NogometTREĆA HL - JUG |

GOŠK DUBROVNIK 1919. NIJE USPIO Jadran Luka Ploče osvojio i Lapad, ne zna za prvenstveni poraz 322 dana, čitavu 2020. godinu!

17. listopada 2020. - 17:15
Pljesak pločanskom sastavu, koji je i nakon 322 dana bez poraza, koji nije izgubio niti jednu prvenstvenu utakmicu u 2020. godini, a odigrao ih je trinaest, i to je jednu više igrao u gostima gdje je od sedam utakmica dobio ni manje, ni više nego šest. Slabiji je Jadran Luka Ploče kod kuće, nego izvan Ploča (doma dva remija i četiri pobjede).

Uoči dolaska u Dubrovnik se postavljalo pitanje: Može li GOŠK Dubrovnik 1919. zaustaviti niz pločanskog sastava, opet slaviti, a što je uspio u zadnjem kolu prvog dijela prošle sezone kad je slavio s 1:0, i to je bio zadnji neuspjeh 'Plavih' u borbi za bodove.

Tog 30. studenog 2019., kad je dubrovački sastav slavio pogotkom Antonia Smrdelja u 11. minuti, Jadran Luka Ploče je imao prilika i prilika, trebao je voditi s dva, tri razlike nakon prvih 45 minuta. Sad to nije bio slučaj. Domaćin je 'čupao kosu'. Pogotovo u 29. minuti kad je Marko Musulin poklonio kazneni udarac domaćinu. Igrao je nespretno rukom u svom kaznenom prostoru, izbio loptu rukom ispred Balda Cicijelja, ali najbolji strijelac lige nije uspio s jedanaest metara svladati Marka Čaglja. Pločanski vratar, jedan od najzaslužnijih za uspjehe pločanskog sastava (samo šest pogodaka je primio Jadran Luka Ploče ove sezone), pogodio je u koju će stranu tući Cicijelj.

Zatim, u 57. minuti, u gužvi, s nekih 7,8 metara, nova opasnost za vrata gostiju. Tukao je Josip Zadro, ali lopta nije uspjela naći put do mreže. I onda kreće gost. U 61. minuti vodi. Dalibor Kristić je zaustavio prvi udarac, ali nije uspio i drugi na radost pločanskih navijača, koji su slavili 19-godišnjeg Luciana Lovrića, kojeg je trener Mario Oršulić u drugom poluvremenu uveo u igru.

Pokušavao je i nakon primljenog pogotka domaćin, u 68. minuti se činilo kako je Cicijelj blizu, ali malo, baš malo mu je nedostajalo da utekne obrani Jadrana i Čaglju. U 73. minuti skakali su opet domaći, tražili novi kazneni udarac zbog igranja rukom, ali se ovaj put sudac Mateo Erceg nije oglasio. Na kraju, točka na 'i' - Abel Kalfić, koji je osmi put ove jeseni zatresao mrežu te se izjednačio s Cicijeljem.

Nakon zadnjeg sučevog zvižduka moglo je početi slavlje Jadranaša, igrača, struke, vodstva i navijača. Pločanski 'Plavi' su ostvarili deset pobjeda i tri remija u trinaest prvenstvenih utakmica u 2020. godini, a GOŠK Dubrovnik 1919. je upisao peti poraz u zadnjih šest utakmica, drugi kod kuće, te je raspoloženje sasvim suprotno pločanskom!

GOŠK Dubrovnik 1919. - Jadran Luka Ploče foto: Tonči Vlašić

Marko Čagalj (Jadran Luka Ploče) brani kazneni udarac Baldu Cicijelju (GOŠK Dubrovnik 1919.) foto: Tonči Vlašić

SEMAFOR 10. kola
Subota, 17. listopada, Vodice:
 Vodice – Zagora 1:3, Klis: Uskok – RNK Zmaj (M) 1:2; Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Jadran Luka Ploče 0:1, Hrvace: Hrvace – OSK 0:1; nedjelja, 18. listopada, Mravince: Sloga – Primorac (BNM), Baška Voda: Urania – Kamen, Opuzen: Neretvanac – RNK Split, Blato: BŠK Zmaj - Neretva, slobodan je Hrvatski vitez.

POGLEDAJTE TABLICU!
1. Jadran Luka Ploče 24 boda / 10 utakmica (23:6), 2. Zagora 22 boda / 9 utakmica (19:12), 3. Neretvanac 16 bodova / 8 utakmica (16:11), 4. Hrvace 16 bodova / 9 utakmica (13:8), 5. RNK Zmaj (M) 16 bodova / 9 utakmica (13:12), 6. Uskok 14 bodova / 10 utakmica (12:10), 7. RNK Split 14 bodova / 9 utakmica (15:14), 8. OSK 13 bodova / 10 utakmica (15:18), 9. BŠK Zmaj 11 bodova / 9 utakmica (18:17), 10. Kamen 11 bodova / 9 utakmica (15:16), 11. Primorac (BNM) 10 bodova / 8 utakmica (11:9), 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 10 bodova / 9 utakmica (11:13), 13. Neretva 10 bodova / 8 utakmica (12:16), 14. Urania 9 bodova / 8 utakmica (11:15), 15. Hrvatski vitez Posedarje 8 bodova / 9 utakmica (9:16), 16. Vodice 6 bodova / 10 utakmica (9:20), 17. Sloga 3 boda / 9 utakmica (3:12).

18. travanj 2024 04:54