NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

GUSAR OTPAO, CROATIJA OSTALA, ŽUPA NE MOŽE BITI MIRNA Odluka o prvaku pada za 14 dana u Čibači!?

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
15. svibnja 2017. - 10:31

Miho Miletić, predsjednik Croatije iz Gabrila ne skida osmijeh s lica. Isto i trener Ivica Zadro, iako kraj utakmice u Kominu protiv Gusara nije dočekao na klupi. Isključen je u završnici. Radost nakon utakmice nije skrivao ni kapetan momčadi iz Gabrila Mario Mostina, koji je ozlijeđen te ne može pomoći suigračima u završnici sezone. Ali, iako hoda uz pomoć štaka, i on je 'utrčao' u svlačionicu te slavio. Kako i ne bi kad je Croatia uspjela dobili usred Komina. Bila je s 2:1 bolja u (super)derbiju 24. kola te je tako ostala u igri za naslovom prvaka. I dalje sama odlučuje jer za Župom dubrovačkom zaostaje (i dalje) samo dva boda, a gost je u zadnjem kolu lidera.

Iduće, predzadnje kolo: u Gabrile stiže Maestral, a Župa dubrovačka ide u goste Hajduku 1932. Nakon toga, u zadnjem kolu, u Čibači: Župa dubrovačka – Croatia!

U 24. kolu Župa dubrovačka je dobila Omladinac sa 4:1. Izgubila je prvo poluvrijeme, a u nastavku ubacila u četvrtu te je stigla do učinka od 52 boda. Daniel Žarković je bio strijelac za Omladinca u 41.minuti. Župa je izjednačila na 1:1 u 53. minuti preko Pera Grbića, zatim je pogodio u 57. minuti Ante Kovačić, a u 63. minuti za 3:1 Josip Papić. Pobjedu je svojim drugim pogotkom potvrdio Ante Kovačić u 78. minuti. Priželjkivala je Župa dubrovačka kako će Gusar nastaviti svoj niz, kako će zaustaviti momčad iz Gabrila te kako će prije dolaska Croatije u Čibaču riješiti pitanje prvog mjesta. Međutim, to se nije dogodilo. Borna Tikvica je pogodio u 28. minuti za vodstvo Croatije 1:0, a za 2:0 Maro Kalauz u 83. minuti. Oba puta je asistirao Vlaho Grbešić. U 88. minuti Jure Vladimir je naciljao iz slobodnog udarca. Krenuo je Gusar potom na sve ili ništa, ali momčad trenera Marija Oršulića nije uspjela izbjeći poraz. Croatia sad ima 50 bodova, dok je Gusar ostao na 45 i tako ispao iz utrke za prvaka. Neka se zna kako momčad iz Komina nije znala za poraz od 20. studenoga 2016. godine. Tog dana je izgubila u prvenstvu s 1:0 u Gabrilima od Croatije. Nakon toga, računajući i Županijski kup, nizala je uspjehe. Od poraza od Croatije u Gabrilima i sad poraza od Croatije u Kominu dobila je 13 od 15 utakmica.

Tako je na vrhu, što se tiče vodećeg dvojca, sve isto, ali nije više isto na začelju. Žrnovo je kod kuće dobilo ONK Metković, i to u 78. minuti iz kaznenog udarca (Frano Jeričević), a kako je dočekalo poraz Omladinca u Čibači, prepustilo je Lastovcima začelje. Žrnovo ima bod više od Omladinca uoči zadnja dva kola. Omladinac do kraja čeka Maestrala i Grka, a Žrnovo ide u Orebić te će nakon toga ugostiti Jadran 1929.

Ogled Čilipa i Grude, tj. Konavljanina i Slavena, bez pobjednika, 1:1. Ivo Mostahinić je doveo Slaven u vodstvo u 66. minuti, a domaćin je izjednačio iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi. Siguran realizator je bio Davorin Krešić. Maestral je dobio Hajduka 1932. kod kuće. U Smokvici bez pobjednika (Petar Borovina u 40. za Jadran 1929., a Goran Šorgić u 51. za Orebić). S bodom iz Smokvice Orebić se bodovno izjednačio s Grkom te ga pretekao zahvaljujući bojoj pogodak razlici. Orebić sad četvrti, a Grk peti. Jadran 1929. je zadržao tri boda prednosti u odnosu na Konavljanin.

SEMAFOR 24. kolo
Nedjelja, 14. svibnja, Lastovo:
Omladinac - Župa dubrovačka 1:4, Krvavac: Maestral – Hajduk 1932. 1:0, Komin: Gusar – Croatia 1:2, Čilipi: Konavljanin – Slaven 1:1, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković 1:0, Smokvica: Jadran 1929. – Orebić 1:1, slobodan je Grk.

1. Župa dubrovačka 52 boda/22 utakmice (44:11),
 2. Croatia 50 bodova/22 utakmice (63:25), 3. Gusar 45 bodova/22 utakmice (49:16), 4. Orebić 34 boda/22 utakmice (44:30), 5. Grk 34 boda/22 utakmice (34:49), 6. ONK Metković 33 boda/22 utakmice (34:27), 7. Slaven 31 bod/22 utakmice (33:28), 8. Maestral 31 bod/21 utakmica (33:30), 9. Hajduk 1932. 30 bodova/22 utakmice (31:42), 10. Jadran 1929. 24 boda/23 utakmice (32:42), 11. Konavljanin 21 bod/22 utakmice (27:42), 12. Žrnovo 9 bodova/22 utakmice (13:49), 13. Omladinac 8 bodova/22 utakmice (14:59).

25. travanj 2024 16:04