NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Derbi na stonskoj Batali, poveo domaćin, slavio gost, a u Potomju gost vodio 2:0, a slavio domaćin

3. listopada 2022. - 20:56
Detalj s kup utakmice Faraon - Ponikve, koja je odigrana u ožujku 2022. godine. sad su i jedni i drugi vodili u utakmici 2. kola Druge ŽNL, ali na kraju ostali praznih rukuTonči Vlašić/

SAMO JEDNA OSTALA

Odigrane su četiri od pet utakmica 2. kola. Enkel i SOŠK 1919. će igrati tek po završetku prvog dijela.

Nedjelja, 2. listopada, Lastovo: Omladinac – NA Libertas 1:1, Ston: Ponikve – BŠK Zmaj 1:4, Potomje: Grk – Faraon 4:2, Putnikovići: Putniković – Rat 1:2, Popovići: Enkel – SOŠK 1919. (odgođeno).

BŠK ZMAJ JEDINI SA SVIH 6 BODOVA

1. BŠK Zmaj 6 bodova (7:2), 2. Grk 4 boda (7:5), 3. Rat 4 boda (5:4), 4. Putniković 3 boda (3:2), 5. Omladinac 2 boda (1:1), 6. Enkel (utakmica manje) 1 bod (0:0), 7. NA Libertas 1 bod (2:4), 8. Faraon 1 bod (3:5), 9. Ponikve 1 bod (2:5), 10. SOŠK 1919. (utakmica manje) bez boda (0:2).

Ponikve ili BŠK Zmaj, tko pobijedi imat će svih šest bodova na svom kontu. Iako su Ponikve povele već u 2. minuti, Branimir Gašpar Ledinić je bio strijelac, sva tri boda su otišla u Blato. BŠK Zmaj je slavio sa 4:1. Izjednačio je u 22. minuti pogotkom Jakova Marinovića, Toni Šeparović je bio strijelac u 30. minuti za vodstvo 2:1, a u 55. minuti za konačnih 4:1. Fran Žanetić je u 45. minuti pogodio za 3:1.

Najviše pogodaka viđeno je u Potomju – šest. Grk – Faraon 4:2. Gosti iz Trpnja su poveli u 1. minuti (Vinko Milinović), a u 16. minuti imao 2:0 (Luka Koludrović). U 25. minuti krenuo je domaćin. Vlatko Franić je tad postigao svoj prvi pogodak, a drugi u 42. minuti izjednačivši na 2:2. U nastavku su mrežu faraona tresli Ivan Violić u 65. minuti i Anđelo Knezović u 73. minuti.

Osim BŠK Zmaj pobjedu u gostima ostvario je i Rat, koji je kući pjevajući otišao iz Putnikovića. Dino Špaleta u 60. i Jure Tomić u 65. minuti su pogađali za Rat, a za domaćina Mato Vitković u 76. minuti.

Na Lastovu bez pobjednika. Omladinac je poveo protiv Nogometne akademije Libertas u 17. minuti pogotkom Stjepana Ivelje, te vodio sve do tri minute prije kraja kad su gosti izjednačili pogotkom Ante Alerića. Oba sastava su utakmicu zaključila s desetoricom. U 76. minuti zbog međusobnog naguravanja isključeni su Zdenko Barbić (Omladinac) i Lovro Bašić (NA Libertas).

GRK STIŽE U BLATO

Raspored 3. kola, nedjelja, 9. listopada, Ston: SOŠK 1919. – Omladinac Lastovo, Kuna: Rat – Enkel, Trpanj: Faraon – Putniković, Blato: BŠK Zmaj – Grk, Kupari: NA Libertas – Ponikve.

23. travanj 2024 09:34