NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA |

FARAONU NIJE BILO GRKO U POTOMJU, OMLADINAC ZADRŽAO VRH Enkel prekinuo crni niz, ne i Rat

2. svibnja 2021. - 20:59

Enkel je dobio SOŠK 1919. na svojim Lokvicama s 3:1. Maro Mileusnić u 17. i Ivan Perić u 24. minuti su pogađali za vodstvo 2:0. Tri minute prije kraja Mateo Vodopić je prepolovio prednost domaćina, koji je drugim pogotkom Perića u posljednjoj minuti potvrdio uspjeh. Enkel je tako stigao do druge pobjede. Prvu je ostvario u 1. kolu kad je također s 3:1 kod kuće dobio, a nakon toga je odigrao 1:1 kod Nogometne akademije Libertas. Potom, ništa, ništa, ništa, i tako osam puta. Tom crnom nizu je sad došao kraj. Nakon 210 dana.

Omladinac je sačuvao vrh. Na svojim Lužama dobio je Nogometnu akademiju Libertas sa 4:1. Poveo je pogotkom Vinka Nobila u 19. minuti. Ivica Duždević je u 52. minuti izjednačio na 1:1, ali samo tri minute poslije opet se zatresla mreža gostiju (Kristijan Simić). U 62. minuti je već 3:1 (Nobilo drugi pogodak), a Zdenko Barbić je u 81. minuti potpisao konačni rezultat. Barbić je prvi topnik lige s 11 pogodaka. Inače, pogodak Duždevića je prvi pogodak koji je primio Omladinac nakon 175 dana i poraza od SOŠK-a 1919. u Stonu 3:2. U međuvremenu je Omladinac odigrao četiri utakmice ( tri pobjede i remi, pogodak razlika 14:0).

U Potomju pet pogodaka i sedam žutih kartona. U obje rubrike uz ime domaćina, Grka, upisan je broj dva, a uz ime gosta, Faraona, tri pogotka i pet žutih. Gosti iz Trpnja su poveli na Haštriću s 3:0. Luka Koludrović je bio strijelac već u 1. minuti, Vinko Milinović je u 6. minuti pogodio za 2:0, a u 31. minuti je već 3:0 (Jozo Mastilica). Minutu prije kraja prvog poluvremena Mario Alilović je postigao prvi pogodak za Grk, a u 58. minuti Anđelo Knezović drugi. Međutim, do kraja nije bilo pogodaka te je Faraon u derbiju kola odnio sva tri boda iz Potomja i ostao na bod od Omladinca.

Najviše pogodaka viđeno je na Igralištu Banjar u Putnikovićima – sedam, i svih sedam puta se tresla mreža gosta, Rata iz Kune. U 1. minuti je pogodio Romano Levanat, koji je u 10. minuti bio strijelac i za 3:0. U 7. minuti se u strijelce upisao Toni Kličan, a koji je pogodio u 25. minuti i za 5:0. U 15. minuti Petar Milić je bio strijelac za 4:0, ali i u 35. minuti za 6:0. U nastavku, u 55. minuti, mrežu Rata pogodio je i Mateo Krmek. U 30. minuti Mato Vitković nije realizirao kazneni udarac za Putnikoviće. Rat je dobio 25. listopada s 2:0 Enkel u Popovićima, a nakon toga 0:4, 1:6, 1:5, 0:6, 1:4, te sad 0:7.

Druga ŽNL, 11. kolo, Popovići: Enkel - SOŠK 1919.
Tonči Vlašić

REZULTATI 11. KOLA

Nedjelja, 2. svibnja, Potomje: Grk – Faraon 2:3, Popovići: Enkel – SOŠK 1919. 3:1, Lastovo: Omladinac – NA Libertas 4:1, Putniković: Putniković – Rat 7:0.

1. Omladinac 25 bodova / 10 utakmica (27:7), 2. Faraon 24 boda / 10 utakmica (29:14), 3. Grk 16 bodova / 10 utakmica (22:14), 4. Putniković 16 bodova / 11 utakmica (17:14), 5. NA Libertas 15 bodova / 11 utakmica (18:14), 6. SOŠK 1919. 13 bodova / 9 utakmica (18:21), 7. Enkel 7 bodova / 11 utakmica (9:25), 8. Rat 4 boda / 11 utakmica (10:41).

RASPORED 12. KOLA

Nedjelja, 9. svibnja, Kuna: Rat – Enkel, Ston: SOŠK 1919. – Grk, Lastovo: Omladinac – Faraon, Kupari: NA Libertas – Putniković.

20. travanj 2024 03:20