NogometKRAJ ZA NAŠE |

KAKVA UTAKMICA NA PARKEN STADIONU, OPROŠTAJ ‘VATRENIH‘ OD EURA Žice su popucale u Kopenhagenu. Srce je na kraju poraz teško podnijelo

28. lipnja 2021. - 20:33

KOPENHAGEN Piše: Tonči Vlašić

Žice mog srca zvala se pjesma koju je Vanna izvela na Parken stadionu. Tu se pod njegovim krovom 2001. održao izbor za pjesmu Eurovizije, a dvadeset godina poslije 'Vatreni' su se na njegovom travnjaku borili za četvrtfinale Eura. Nisu uspjeli. Naše žice su na kraju popucale. Srce je poraz teško podnijelo. Španjolska je bila bolja nakon produžetaka s 5:3, te ide u četvrtfinale. 'Vatreni' kući.

Kakva utakmica na Parken stadionu! Osam pogodaka, a trebalo ih je biti još možda baš još toliko. Španjolska je dominirala, Španjolska je u 20. minuti postigla baš smiješan autogol nakon kojeg smo mogli, ali nismo stigli do vodstva 2:0. Potom opet dominacija suparnika, koja se nastavila u nastavku utakmice. Nakon 1:2 činilo se na trenutak kako možemo do izjednačenja, ali u 77. minuti novi, treći pogodak Španjolske. Ipak, nije bilo gotovo. Uspjeli smo se vratiti. U 85. i drugoj minuti sudačke nadoknade smo izjednačili, izborili produžetke, koje smo otvorili s dvije velike prilike. Potom u dvije minute prvog 'poluvremena' primili dva pogotka.

U drugih 15 minuta dodatka krenuli smo opet na sve ili ništa. Opet imali veliku priliku. Luka Modrić je izašao u 113. minuti. Hrvatska s Eura nekoliko minuta poslije.

Bruno Petković je igrao prvo poluvrijeme, u drugom je umjesto njega ušao Andrej Kramarić
Damir Krajac/Cropix
Radost nakon vodstva 1:0 'Vatrenih'
Hrvatska je imala podršku nekoliko tisuća navijača
Hrvatska - Španjolska 3:5

KOPENHAGEN Parken stadion. Gledatelja 28.000. Sudac: Cakir (Turska).

Strijelci: 1:0 Simon (20/AG), 1:1 Sarabia (38), 1:2 Azpilicueta (57), 1:3 F. Torres (77), 2:3 Oršić (85), 3:3 Pašalić (90+2), 3:4 Morata (101), 3:5 Oyarzabal (103).

HRVATSKA: Livaković - Juranović (od 74. Brekalo), Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol - Modrić (od 113. Ivanušec), Brozović, Kovačić (od 79. Budimir) - Vlašić (od 79. Pašalić), Rebić (od 67. Oršić) - Petković (od 46. Kramarić)

ŠPANJOLSKA: Simon - Azpilicueta, Garcia (od 71. P. Torres), Laporte, Gaya (od 78. Alba) - Koke (od 78. Ruiz), Busquets (od 101. Rodri), Pedri - F. Torres (od 88. Oyarzabal), Sarabia (od 71. Olmo) - Morata

24. travanj 2024 04:15