NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

KAD TE NEĆE - NEĆE TE Neretvanac treća najefikasnija momčad lige u prvih sedam kola, a nema ni jednu pobjedu!

7. listopada 2019. - 00:02
Kamen je u sedam kola postigao 16 pogodaka - najviše od svih u južnoj skupini Treće hrvatske lige. Hrvace jedan manje od sastava iz Ivanbegovine, dok je na trećem mjestu po efikasnosti Neretvanac, točnije, momčad iz Opuzena dijeli treće mjesto s Uraniom - oba sastava po 14 pogodaka. Međutim, Neretvanac je jedina momčad bez pobjede - učinak: četiri remija i tri poraza, i sva tri poraza s pogotkom razlike. U svakoj utakmici Neretvanac je tresao mrežu, a dva puta je u gostima postigao čak po tri pogotka, a u te dvije utakmice u kojima je to uspio osvojio je samo jedan bod!

Redom, s Neretvom kod kuće u 1. kolu 1:1, zatim je izgubio u Splitu od RNK Split 3:2 nakon vodstva 2:0, pa je u 3. kolu odigrao 1:1 s GOŠK Dubrovnikom 1919. u Opuzenu. U 4. kolu je kod Primorca iz Biogradu na Moru osvojio bod odigravši 3:3. Potom dva poraza - prvo kod kuće od Sloge s 3:2, a zatim u Blatu od BŠK Zmaj 4:3 u utakmici u kojoj je domaćin do pobjede stigao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. I sad 2:2 u Opuzenu protiv Hrvaca.

'Plava makinja' je protiv Hrvaca gubila od 16. minute. Gosti su za 1:0 pogodili iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Luka Ivanović. Neretvanac je izjednačio sedam minuta poslije pogotkom Denia Simeunovića, a u 52. minuti poveo (strijelac je bio Filip Brekalo). Duje Banić je pogodio za Hrvace u 69. minuti za konačnih 2:2. Neretvanac je tako ostao na zadnjem mjestu. Ima četiri puta manje bodova nego vodeći sastava lige - Junak od kojeg je postigao tri pogotka više.
7. KOLO
Subota, 5. listopada, Klis: Uskok – Kamen 1:1, Zadar: Zadar – Jadran LP 2:0, Unešić: Zagora – BŠK Zmaj 6:0, Vodice: Vodice – Primorac (BNM) 2:4, Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:0, Metković: Neretva – RNK Split 1:1, nedjelja, 6. listopada, Opuzen: Neretvanac – Hrvace 2:2, Baška Voda: Urania – Sloga 2:0.

1. Junak 16 bodova (11:5), 2. Urania 13 bodova (14:10), 3. Sloga 13 bodova (12:11), 4. Zadar 12 bodova (13:6), 5. Kamen 12 bodova (16:12), 6. Hrvace 12 bodova (15:14), 7. RNK Split 11 bodova (11:9), 8. Primorac (B) 10 bodova (12:14), 9. Zagora 8 bodova (8:5), 10. BŠK Zmaj 8 bodova (11:15), 11. Jadran LP 8 bodova (8:10), 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova (7:9), 13. Uskok 5 bodova (10:13), 14. Vodice 5 boda (11:21), 15. Neretva 5 bodova (9:12), 16. Neretvanac 4 boda (14:17).

8. KOLO
Subota, 12. listopada, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Junak, Hrvace: Hrvace – Zagora, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretvanac, Klis: Uskok – Zadar, nedjelja, 13. listopada, Ivanbegovina: Kamen – RNK Split, Mravince: Sloga – Vodice, Blato: BŠK Zmaj – Urania.

18. travanj 2024 09:41