NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

DERBI U SLICI Župa dubrovačka zaustavila pobjednički niz ONK Metković, ali i dalje ima četiri boda manje

28. ožujka 2021. - 19:13

Bez pobjednika u derbiju kola, koji je zbog obnove travnjaka u Čibači odigran na lapadskom. Župa dubrovačka – ONK Metković 1:1. Stanislav Vasilj je nakon pola sata igre pogodio za vodstvo 'domaćina', a lider je izjednačio početkom nastavka, u 47. minuti, i to je mrežu Župe dubrovačke zatresao 'crveno bijeli' Ivan Šutalo. ONK Metković nije uspio nastaviti niz pobjeda u prvenstvu, ali osvojio je veliki bod kod izravnog suparnika u borbi za naslov, te zadržao četiri boda prednosti u odnosu na sastav trenera Josipa Papića. Istina, od 43. minute su metkovski 'crveno bijeli' igrali s igračem više. Sudac Robert Hausvička je tad pokazao drugi žuti karton 'plavom' Ivanu Šutalu, te put u svlačionicu. Oba puta, stoji u izvješću, Šutalo je požutio zbog preoštrog starta.

Župa dubrovačka - ONK Metković 1:1
Božo Radić/Cropix

Istim rezultatom, 1:1, završen je i ogled u Smokvici između Jadrana i Slavena. I tu je domaćin dobio prvo poluvrijeme (Mladen Salečić u 42. minuti), a gost izjednačio u nastavku (Gojko Korać u 61. minuti). Razlika je jedino što su snage od prve do posljednje minute bile izjednačene.

U preostale dvije odigrane utakmice, dvije su odgođene, domaćin je slavio s dva pogotka razlike. U Žrnovu je bilo tri puta više pogodaka nego u Kominu: Žrnovo – Konavljanin 4:2, a Gusar – Maestral 2:0.

Žrnovo je povelo iz kaznenog udarca u 4. minuti (Jerko Šeparović), u 31. minuti za 2:0 je pogodio Domagoj Čale. Pero Opušić je četiri minute poslije zatresao mrežu Jadrana, koji je u 43. minuti realiziaro još jedan kazneni udarac (Domagoj Čale). Početkom nastavka, u 48. minuti, Jerko Šeparović se izjednačio sa Čalom, obojica po dva pogotka za 4:1 Jadrana. U 69. minuti Pero Opušić se izjednačio sa Šeparovićem i Čalom, ali Konavljanin je tim njegovim drugim pogotkom samo uspio ublažiti poraz. Konavljanin je od 50. minute igrao s igračem manje. Niko Grbešić je isključen zbog nesportskog ponašanja. To je razlog zbog čega je požutio prvi put u 41., a drugi put u 50. minuti.

U Kominu Gusar je pogocima Ivana Popovića u 19. i Ante Medaka u 23. minuti svladao susjede iz Krvavca.

SEMAFOR PRVE ŽUPANIJSKE LIGE

Rezultati 11. kola, nedjelja, 28. ožujka, Dubrovnik: Župa dubrovačka - ONK Metković 1:1, Komin: Gusar -  Maestral 2:0, Smokvica: Jadran – Slaven 1:1, Žrnovo: Žrnovo – Konavljanin 4:2, odgođene su utakmice Croatia - Orebić i Sokol - Hajduk 1932.

Poredak: 1. ONK Metković 26 bodova / 11 utakmica (26:12), 2. Croatia 22 boda / 10 utakmica (24:6), 3. Župa dubrovačka 22 boda / 11 utakmica (25:13), 4. Orebić 17 bodova / 10 utakmica (27:13), 5. Konavljanin 15 bodova / 11 utakmica (21:18), 6. Slaven 14 bodova / 11 utakmica (19:14), 7. Gusar 13 bodova / 10 utakmica (14:14), 8. Jadran Smokvica 13 bodova / 11 utakmica (17:26), 9. Maestral 11 bodova / 11 utakmica (15:32), 10. Sokol 8 bodova / 10 utakmica (14:23), 11. Žrnovo 8 bodova / 11 utakmica (12:29), 12. Hajduk 1932. 3 boda / 9 utakmica (6:20).

Raspored 12. kola, ponedjeljak, 5. travnja, Krvavac: Maestral – Konavljanin, Žrnovo: Žrnovo – Slaven, Smokvica; Jadran – ONK Metković, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Hajduk 1932., Dubravka: Sokol – Orebić, Gabrili: Croatia – Gusar.

20. travanj 2024 18:17