NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA |

DERBI U POTOMJU BEZ POGODAKA Pero Saulan Faraon Enkela, raspucao se Hajduk 1932., samo se Putnikovići mogu s time pohvaliti

24. listopada 2021. - 21:38

Gabriel Roso Krajina je prvi pogodio u Popovićima na radost Faraona, ali naljutio se nakon toga Pero Saulan, te je 'crvena' devetka pogađala u 40., 82. i 84. minuti na radost navijača Enkela, koji je tako s 3:1 dobio prošlogodišnjeg doprvaka, kojem ne cvjetaju ove sezone ruže. Uzeo je Faraon samo 3 od 12 mogućih bodova. Malo, malo, a Enkel je duplo uspješniji.

Druga ŽNL, 4. kolo, Popovići: Enkel - Faraon (Trpanj) - Pero Saulan i sudac Nedjeljko Jeljenić uoči početka utakmice
Tonči Vlašić

Ipak, u prvom planu je u 4. kolu bio derbi u Potomju između dva vodeća sastava, Grka i Omladinca, koji su u prethodna tri kola uzeli svih 9 bodova. Nakon derbija, 90 minuta igre na Haštriću, ništa se nije promijenilo. I dalje su skupa na vrhu. I dalje ne znaju za poraz, i dalje im je pogodak razlika ista, a razlika je samo što sad imaju po 10 bodova te što im u rubrici neodlučeno stoji broj 1.

Bez pobjednika je bilo i na stonskoj Batali, ali je bilo pogodaka, po jedan sa svake strane. SOŠK 1919. je poveo u 43. minuti pogotkom Matea Brbore, a Nogometna akademija Libertas je izjednačila u 72. minuti kad je pogodio Vittorio Romani.

U Putnikovićima je domaćin sa 4:0 nadigrao Rat. Goran Šorgić je realizirao u 15. minuti kazneni udarac za 1:0, a pogađao je i u 25. minuti. Minutu prije drugog pogotka Šorgića za 2:0 za Putnikoviće pogodio je Mateo Vitković, a za konačnih 4:0 Ivan Sesar u 86. minuti. Putniković je sad jedini sastav sa stopostotnim učinkom, dobio je obje koje je igrao, a ima dvije utakmice zaostatka...

Na kraju golijada u Vela Luci gdje je Hajduk 1932. dobio sa čak 8:1 Ponikve. Nakon pola sata igre domaćin je imao 5:0, na poluvremenu je bilo 6:1. Redom, za Hajduk 1932. su pogađali Antonio Bačić u 5., Boris Tutić u 17., Igor Žuvela u 18. i 44. iz kaznenog udarca, Hrvoje Gugić u 24., 28. i 58., te Marin Šeparović u 70. minuti, dok je strijelac za Ponikve bio Hrvoje Franković u 32. minuti. Hajduk 1932. je također bez poraza - dvije pobjede i jedan remi.

Rezultati 4. kola, nedjelja, 24. listopada, Popovići: Enkel – Faraon 3:1, Ston: SOŠK 1919. – NA Libertas 1:1, Potomje: Grk – Omladinac 0:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Ponikve 8:1, Putnikovići: Putniković – Rat 4:0.

Poredak; 1. Grk 10 bodova (12:2), 2. Omladinac 10 bodova (9:1), 3. Hajduk 1932. (utakmica manje) 7 bodova (15:2), 4. Enkel 6 bodova (16:9), 5. Putniković (dvije utakmice manje) 6 bodova (6:1), 6. NA Libertas 4 boda (6:8), 7. Ponikve 3 boda (4:12), 8. Faraon 3 boda (4:13), 9. SOŠK 1919. (utakmica manje) 2 boda (3:6), 10. Rat bez boda (2:23).

Nogometni klub Enkel (Popovići)
Nogometni klub Faraon (Trpanj)
5. KOLO

Nedjelja, 31. listopada, Kupari: NA Libertas – Hajduk 1932., Kuna: Rat – SOŠK 1919., Lastovo: Omladinac – Putniković, Trpanj: Faraon – Grk, Ston: Ponikve – Enkel.

Druga ŽNL, 4. kolo, Popovići: Enkel - Faraon (Trpanj)
17. travanj 2024 01:34