NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Domaćini u konavoskim derbijima bez pobjede, topi se prednost jesenskog prvaka, sad svi putevi vode na Šupjaku!

12. ožujka 2023. - 17:48

13. KOLO

Nedjelja, 12. ožujka, Krvavac: Maestral – Hajduk 1932. 2:2, Smokvica: Jadran 1929. – ONK Metković 1:0, Gruda: Slaven – Sokol 2:2, Gabrile: Croatia – Konavljanin 0:1, Potomje: Orebić – Žrnovo 5:1, Komin: Gusar – Župa dubrovačka 1:0.

Poredak: 1. Slaven 29 bodova (28:9), 2. Konavljanin 27 bodova (28:7), 3. ONK Metković 23 boda (20:11), 4. Gusar 20 bodova (28:18), 5. Maestral 20 bodova (20:20), 6. Croatia 18 bodova (15:22), 7. Jadran 1929. 16 bodova (16:24), 8. Orebić 16 bodova (16:28), 9. Sokol 14 bodova (15:12), 10. Župa dubrovačka 14 bodova (14:18),  11. Hajduk 1932. 12 bodova (13:21), 12. Žrnovo 11 bodova (13:34).

Na Gnjilama bez pobjednika, na Svetom Martinu sva tri boda gostima. I dok u Gabrilima domaće Croatija nije uspjela anulirati prednost Konavljanina, Slaven je dva puta lovio Sokola, i na kraju ga ulovio.

Slaven je imao šest bodova više u odnosu na Konavljanin na kraju prvog dijela, sad je ta prednost nakon samo 180 minuta proljetnog dijela dva boda, a u idućem, 14. kolu, ‘Crveni’ s Gnjila idu u Čilipe.

Nikša Dragić je doveo Sokol u vodstvo u 12. minuti. U drugoj minuti sudačke nadoknade kazneni udarac za domaćina, koji je realizirao Ivo Mostahinić. Baldo Cicijelj je pobjegao u 68. minuti, te se lider opet našao u minusu iz kojeg ga je izvukao svojim drugim pogotkom Mostahinić, prvi topnik lige. Njegov trinaesti pogodak. Pogodak po utakmici!

Konavljanin je slavio pogotkom Josipa Zadra u 73. minuti. Momčad Stijepa Njire bez greške ovog proljeća.

Bez pobjednika u Krvavcu, i to je gost, Hajduk 1932. do boda stigao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca kad je Marko Barčot drugi put zatresao mrežu Maestrala, koji je poveo u 48. minuti (Dario Barbir), a u 62. minuti imao 2:1 (Ivan Šutić Galić). Hajduk 1932. je na 1:1 izjednačio u 52. minuti.

Kad je dosuđen kazneni udarac za goste u sudačkoj nadoknadi, fizioterapeut domaćina Ivan Čendo, kako stoji u zapisniku, fizički je napao suca Filipa Proletu, te je isključen.

Na Blatini Jadran 1929. slavio je pogotkom Tomislava Andreisa u 58. minuti, a Gusar je dobio Župu dubrovačku pogotkom Marina Puljana u 80. minuti. Župa dubrovačka je od 60. minute igrala bez kapetana Tonija Soldića, koji je dobio crveni karton.

U Potomju Orebić – Žrnovo 5:1. Ivan Kordić je potpisao sva tri pogotka Orebića u prvom poluvremenu – 8., 23. i 25. minuta. Treći pogodak Ivan Kordić je postigao iz kaznenog udarca. Bilo je i 4:0 (Miroslav Ninčević u 61. minuti). Žrnovo je prekinulo niz ‘kapetana’ u 73. minuti (Domagoj Čule iz kaznenog udarca), a konačni rezultat potpisao je u 83. minuti Nikola Petković.

Slaven - Sokol 2:2