NogometTREĆA HL - JUG |

GOŠK DUBROVNIK 1919. OSVOJIO KLIŠKU TVRĐAVU Uskoke prvo u očaj bacao Dalibor Kristić, a zatim Baldo Cicijelj i Anel Topuzović!!!

5. rujna 2020. - 18:59
Vijori se bandjera GOŠK Dubrovnika 1919. na vrhu kliške tvrđave. Osvojila ju je dubrovačka momčad zahvaljujući preokretu u samoj završnici utakmice. Baldo Cicijelj je u 75. minuti poništio prednost domaćina, koji je u 18. minuti poveo pogotkom Karla Vodanovića, a potom je u 84. minuti najbolji strijelac dubrovačkog sastava izborio loptu, ušao u kazneni prostor domaćina, te poslužio Anela Topuzovića, koji je zakucao za konačnih 2:1.

Četiri sezone ne zna GOŠK Dubrovnik 1919. za poraz na Klisu. Prethodne tri sezone osvajao je po bod, a sad sva tri. Domaćin očajan nakon utakmice, posljednjeg zvižduka suca Mateja Čuline iz Prigrade, a kako i ne bi kad je, dojam je, bio bliži pobjedi, a na kraju je ostao praznih ruku. Imao je nekolioko prigoda za 2:0, a kad je Cicijelj izjednačio na 1:1, bio je u sjajnoj prilici za novo vodstvo, ali je svaki put Dalibor Kristić bio baš sjajan. Posebno se pamte njegove obrane u 27., te 80. minuti.

Nakon izgubljena dva boda na startu, neodlučenog rezultata protiv BŠK Zmaj na lapadskom travnjaku, kad je bio bliži pobjedi, kad nije realizirao kazneni udarac, sad pobjeda, koja će mu podići samopouzdanje GOŠK Dubrovnika 1919. uoči nastupa u pretkolu Hrvatskog kupa u kojem će igrati protiv drugoligaša BSK-a iz Bijelog Brda u Dubrovniku (srijeda, 9. rujna).

Treća HNL – jug, 2. kolo, Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919. foto: Tonči Vlašić

U Blatu sjajan BŠK Zmaj, koji je sa čak 4:0 nadigrao Uraniu. Po dva puta su za domaćina pogađali Ivan Čepo i Jakov Marinović. Čepo u 23. i 75. minuti, a Marinović u 41. i 64. minuti.

Podsjetnik na rezultate 1. kola, subota, 29. kolovoza, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj 0:0, Hrvace: Hrvace – Hrvatski vitez Posedarje 2:0, Otok: OSK – Primorac Biograd 1:1, Split: RNK Split – Zagora 1:3, Ploče: Jadran Luka Ploče – RNK Zmaj Makarska 3:1, nedjelja, 30. kolovoza, Opuzen: Neretvanac – Sloga 1:0, dvije utakmice su odgođene (Baška Voda: Urania – Vodice, Ivanbegovina: Kamen – Neretva), a slobodan je Uskok. Semafor 2. kola, subota, 5. rujna, Zagora: Zagora – Kamen  4:2, Biograd: Primorac (B) – RNK Split 2:0, Posedarje: Hrvatski vitez – OSK 1:1, Blato: BŠK Zmaj – Urania 4:0, Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:2, nedjelja, 6. rujna, Mravince: Sloga – Hrvace, utorak, 8. rujna, Vodice: Vodice – Neretvanac, ponedjeljak, 14. rujna, Metković: Neretva – Jadran Luka Ploče, slobodan je RNK Zmaj Makarska.

Poredak: 1. Zagora 6 bodova / 2 utakmice (7:3), 2. BŠK Zmaj 4 boda / 2 utakmice (4:0), 3. Primorac (BNM) 4 boda / 2 utakmice (3:1), 4. GOŠK Dubrovnik 1919. 4 boda / 2 utakmice (2:1), 5. Jadran Luka Ploče 3 boda / 1 utakmica (3:1), 6. Hrvace 3 boda / 1 utakmica (2:0), 7. Neretvanac 3 boda / 1 utakmica (1:0), 8. OSK 2 boda / 2 utakmice (2:2), 9. Hrvatski vitez 1 bod / 2 utakmice (1:3), 10. Uskok bez boda / 1 utakmica (1:2), 11. Sloga bez boda / 1 utakmica (0:1), 12. Zmaj (M) bez boda / 1 utakmica (1:3), 13. Kamen bez boda / 1 utakmica (2:4), 14. RNK Split bez boda / 2 utakmice (1:5), 15. Urania bez boda / 1 utakmica (0:4), Neretva i Vodice još nisu igrali

Raspored 3. kola, subota, 12. rujna, Hrvace: Hrvace – Vodice, Otok: OSK – Sloga, Split: RNK Split – Hrvatski vitez, Ploče: Jadran Luka Ploče – Zagora, Makarska: RNK Zmaj – Neretva, nedjelja, 13. rujna, Baška Voda: Urania – Uskok, Opuzen: Neretvanac – BŠK Zmaj, Ivanbegovina: Kamen – Primorac (B), slobodan je GOŠK Dubrovnik 1919.
24. travanj 2024 21:16