NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

‘Crveni‘ dobili Rat, u Kuparima prvi pogodak gostiju ove sezone, a domaćin nikad tako raspoložen, Ivica Cumeljan: ‘Naš rekord!‘

8. studenog 2022. - 12:21

7. KOLO

Blato: BŠK Zmaj - Rat 3:0, Trpanj: Faraon – Omladinac (odgođeno), Kupari: NA Libertas – SOŠK 1919. 6:1, Ston: Ponikve – Enkel 3:1, Potomje: Grk – Putniković 3:0 (bb).

STO POSTO BŠK ZMAJ

1. BŠK Zmaj 21 bod (27:4), 2. Rat 16 bodova (22:8), 3. Grk 14 bodova (18:11), 4. Faraon (utakmica manje) 10 bodova (21:14), 5. Omladinac (utakmica manje) 7 bodova (10:7), 6. NA Libertas 7 bodova (10:12), 7. Ponikve (kazna 2 boda) 6 bodova (11:11), 8. Putniković 6 bodova (9:17), 9. Enkel 4 boda (3:22), 10. SOŠK 1919. (kazna 5 bodova) minus 5 bodova (1:26).

Nama je ovo četvrta sezona sa seniorima, treća u nizu. Do jučer je rekordna pobjeda bila 4:0 protiv SOŠK-a, a sad smo baš protiv njega uspjeli ostvariti novi rekord – istaknuo je Ivica Cumeljan, trener Nogometne akademije Libertas, koja je u 7. kolu Druge županijske lige dobila u Kuparima SOŠK 1919. sa 6:1. Juraj Joković je postigao prva tri pogotka na utakmici, u 17., 36. i 47. minuti, a nakon što je Ivan Žile u 50. minuti bio strijelac jedinog pogotka za goste, nova tri pogotka ‘crveno plavih‘ – Matej Radić u 62., te Ante Alerić u 77. i 85. minuti.

Nogometna akademija Libertas je u prvih šest kola postigla ukupno 4 pogotka, dok je pogodak Ivana Žile u Kuparima prvi ovosezonski pogodak SOŠK-a 1919.

Boris Pleština je zauzeo mjesto na krovu svlačionice, te pratio ogled NA Libertas - SOŠK 1919. 6:1

Tonči Vlašić/

Druga ŽNL, Kupari: NA Libertas - SOŠK 1919. 6:1

Najzanimlivija utakmica 7. kola (ali i prvog dijela sezone) odigrana je na Zlinju. Vodeći BŠK Zmaj sa stopostotnim učinkom ili Rat, koji je bez poraza, koji je nakon startnog remija nanizao pet pobjeda. Do zadnje minute prvog poluvremena bez pogodaka, a tad je domaćin stigao do vodstva (Jakov Marinović), kojeg su ‘crveni‘ povećali u nastavku s dva pogotka Franka Žanetića (64. i 77. minuta). BŠK Zmaj je stekao pet bodova prednosti, te napravio veliki korak prema povratku u veći rang. Ostao je jedini bez poraza.

U Stonu, na Batali, Ponikve – Enkel 3:1. Nikola Vuletić u 33. minuti je doveo Ponikve u vodstvo, koje je u 54. minuti poništio Tonći Brailo. Tih 1:1 je bilo do 71. minute kad su Ponikve pogotkom Marka Matičevića ponovno stigle do prednosti. Pobjedu su potvrdile u 85. minuti kad se u strijelce upisao Dario Andrović.

U Potomju se igralo samo do 5. minute. Putnikovići su stigli u goste Grku sa samo sedam igrača, a kako se u 5. minuti Romano Levanat ozlijedio, utakmica je prema pravlima prekinuta jer je jedna momčad ostala sa samo šest igrača. Utakmica je registrirana 3:0 za Grk.

Utakmica Faraon – Omladinac je odgođena.

TKO JE GAZDA NA BATALI?

Nedjelja, 13. studenog, Lastovo: Omladinac – Putniković, Popovići: Enkel – Grk, Ston: SOŠK 1919. – Ponikve, Kuna: Rat – NA Libertas, Trpanj: Faraon – BŠK Zmaj.

24. travanj 2024 19:06