slaven, iz Čibače, nakon poraza je poručio: 'Nikad nas Konavljanin nije dobio u prvenstvu na Grudi! U kupu jest, u prvenstvu nikad!'.

Slaven je slavio u prvom dijelu sezone na Šupjaci s 4:1. Igralo se u 7. kolu, u nedjelju, 7. listopada. Kad Konavljanin dolazi na Gnjile? U 18. kolu, u nedjelju, 18. travnja.

7. listopada 2021. godine - 7. kolo, Čilipi: Konavljanin - Slaven 1:4 (radost Slavena)

Tonči Vlašić

14 POGODAKA U 15. KOLU

Nedjelja, 27. ožujka, Dubravka: Sokol – Jadran 1929. 2:1, Čilipi: Konavljanin – Gusar 3:0, Žrnovo: Žrnovo – Orebić 3:1, Blato: BŠK Zmaj – Maestral 0:1, Čibača: Župa dubrovačka – Slaven 2:0, Metković: ONK Metković – Croatia 1:0

1. ONK Metković 38 bodova (34:7), 2. Konavljanin 28 bodova (33:20), 3. Slaven 28 bodova (25:12), 4. Gusar (kažnjen oduzimanjem dva boda) 25 bodova (25:20), 5. Sokol 21 bod (25:27), 6. Orebić 21 bod (22:24), 7. Župa dubrovačka 21 bod (21:25), 8. Croatia (utakmica manje) 20 bodova (24:16), 9. Žrnovo 18 bodova (21:29), 10. Jadran Smokvica (utakmica manje) 13 bodova (17:26), 11. Maestral 12 bodova (18:48), 12. BŠK Zmaj 7 bodova (20:31).

UKRATKO S DRUGIH TERENA

Oba pogotka za Župu dubrovačku protiv Slavena postigao je Velimir Kajba, ONK Metković je pogotkom Stipana Marevića iz kaznenog udarca svladao kod kuće s 1:0 Croatiju, te sad ima deset bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja, tj. pratitelje, a to su sad Konavljanin i Slaven.

U Dubravci je Jadran 1929. dobio prvo poluvrijeme protiv Sokola pogotkom Antonia Pecotića u 30. minuti, a domaćin je dobio drugo pogocima Lea Pušića i Balda Cicijelja. Pušić je izjednačio u 51. minuti, a Cicijelj je pogodio za pobjedu u 57. minuti.

U Žrnovu je istoimeni domaćin dobio Orebić s 3:1. Gosti su od 19. minute igrali s igračem manje. Isključen je Ante Kordić zbog udaranja. Pet minuta nakon isključenja Orebić je sam zatresao svoju mrežu (autogol Blago Roso). U nastavku utakmice, u 65. minuti, Teo Borovina je povećao prednost domaćina na 2:0, dok je u 77. minuti Miroslav Ninčević prepolovio zaostatak Orebića. Žrnovo, sastav trenera Nikše Skokandića, pobjedu je potvrdio pogotkom Marina Milardovića u 81. minuti.

Za kraj derbi začelja (BŠK Zmaj – Maestral 0:1) je odlučen pogotkom Nikice Primorca u 89. minuti. Je li moguće kako će BŠK Zmaj i ove sezone ispasti u niži rang!? Prošle sezone je nakon deset godina igranja u Trećoj hrvatskoj ligi jug vratio u Prvu županijsku ligu, a sad je na (pravom) putu da iduće sezone igra u najnižem rangu, Drugoj županijskoj ligi. Maestral je prošlo kolo pobjedom protiv Župe dubrovačke prepustio blatskom klubu zadnje mjesto, a sad je trijumfom usred Blata na pet bodova prednosti. BŠK Zmaj je nanizao šest poraza, Maestral je ovog proljeća osvojio 9 od 12 bodova. Uoči nastavka je imao četiri manje od blatskih 'crvenih'.

Konavljanin je nanizao pet pobjeda, Slaven je u zadnja tri kola osvojio samo bod, ONK Metković je dobio zadnjih sedam utakmica (utakmicu 8. kola sa Žrnovom je odigrao nakon što je u 9. kolu izgubio u Čilipima od Konavljanina, i to mu je jedini poraz ove sezone).

ONK METKOVIĆ U SMOKVICI

Nedjelja, 3. travnja, Smokvica: Jadran 1929. – ONK Metković, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka, Gruda: Slaven – BŠK Zmaj, Krvavac: Maestral – Žrnovo, Potomje: Orebić – Konavljanin, Komin: Gusar – Sokol.