NogometMLAĐI UZRASTI

Kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. u gostima izborili finale, juniori Jadran LP bez njega ostali kod kuće, dok su pioniri Župe dubrovačke...

22. studenog 2022. - 18:03
Krajem rujna 2022. godine kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. su dobili vršnjake Neretve u finalu Županijskog kupa te se plasirali u završnicu Kupa Nogometnog središta SplitTonči Vlašić/

Kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. su izborili finale Kupa Nogometnog središta Split, isto nisu uspjeli i juniori Jadrana Luka Ploče, dok je utakmica pionira Župe dubrovačke odgođena za četvrtak. Spomenuta tri sastava su kao pobjednici Županijskog kupa izborili plasman u završnicu regije s pobjednicima preostale tri najjužnije županije, Splitsko dalmatinske, Šibensko kninske te Zadarske.

Kadeti dubrovačkog kluba su finale izborili gostujućim uspjehom kod Dalmatinca Crno, pobjednika Zadarske županije. Bili su bolji s 4:1, imali već nakon prvog poluvremena 3:0. Antonio Lučić je postigao prva dva pogotka, u 14. i 23. minuti, Vlaho Prebisalić je u 40. realizirao kazneni udarac. Domaćin je pet minuta prije kraja postigao pogodak, a u posljednjoj minuti još se jednom zatresla mreža domaćina. Autogol. U strijelce je upisan domaći vratar Mate Prtorić.

Pod vodstvom Hasana Kacića još su za GOŠK Dubrovnik 1919. igrali Roko Vuletić, Jakov Trković, Đivo Dabo, Pero Koprivec, Mihael Sršen, Antonio Đivanović, Zlatan Kacić, Maro Letunić, Filip Obradović, Marino Vukša, Arijan Đuderija i Nerio Didić.

U finalu će u Dubrovniku igrati protiv splitskog Adriatica, koji je u drugom polufinalu s 4:2 dobio Šibenik.

Juniori Jadran Luka Ploče su u polufinalu juniorskog kupa Središta Split izgubili kod kuće od Zagore iz Unešića, pobjednika Šibensko-kninske županije s 4:0. U 14. minuti, pri rezultatu 0:0, domaćin je imao kazneni udarac, ali Antonio Jakir nije bio uspješan, točnije, njegov udarac obranio je vratar gostiju Gabriel Mihael Sablić. Zagora će u finalu biti domaćin pobjedniku Abeceda sporta – Junak Sinj.

Pioniri Župe dubrovačke u četvrtak, 24. studenog, igraju protiv RNK Split. Tko bude bolji na Taranteli taj će u finalu ugostiti Šibenik, koji je kao gost u polufinalu bio bolji od Arbanasa s 4:1.

Finala u sve tri kategorije trebala bi se igrati u srijedu, 30. studenog.

20. travanj 2024 05:50