NogometTREĆA HNL - JUG |

GOŠK DUBROVNIK 1919. ‘ČUPA KOSU‘ NAKON DERBIJA ZAČELJA Nije bod u gostima loš, ali kad imaš 2:0 u 90. minuti...

13. ožujka 2021. - 17:07
Josip Listar (modri dres, GOŠK Dubrovnik 1919.) protiv Slaven Belupa u osmini finala Kupa Hrvatske foto: Tonči Vlašić

Ušao je GOŠK Dubrovnik 1919. u posljednju minutu utakmice s vodstvom 2:0,  ali se kući vraća sa samo bodom. Vodice su prvi pogodak postigle iz kaznenog udarca u 90. minuti, a na 2:2 izjednačile u sudačkoj nadoknadi. Taman smo išli napisat kako Hasana Kacića ide, baš ide u gostima. Prisjetili smo se kako je mijenjao Milana Petrovića na prvom gostovanju ove sezone, bilo je to 5. rujna 2020. na Klisu protiv Uskoka u 2. kolu, kad je GOŠK Dubrovnik 1919. upisao trijumf 2:1, ujedno prvu pobjedu ove sezone, te kako je sad nakon što je od Petrovića preuzeo kormilo, postao i službeno trener prve momčadi, odveo momčad do nove gostujuće pobjede. Međutim, na kraju ništa od toga. Istina, nije ni bod loš u gostima, ali kad imaš 2:0 u 90. minuti...

Prvi je u derbiju začelja, prvoj utakmici nakon gotovo četiri mjeseca neigranja zbog loše epidemiološke situacije, pogodio Antonio Smrdelj, i to u 31. minuti prvog poluvremena, a na početku nastavka uspio je isto i Baldo Cicijelj, prvi topnik lige, koji je sad na učinku od 12 pogodaka. Smrdelj se pak drugi put ove sezone upisao u strijelce. Prvi put je pogodio kod Zagore u Unešiću kad je izboren bod (1:1). I tad je bio strijelac za vodstvo 1:0.

Dalibor Kristić, Luka Matić, Ante Ivanišević, Toni Žile, Josip Listar, Ivo Caput, Anel Topuzović, Antonio Smrdelj, Baldo Cicijelj, Toni Taraš i Marko Farić – to je sastav s kojim je Kacić počeo susret u Vodicama. U odnosu na posljednju prvenstvenu utakmicu, prije 112 dana, koju su odigrali 21. studenog na Lapadu protiv Sloge, a koju je s klupe vodio Petrović, nedostajala su trojica: Marin Sršen zbog kartona, te Domagoj Torbarina i Teo Uvodić, koji su početkom godine napustili dubrovačkog trećeligaša. Petrović je protiv Sloge napravio samo jednu izmjenu, na poluvremenu u svlačionici ostavio Smrdelja, a na teren poslao Josipa Zadra. Nije bilo tad pogodaka u prvom, a ni u drugom poluvremenu.

Sad opet bod. Na petu pobjedu će GOŠK Dubrovnik 1919. trebat čekat i dalje. Bio je ovo četvrti remi dubrovačkog sastava. U osam utakmica je dubrovački sastav ove sezone osvajao bod(ove), a u osam nije.

SEMAFOR 17. KOLA

Subota, 13. ožujka, Metković: Neretva - RNK Split 2:3, Vodice: Vodice - GOŠK Dubrovnik 1919. 0:2, Unešić: Zagora - OSK 6:2, nedjelja, 14. ožujka, Blato: BŠK Zmaj - Uskok, Posedarje: Hrvatski vitez - Neretvanac, Makarska: HRNK Zmaj - Kamen, Biograd: Primorac (BNM) - Hrvace, Mravinci: Sloga - Urania, slobodan je Jadran Luka Ploče.

1. Jadran Luka Ploče 31 bod/16 utakmica (35:17), 2. Zagora 29 bodova/ 16 utakmica (32:26), 3. Neretvanac 27 bodova/15 utakmica (24:17), 4. RNK Zmaj (M) 25 bodova/14 utakmica (19:15), 4. Hrvace 24 boda/14 utakmica (23:18), 6. Uskok 23 boda/15 utakmica (23:16), 7. Urania 23 boda/15 utakmica (24:21), 8. OSK 23 boda / 16 utakmica (24:28), 9. Primorac (BNM) 20 bodova/15 utakmica (21:16), 10. Kamen 20 bodova/15 utakmica (24:23), 11. RNK Split 20 bodova/16 utakmica (25:28), 12. BŠK Zmaj 18 bodova/15 utakmica (25:28), 12. Neretva 18 bodova/16 utakmica (19:28), 14. Hrvatski vitez Posedarje 17 bodova/15 utakmica (17:30), 15. GOŠK Dubrovnik 1919. 16 bodova/16 utakmica (19:25),16. Sloga 14 bodova / 15 utakmica (8:15), 17. Vodice 13 bodova/16 utakmica (22:34).

RASPORED 18. KOLA

Subota, 20. ožujka, Blato: BŠK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919., Vodice: Vodice – Urania, Posedarje: Hrvatski vitez – Hrvace, Biograd: Primorac (BNM) – OSK; Unešić: Zagora – RNK Split, Metković: Neretva – Kamen, Makarska: HRNK Zmaj – Jadran Luka Ploče, nedjelja, 21. ožujka, Mravince: Sloga – Neretvanac, slobodan je Uskok.

13. svibanj 2021 01:41