NogometTREĆA HL - JUG |

JADRAN LUKA PLOČE ZAKLJUČIO SEZONU NA PRVOM MJESTU, ALI (JOŠ) NE SLAVI Neretvanac drugi, ali on ima još 90 minuta, te hladi šampanjac...

5. lipnja 2021. - 20:40
Neretvanac je imao i u Biogradu podršku svojih navijača, nisu mogli na tribine, te su pratili utakmicu s ograde...Tonči Vlašić

Jadran Luka Ploče nije uspio ostvariti željeno, dobiti Kamen kod kuće, završilo je 1:1, pogodak je primio u posljednjoj minuti. Nije mu se ostvarila ni druga želja, a priželjkivao je da Neretvanac ne uzme sva tri boda u Biogradu. U tom slučaju, pobjeda kod kuće, neuspjeh Neretvanca u gostima, te bi se slavilo u Pločama.

Ovako, Jadran Luka Ploče je zaključio sezonu na prvom mjestu, međutim, ne slavi jer Neretvanac ima utakmicu manje, dok je on slobodan. 'Plava makinja' je slavila u Biogradu zasluženo. U prvom poluvremenu je zatresla gredu, u nastavku je tresla mrežu, i to ne jednom, ne dva, već tri puta. Redom, Lukić, Čepo i kapetan Deak.

U zadnjem kolu u Opuzen stiže Hrvatski vitez. I bod je dovoljan Neretvancu za duplu krunu u sezoni 2020./21. Uzeli su u srijedu na lapadu Županijski kup, a sad im se smiješi i naslov prvaka južne skupine Treće hrvatske lige.

Pogodak za Jadran Luka Ploče protiv Kamena postigao je Abel Kalfić u 2. minuti, a gosti su izjednačili preko Branimira Kujundžića u 86. minuti. Kalfićev 17. pogodak ove sezone. Drugi je strijelac lige. Prvi je Baldo Cicijelj, napadač GOŠK Dubrovnika 1919., koji je također pogodio u 33. kolu, i to u 3:1 porazu kod Sloge za koju je sva tri pogotka postigao Mario Marović. Cicijelj je prvi topnik s 22 pogotka, a Marović treći strijelac sa 16 pogodaka.

Neretva se spasila pobjedom protiv OSK-a.

Prilika za Neretvanac, zatresla se greda gola Primorca...
Tonči Vlašić
Primorac (BNM) - Neretvanac
Mali navijači Neretvanca

SEMAFOR 33. kolo

Subota, 5. lipnja, Vodice: Vodice – Uskok 2:2, Posedarje: Hrvatski vitez – Urania 2:1, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Neretvanac 0:3, Unešić: Zagora – Hrvace 2:1, Metković: Neretva – OSK 3:0, Makarska: HRNK Zmaj (M) – RNK Split 0:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – Kamen 1:1, Mravince: Sloga – GOŠK Dubrovnik 1919. 3:1, slobodan je BŠK Zmaj.

1. Jadran Luka Ploče 57 bodova / 32 utakmica (61:30), 2. Neretvanac 57 bodova / 31 utakmica (52:33),  3. Zagora 49 bodova / 31 utakmica (49:50), 4. Hrvace 48 bodova / 31 utakmica (46:37), 5. RNK Split 48 bodova / 31 utakmica (47:39), 6. Hrvatski vitez Posedarje 47 bodova / 31 utakmica (44:44), 7. Uskok 46 bodova / 31 utakmica (42:35), 8. HRNK Zmaj (M) 44 boda / 31 utakmica (40:43), 9. Urania 43 boda / 31 utakmica (45:44), 10. Sloga 42 boda / 31 utakmica (41:29), 11. Primorac (BNM) 40 bodova / 31 utakmica (43:38), 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 39 bodova / 31 utakmica (43:46), 13. OSK 39 bodova / 31 utakmica (48:62), 14. Neretva 37 bodova / 31 utakmica (40:61), 15. Vodice 35 bodova / 31 utakmica (42:55), 16. Kamen 34 boda / 31 utakmica (42:53), 17. BŠK Zmaj 30 bodova / 31 utakmica (38:64).