NogometTREĆA HL - JUG |

JADRAN OPET S LAPADA KUĆI PJEVAJUĆI Nije ni četvrtina prvenstva, a osam bodova je GOŠK Dubrovnik 1919. izgubio kod kuće

2. listopada 2021. - 18:17

Uspio je Jadran Luka Ploče i ove sezone uzeti sva tri boda s lapadskog travnjaka. Poveo je pogotkom Raiča u 28. minuti, GOŠK Dubrovnik 1919. je uzvratio odmah preko Topuzovića, a tih 1:1 je stajalo na semaforu sve do pred sam kraj kad je Marko Musulin u 87. minuti bio najspretniji pred vratima domaćih, te pogodio za konačnih 2:1. Njegov sedmi pogodak ove sezone.

Druga pobjeda u nizu pločanskog sastava u Dubrovniku, druga pobjeda u gostima ove sezone. Prošle sezone je bio 2:0 uspješniji u Dubrovniku, prvu gostujuću pobjedu ove sezone ostvario je u 2. kolu u Splitu kod RNK Split, a ovo je ukupno šesta pobjeda ove sezone jer je dobio sve četiri utakmice kod kuće.

S druge strane GOŠK Dubrovnik 1919. je upisao drugi domaći poraz, a treći ukupno. Kod kuće je već prosuo osam bodova.

Neretva je također ostvarila uspjeh. Igrajući kao domaćin u Pločama bila je bolja od makarskog Zmaja pogocima Kožula Rodina.

8. KOLO

Subota, 2. listopada, Ploče: Neretva – HRNK Zmaj (M) 2:0, Posedarje: Hrvatski vitez – Urania 3:0, Vodice: Vodice – Kamen 3:0, Hrvace: Hrvace – Zadar 2:0, Unešić: Zagora – Uskok 1:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran Luka Ploče 1:2, Biograd: Primorac (BNM) – OSK 4:2, nedjelja, 3. listopada, Mravince: Sloga – Junak, Split: RNK Split – Neretvanac.

SEMAFOR

Poredak: 1. Hrvatski vitez 21 bod (16:4), 2. Jadran Luka Ploče 19 bodova (19:7), 3. Neretvanac (utakmica manje) 14 bodova (14:6), 4. Hrvace 13 bodova (11:6), 5. Sloga (utakmica manje) 13 bodova (9:4), 6. Uskok 12 bodova (11:10), 7. Primorac (BNM) 11 bodova (19:16), 8. RNK Split (utakmica manje) 11 bodova (13:10), 9. Neretva 11 bodova (13:11), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 11 bodova (9:9), 11. Zagora 10 bodova (14:13), 12. Junak (utakmica manje) 9 bodova (9:9), 13. Zadar 8 bodova (10:10), 14. Vodice 8 bodova (11:24), 15. OSK 7 bodova (10:16), 16. HRNK Zmaj (M) 7 bodova (5:12), 17. Kamen 6 bodova (4:10), 18. Urania 1 bod (3:22).

9. KOLO

Subota, 9. listopada, Otok: Otok – Neretva, Ploče: Jadran Luka Ploče – Primorac (BNM), Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919., Zadar: Zadar – Zagora, Ivanbegovina: Kamen – Hrvace, Sinj: Junak – Vodice, Makarska: HRNK Zmaj (M) – RNK Split, nedjelja, 10. listopada, Baška Voda: Urania – Sloga, Opuzen: Neretvanac – Hrvatski vitez.

SVIRAJ MI, SVIRAJ

Trojka iz Konavala, Lukša Klaić (Popovići), Romano Radonić (Vitaljina) i Miho Trković (Gruda), sudila je utakmicu u Hrvacama između Hrvaca i Zadra. I četvrti sudac na utakmici u Hrvacama bio je iz Dubrovačko-neretvanske županije, Luka Liković (Krvavac).

20. travanj 2024 11:19