NogometŽUPANIJSKI KUP |

GOŠK DUBROVNIK 1919. UZEO SVE Gostima ni mrvice, juniori sedmicom u mreži Jadrana LP za potpuni trijumf dubrovačkog kluba!

30. rujna 2020. - 20:06
Osvojio je Nogometni klub GOŠK Dubrovnik 1919. sva četiri Županijska kupa u 2020. godini. Ne pamti se takav trijumf jednog kluba. Nakon seniora, koji su u kolovozu podigli pobjednički pokal, ova srijeda, 30. rujna, pamtit će se po sve tri pobjede mlađih uzrasta. Stoji, igrao je dubrovački klub na svom terenu, ali...

Redom, prvo su pioniri sa 6:1 dobili Neretvanca, nakon toga kadeti s 3:1 svladali Neretvu, a na kraju su juniori sa 7:1 nadigrali Jadran Luka Ploče.

U juniorskom finalu nakon što je Bruno Paviša postigao hat trick za GOŠK Dubrovnik 1919., i to u vremenskom razmaku od jedanaest minuta, za 4:0 u 55. minuti, te je bilo je jasno tko će slaviti u Gospinom polju. Vlaho Brailo je ekspresno doveo domaćina u prednost. Paviša je pogađao u 44., 49. i 55. minuti. Kapetan domaćih Lukša Monković je dodao dva pogotka, a Maro Vatović pet minuta prije kraja stavio točku na 'i'.

Jedini pogodak za goste potpisao je Šime Barbir, koji je pogodio u 75. minuti, pet minuta nakon što je ušao u igru.

Momčad trenera Hasana Kacića tako je sa čak 7:1 zaključila savršen dan mlađih uzrasta dubrovačkog kluba.

Finale juniora: GOŠK Dubrovnik 1919. - Jadran Luka Ploče 7:1 foto: Tonči Vlašić

Juniori Jadran Luka Ploče s trenerom Robertom Pijevićem foto: Tonči Vlašić

Lukša Monković, kapetan juniora GOŠK Dubrovnika 1919. s pokalom kojeg mu je uručio Miho Arbulić foto: Tonči Vlašić

FINALE ŽUPANIJSKOG KUPA / JUNIORI: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran Luka Ploče 7:1
DUBROVNIK
Igralište s umjetnom travom u Gospinom polju. Gledatelja 100. Sudac: Robert Hausvička, pomoćnici; Admir Bijedić i Anita Nenada (svi iz Dubrovnika). Delegat: Miho Arbulić (Čilipi).
Strijelci: 1:0 Brailo (2), 2:0 Paviša (44), 3:0 Paviša (49), 4:0 Paviša (55), 5:0 Monković (75), 5:1 Barbir (75), 6:1 Monković (80), 7:1 Vatović (85).
GOŠK DUBROVNIK 1919.: Ljudevit Pergjioni, Leo Ljubenko (od 46. Maro Vatović), Ivan Grljević (od 46. Vlaho Capurso), Lukša Monković, Marin Marić, Baldo Teo Krešić, Josip Marinović (od 62. Matej Radović), Toni Kolendić (od 62. Toni Skurić), Bruno Paviša, Vlaho Brailo, Mihael Peraica (od 70. Roko Cvjetković). Klupa: Hrvoje Oreč, Tihomir Tolja. Trener: Hasan Kacić.
JADRAN LUKA PLOČE: Marko Dropulić, Marin Puljan (od 46. Lovre Tomašević), Ivan Vlatković, Stipe Kužić (od 64. Josip Štrbić), Stanko Antunović, Ante Ostojić, Ivan Herceg (od 70. Šime Barbir), Duje Žderić (od 75. Luka Parmać), Luka Gnječ, Karlo Antunović (od 46. Dalmatino Barbir), Roko Jovanović. Klupa: Matija Rakušić. Trener: Robert Pijević.

19. travanj 2024 16:08