NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

DONESENA ODLUKA O PREKINUTOJ UTAKMICI Očekivano, 3:0 za domaćina, te suspenzija...

15. listopada 2020. - 10:33
Prekinuta utakmica 4. kola Prve županijske lige između Žrnova i Orebića registrirana je 3:0 u korist domaćina, a isključeni igrač Orebića Toma Ujević je suspendiran do odluke disciplinskog suca ŽNS Dubrovačko-neretvanskog dipl. iur. Ariana Čustovića.

Podsjetnik, Orebić je u trenutku prekida, 18. minuta, vodio s 1:0 pogotkom svog kapetana Ante Kordića, koji je zatresao mrežu domaćih nakon svega 20 sekundi utakmice. U 18. minuti igrač Žrnova Domagoj Čule je prodro u kazneni prostor gostiju, pao, a sudac Ivan Grgurinović iz Ploča dosudio je kazneni udarac za domaćina nakon čega su ga napali gostujući igrači. Nakon prvog 'udara' pokazao je žute kartone Anti Kordiću i Tomi Ujeviću. Budući se isto nastavilo, još i žešće, Grgurinović je isključio Ujevića, a kako se isto nastavilo - označio je kraj utakmice.

U službenom zapisniku Grgurinović je pored istaknuo kako su ga 'Orebićani naguravali, uzastopno gazili po stopalima, istrgnuli mu i pocijepali žuti karton, udarali ga u donji dio trbušnog zida, vrijeđali i prijetili te se više nije osjećao sposobnim za nastavak utakmice…'.

SEMAFOR 4. kolo
Nedjelja, 11. listopada, Krvavac:
Maestral – Sokol 2:1, Čibača: Župa dubrovačka – Croatia 1:0, Smokvica: Jadran 1929. – Gusar 2:1, Žrnovo: Žrnovo – Orebić 3:0 (prekid u 18. minuti pri rezultatu 0:1, prekid skrivio Orebić), Čilipi: Konavljanin – Hajduk 1932. 3:0, Gruda: Slaven – ONK Metković 2:1.

1. Slaven 9 bodova (15:4), 2. Croatia 9 bodova (12:1), 3. Konavljanin 9 bodova (12:4), 4. ONK Metković 7 bodova (9:5), 5. Župa dubrovačka 7 bodova (6:4), 6. Orebić 6 bodova (14:9), 7. Jadran Smokvica 6 bodova (6:14), 8. Žrnovo 5 bodova (5:4), 9. Gusar 3 boda (3:7), 10. Sokol 3 boda (5:14), 11. Maestral 3 boda (4:21), 12. Hajduk 1932. 2 boda (2:5).