NogometMLAĐI UZRASTI |

DRUGA LIGA SREDIŠTA SPLIT Brajko u sudačkoj nadoknadi za radost pionira Župe dubrovačke, kadeti NA Konavle s tri gola u nizu rastužili domaćina

14. rujna 2020. - 10:56
Župa dubrovačka – Nogometna akademija Konavle 1:1 u pobjedama na startu natjecanja pionira i kadeta u Drugoj ligi Središta Split. Domaćin je slavio u ogledu pionira s 3:2, a gost je sa 4:2 dobio dvoboj kadeta.

Redom, u ogledu pionira Župa dubrovačka je vodila s 2:0 (Karlo Vučković i Valentin Brajko), gost izjednačio pogotcima u 60. i 66. minuti, strijelci su bili Matija Seko i Jakov Trković, a pet minuta poslije izjednačenja, u prvoj minuti sudačke nadoknade, radost domaćina koju je pogotkom, svojim drugim, potpisao Valentin Brajko. Tako je momčad Velimira Kajbe dobila momčad Frane Lojića na startu natjecanja u Drugoj ligi Središta Split. Treba dodati kako je domaćin od 42. minute igrao s igračem manje. Sudac Hrvoje Orešković je pokazao ukupno devet kartona (domaćin je osim crvenog dobio i pet žutih).

Kadeti – Župa dubrovačka je vodila s 1:0 (Ivan Pleština u 10.), te 2:1 (Nikola Đuho u 32.). Na poluvremenu je bilo 2:2 (Antonio Bratičević je izjednačio na 1:1 u 30., a Mihael Vezilić u 35. minuti na 2:2). U nastavku je gost postigao još dva pogotka (Marin Kostopeč u 48., te u 52. minuti još jednom pogodio Antonio Bratičević), te je Nogometna akademija Konavle sa Zvonimirom Deranjom na klupi dobila kadete Župe dubrovačke Antonia Bagoje.

U Opuzenu Neretvanac je dočekao Zagoru. Pioniri Neretvanca su slavili sa čak 12:0 (Roko Dugandžić u 5., Danijel Prskalo u 15., Pavel Paradžik u 30., 32., 43. i 55., Zvonimir Ćavar u 43., 60., 62., 66. i 68. te Marko Crnjac u 61, minuti), a kadeti s 3:2 (David Barišić u 38. iz kaznenog udarca, Damir Marić u 47. i 66. minuti), a u Pločama su pioniri Jadran Luke Ploče pogotkom Balda Šutića u 23. minuti svladali vršnjake Šibenika II, dok su kadeti također bili uspješni protiv Šibenika II. - 5:2 (Karlo Antunović u 18., 47. i 73. iz kaznenog udarca, Karlo Međugorac u 25. i Marko Burđelez u 36. minuti).

U 2. kolu pioniri / kadeti Nogometna akademija Konavle dočekuje Vodice, Župa dubrovačka je gost Zagore, Neretvanac ide u goste Škabrnji '91., a Jadran Luka Ploče igra u Trogiru protiv Trogira 1912.

Župa dubrovačka nastupa sa četiri kategorije u Drugoj ligi Središta Split. Mlađi pioniri su u Kninu odigrali 1:1 u 2. kolu Druge lige Središta Split protiv Dinare (strijelac Ante Miletić za 1:1 u 50. minuti), dok su juniori izgubili od Dinare s 5:0 igrajući od 43. minute s igračem manje. U 3. kolu mlađi pioniri i juniori Župe dubrovačke dočekuju Primorac (Biograd na Moru).
19. travanj 2024 15:05