NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

DERBI BEZ POBJEDNIKA, SVAKA MOMČAD TRESLA MREŽU Opet golijada na Svetom Martinu, Orebić iznenadio, Gusar dobio i treću, te sad pjeva s vrha tablice

10. listopada 2021. - 18:48

Uoči 3. kola tri sastava su bila sa stopostotnim učinkom, ONK Metković, Slaven i Gusar, a prva dva su bili sad suparnici na Štruvinu gdje je Slaven poveo u 7. minuti pogotkom Paula Opušića (prvi pogodak u mrežu metkovskih 'crveno bijelih'), te držao prednost do 42. minuta kad je za ONK Metković, domaćina i branitelja naslova, pogodio Vinko Batinović. Kako više nije bilo pogodaka u derbiju kola, svakom po bod, oba sastava se mogu i dalje pohvaliti kako su bez poraza, ali ne i bez greška. S tim se može pohvaliti sad samo Gusar, koji je uzeo sva tri boda kod Žrnova. 'Žuti' iz Komina su sad usamljeni na vrhu. Inače, Žrnovo je pogotkom Maria Orlovića u 22. minuti dobilo prvo poluvrijeme. Preokret se dogodio u nastavku: izjednačio je Tihomir Jelavić u 54. minuti, a za pobjedu Gusara pogodio Ivan Medak u 80. minuti.

Župa dubrovačka je ostvarila drugu pobjedu nakon startnog neuspjeha protiv Gusara kod kuće, očekivanu, jer joj je suparnik bio Maestral, koji je u prva dva kola izgubio obje utakmice, postigao jedan, a primio čak 18 pogodaka. Međutim, neočekivano domaćin nije stigao lako do bodova. U 57. minuti gosti iz Krvavca su poveli s 2:1 (Teo Ćelić) nakon što su prednost domaćina iz 7. minute (Viktor Lekaj) anulirali u 33. minuti (Dario Barbir). Preokret Župi dubrovačkoj, te sva tri boda, donijeli su Stanislav Vasilj u 63. i Luka Papić u 79. minuti.

Croatija je opet igrala kod kuće, i opet je na Svetom Martinu bila golijada. Na startu 12 pogodaka (11:1 pobjeda protiv Maestrala), a sad u drugoj utakmice sezone u Gabrilima 9 pogodaka. Domaćin je bio duplo bolji od Jadrana iz Smokvice (6:3) uz napomenu kako je Jadran vodio s 2:0 (Marin Zvono autogol u 3., te Tomislav Matenda u 11. minuti). Nakon toga je krenuo sastav Deana Delevskog, te okrenuo rezultat u svoju korist u nepunih pet minuta (Luka Curić u 34., Tin Vidak u 35. i Vlaho Grbešić u 38. minuti). U nastavku utakmice, Vidak je u 65. minuti pogodio za 4:2. Potom treći pogodak Jadrana (Nedo Mušić u 67. minuti) nakon čega je domaćin s nova dva pogotka potvrdio pobjedu (Maro Kalauz u 73., te drugi pogodak Grbešića, koji je za 6:3 pogodio u 82. minuti).

Orebić je u Blatu također poveo s 2:0 (Vladimir Ravlić u 4. i 50. minuti), ali nakon toga domaćin, BŠK Zmaj, postigao je samo jedan pogodak – Dino Velimirović u 65. minuti iz kaznenog udarca. Josip Žaknić je u sudačkoj nadoknadi utakmice isključen, domaćin je ostao s desetoricom, međutim, vrlo brzo nakon toga je sudac Luka Liković iz Krvavca zaključio utakmicu.

Konavoski derbi na Šupjaci, ogled Konavljanina i Sokola, završio je bez pobjednika 1:1. Bez pogodaka je bilo  prvo poluvrijeme. Konavljanin je poveo početkom nastavka (Marin Mataga u 48. minuti), a Sokol izjednačio u 57. autogolom Roberta Grbavca.

Nogometni klub Žrnovo
Tonči Vlašić
Nogometni klub Sokol (Dubravka)

Rezultati 3. kola, nedjelja, 10. listopada, Gabrili: Croatia – Jadran Smokvica 6:3, Metković: ONK Metković – Slaven 1:1, Čibača: Župa dubrovačka – Maestral 3:2, Blato: BŠK Zmaj – Orebić 1:2, Žrnovo: Žrnovo – Gusar 1:2, Čilipi: Konavljanin – Sokol 1:1.

POGLEDAJTE TABLICU

1. Gusar 9 bodova (8:4), 2. ONK Metković 7 bodova (9:1), 3. Slaven 7 bodova (6:2), 4. Croatia 6 bodova (18:7), 5. Župa dubrovačka 6 bodova (7:6), 6. Sokol 4 boda (5:6), 7. BŠK Zmaj 3 boda (6:5), 8. Orebić 3 boda (3:4), 9. Jadran Smokvica 3 boda (5:9), 10. Konavljanin 2 boda (3:4), 11. Žrnovo 1 bod (3:7), 12. Maestral bez boda (3:21).

4. KOLO

Nedjelja, 17. listopada, Komin: Gusar – Konavljanin, Smokvica: Jadran 1929. – Sokol, Potomje: Orebić – Žrnovo, Krvavac: Maestral – BŠK Zmaj, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka, Gabrili: Croatia – ONK Metković. Početak u 15 sati.

16. travanj 2024 07:03