NogometŽUPANIJSKI KUP

Gosti slavili u oba susjedska ogleda, Sokol ispao nakon vodstva 2:0, a Faraon osvojio Pelješac nakon što je gubio 0:3 u Stonu, samo jedan domaćin zapjevao

26. veljače 2023. - 15:38

Što ti je nogomet? Vodiš kod kuće s 2:0, a na kraju izgubiš s 3:2, i to tvoj igrač nesretno zatrese vlastitu mrežu u završnici utakmice za pobjedu gostiju. Slaven je na taj način stigao do pobjede u Dubravci protiv Sokola, te se plasirao u finale Županijskog kupa Nogometnog centra Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle u kojem će igrati protiv pobjednika ogleda Konavljanin – GOŠK Dubrovnik 1919., koji se u Čilipima igra u srijedu, 1. ožujka, s početkom u 15 sati.

Đino Milić i Leo Pušić su donijeli radost Sokolu, spomenutih 2:0, pogađali u 29. i 42. minuti mrežu lidera Prve županijske nogometne lige, koji je sretno do kraja poluvremena prepolovio zaostatak. Pogodak je upisan Paulu Vukiću. U nastavku, u 61. minuti, Paulo Opušić je izjednačio na 2:2, a u 85. minuti autogolom Ivice Obada Slaven je stigao do pobjede.

Županijski kup: Sokol - Slaven

Tonči Vlašić/

U Nogometnom centru Dolina Neretve također je slavio gost u susjedskom ogledu. Gusar iz Komina je bio sa 4:0 bolji kod ONK Metković. Luciano Lovrić je u 37. minuti prvi pogodio mrežu metkovskih ‘crveno bijelih‘. Zatim, u 52. minuti Ante Medak je poduplao prednost gostiju čiju je pobjedu potvrdio Marin Puljan, koji je pogađao u 78. i 89. minuti.

Gusar je prvi finalist centra, dok se još ne zna tko će biti suparnik Neretvi u drugom polufinalu. Naime, Jadran Luka Ploče i Neretvanac igraju četvrtfinale centra u utorak, 28. veljače, u Pločama s početkom u 15 sati. Tko bude uspješniji, igra za finale s metkovskim ‘plavo bijelima‘.

Faraon je pobjednik centra Pelješac, te prvi polufinalist završnice Županijskog kupa. Iako je nakon prvog poluvremena gubio na stonskoj Batali s 3:0 od Ponikava, slavi. Damjan Šulić je bio dvostruki strijelac za Ponikve, u 3. i 22. minuti, a za 3:0 pogodio je Ante Ilić u 38. minuti.

U nastavku Faraon! Redom, Baldo Butirić u 50., Luka Koludrović u 53. i Antonio Franković u 89. minuti. Potom penali, koje je uspješnije izvodio gost!

Jadran 1929. je prvi finalist centra Korčula – Lastovo. U Smokvici je svladao BŠK Zmaj boljim izvođenjem penala (4:1) nakon što u 90 minuta igre nije bilo pogodaka. Drugo se polufinale igra u srijedu, 1. veljače, s početkom u 13 sati u Žrnovu između Žrnova i Omladinca s Lastova.

19. travanj 2024 13:00