NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

‘Crveni‘ s četiri pogotka u 15 minuta do četvrte pobjede, Rat dobio još jedan rat, pogodite koliko je puta Faraon zatresao mrežu u zadnje dvije utakmice

17. listopada 2022. - 10:53

4. KOLO

Nedjelja, 16. listopada, Popovići: Enkel – Faraon 1:8, Ston: SOŠK 1919. – Rat 0:2, Lastovo: Omladinac – Ponikve 1:1, Potomje: Grk – NA Libertas 2:0, Putniković: Putniković – BŠK Zmaj 1:4.

1. BŠK Zmaj 12 bodova (13:4), 2. Rat 10 bodova (14:4), 3. Faraon 7 bodova (17:9), 4. Grk 7 bodova (10:7), 5. Omladinac 5 bodova (8:2), 6. Ponikve 5 bodova (6:6), 7. Putniković 3 boda (7:12), 8. NA Libertas 1 bod (2:9), 9. Enkel (utakmica manje) 1 bod (1:15), 10. SOŠK 1919. (utakmica manje) bez boda (0:10).

Prvo dug, strijelci iz 3. kola u kojem je postignuto 28 pogodaka u pet utakmica, točnije 5,6 pogodaka po utakmici. Rezultati, Ston: SOŠK 1919. – Omladinac 0:6 (David Katić u 15. i 35., Marko Trojković u 19. i 36., Ante Pavličević u 55. i Daniel Živković u 59. minuti), Trpanj: Faraon – Putniković 6:3 (Antonio Franković u 20., Luka Koludrović u 24., Dinko Vištica u 43. i 84., Roberto Perak u 60. i Vinko Milinović u 70. minuti/Mato Vitković u 38. i 73., te Petar Lončar u 55. minuti), Blato: BŠK Zmaj – Grk 2:1 (Toni Sardelić u 66. i Ivan Tomić u 87. minuti/Ivan Daničić Kačić u 60. minuti), Kuna: Rat – Enkel 7:0 (Dino Špaleta u 11. i 27., Matej Rogić u 42., Petar Kunić u 44., Jure Tomić u 70. i 77., te Mato Cvitanović u 74. minuti), Kupari: NA Libertas – Ponikve 0:3 (Antun Palunčić autogol u 39., Damjan Šulić u 47. i Ante Franković u 78. minuti).

Sad 4. kolo. Rat je složio dobru momčad. Više nije kanta za napucavanje. Naprotiv, tri pobjede, bez poraza nakon 4. kola. Osvojenih 10 od 12 bodova. Dino Špaleta je pogađao na Batali svako poluvrijeme po jednom. SOŠK 1919. – Rat 0:2. Dva gostovanja – dvije pobjede. Prethodno je uzeo sva tri boda kod Putnikovića.

Na startu 3:3 na svom terenu protiv susjeda Grka, u 3. kolu 7:0 protiv Enkela. U Stonu su imali još prilika za pogodak. SOŠK 1919. je tako i dalje jedini bez boda. Istina, ima utakmicu manje. Gostovanje kod Enkela odradit će nakon što se zaključio prvi dio.

BŠK Zmaj je ovo kolo uspio što i Rat u 2. kolu. Slavio je kod Putnikovića. Uvjerljivo, 4:1, te nakon 4. kola jedini se može pohvaliti sa stopostotnim učinkom. Blatski ‘crveni‘ i Rat nisu jedini bez poraza. Tu je i Omladinac, koji je peti s pobjedom i tri remija. Tri sastava su i dalje bez pobjede. Osim SOŠK-a tu je Enkel, te NA Libertas.

Faraon je u zadnje dvije utakmice postigao 14 pogodaka, a ukupno 17. Prošlo kolo 6:3 dobio Putniković, a sad s 8:1 Enkel u Popovićima. Omladinac je treći remi upisao kod kuće – 1:1 protiv Ponikava. Lastovski sastav je dobio prvo poluvrijeme (Ante Pavličević u 21. minuti), a gosti drugo (Ante Franković u 54. minut).

I u Putnikovićima je domaćin dobio prvo poluvrijeme (Petar Lončar u 44. minuti za domaćina), a BŠK Zmaj drugo, i to je izjednačio u 74. minuti (Deni Sardelić), a pobjedu s tri nova pogotka osigurao od 81. do 89. minute (Frank Žanetić u 81. i 89., te Dario Penić u 85. minuti).

Grk je protiv NA Libertas na svom Haštriću dobio oba poluvremena s 1:0 (Mario Alilović u 26., te Vedran Raguž u drugoj minuti sudačke nadoknade utakmice).

Tko je pogađao u Popovićima? Ivo Krilanović u 61. minuti za Enkel, a za Faraon Tonko Mastelica u 2., Antonio Franković u 3., Baldo Butrić u 23., Jakov Volarević u 26., Luka Koludrović u 45., 68. i 90., te Vinko Milinović u 76. minuti.

Luka Koludrović i Dino Špaleta su s po 5 pogodaka prvi strijelci lige. Pogodak manje su postigli Vinko Milinović, Jure Tomić (Rat), Mato Vitković (Putniković) i Frank Žanetić.

FOTO DRUGA ŽNL, 4. KOLO, STON: SOŠK 1919. - RAT (KUNA) 0:2

Druga ŽNL, 4. kolo, Ston: SOŠK 1919. - Rat (Kuna) 0:2

Tonči Vlašić/

Momčad Rata iz Kune, koja je s 2:0 u 4. kolu dobila SOŠK 1919. u Stonu

Utakmicu SOŠK 1919. - Rat (Kuna) 0:2 sudio je Denis Musulin iz Staševice

5. KOLO

Nedjelja, 23. listopada, Ston: Ponikve – Grk, Kupari: NA Libertas – Putniković, Blato: BŠK Zmaj – Enkel, Trpanj: Faraon – SOŠK 1919., Kuna: Rat – Omladinac.

25. travanj 2024 08:02