NogometNOGOMET/TREĆA HL - JUG

Hajduk zaustavio Lapad, teška ozljeda Hodžića, Neretvanac prošao Ploče

Piše Tonči Vlašić/Branko Kulidžan
29. listopada 2016. - 19:30

Nakon tri pobjede u nizu, četiri utakmice bez primljenog pogotka i šest utakmica bez poraza – poraz GOŠK Dubrovnik 1919. i to u utakmici 13. kola u kojoj je dočekao lidera, Hajduk II., te se novom pobjedom mogao bodovno izjednačiti s njim. Međutim, pred više od 400 gledatelja u Lapadu poražen je s 2:0. Deni Jurić je bio strijelac oba pogotka za goste.

U prvih pola sata izgledalo je kako će u momčad trenera Franja Domića u tome uspjeti, ali svoje prilike nije iskoristila (Šimun Horvat - udarac s vrha kaznenog prostora, Mateo Kljunak u 20. minuti sam pred vratarom Hajduka II: Ivom Grbićem...). Hajduk II. s druge strane svoju prvu jest, potom i drugu te je sad na šest bodova prednosti u odnosu na dubrovačku momčad. Najgore u cijeloj priči za domaćina nije gubitak utakmice (bodova), već Damira Hodžića, napadača, koji se teško ozlijedio početkom nastavka (lom noge?) te je kolima hitne pomoći odvezen u dubrovačku bolnicu. Hodžić je išao sam na vratara Hajduka, sudario se s Grbićem, te nažalost, nastradao.

GOŠK je i nakon vodstva Hajduka II. s 2:0 bio bolji. Imao je dvije prilike u samoj završnici, ali je udarce Cicijelja i Jurića zaustavio Grbić. U nastavku dobar udarac Karla Torbarine i nova obrana Grbića. Potom je Jurić zatresao vratnicu, a isti igrač u 67. minuti prošao vratara Hajduka II., koji ga je zaustavio prekršajem u svom kaznenom prostoru. Jurić nije pao. Nastavio je akciju, sudac je pustio prednost, ali nije uspio postići pogodak.

Na samom početku utakmice igrač Hajduka II. Josip Jović je u nastojanju da zaustavi Karla Torbarinu nakon ubačaja iz kuta, zaustavio loptu rukom, ali se sudac Zvonimir Sinovčić iz Novigrada nije oglasio. Istina, nisu ni domaći igrači reagirali. Nastavila se igra. Sporni trenutak zabilježili su samo fotoreporteri.

U Pločama županijski ogled između Jadrana Luka Ploče i Neretvanca pripao je uvjerljivo Opuzencima, koji su nakon promjene na klupi, ostavke Gorana Prolete kojeg je naslijedio Damir Vučić, prekinuli negativan niz... Neretvanac je poveo prekrasnim pogotkom Ante Mihaljevića u 31. minuti, u posljednjim trenucima prvog poluvremena Luka Jurčić je bio glavom s 5 metara pogodio mrežu domaćina, a u 52. minuti Ante Mihaljević se po drugi put upisao u strijelce... Zanimljivost utakmice u Pločama jest nastup tri brata Musulina u dresu Jadrana LP, prvi put su igrali skupa za trećeligaške bodove: Martin, Marko i Ante.

RASPORED 13. kolo
Subota, 29. listopada, Dubrovnik:
GOŠK Dubrovnik 1919. – Hajduk II. 0:2, Kaštel Stari: Val – Hrvace 1:0, Zadar: Zadar – Omiš 1:0, Dugi Rat: Orkan – Kamen 3:0, Otok: OSK – Primorac 1929. Stobreč 2:0, Ploče: Jadran LP – Neretvanac 0:3, Makarska: RNK Zmaj – Junak 3:1, nedjelja, 30. listopada, Blato: BŠK Zmaj – Croatia Zmijavci, Metković: Neretva – Primorac Biograd.

1. Hajduk II. 28 bodova (34:11), 2. Hrvace 23 boda (22:17), 3. Zadar 22 boda (24:14), 4. Kamen 22 bod (19:17), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. 22 boda (15:12), 6. Neretvanac 21 bod (22:15), 7. Primorac Biograd (utakmica manje) 20 bodova (19:12), 8. Neretva (utakmica manje) 19 bodova (14:14), 9. OSK 20 bodova (21:15), 10. Val 18 bodova (15:26), 11. Junak 16 bodova (13:14), 12. Croatia (utakmica manje) 15 bodova (19:18), 13. Primorac 1929. Stobreč 15 bodova (11:23), 14. BŠK Zmaj (utakmica manje) 13 bodova (15:17), 15. Orkan 12 bodova (17:25), 16. Jadran LP 12 bodova (13:27), 17. Omiš 11 bodova (12:21), 18. RNK Zmaj Makarska 11 bodova (16:24).

25. travanj 2024 03:05