NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

CROATIA SE VRATILA NA VRH Sokol vodio s 3:0 protiv Župe dubrovačke, koja je odnijela sva tri boda iz Dubravke

18. listopada 2020. - 17:47
Čak 27 pogodaka ili 4,5 pogotka po utakmici u 5. kolu, koje je bilo više nego zanimljivo. Pamtit će se po utakmici u Dubravci. Kakav preokret. Sokol je vodio s 3:0 protiv Župe dubrovačke, koja je na kraju slavila sa 4:3.

Antonio Lipotić u 30., Lovro Butorac u 37. i Franjo Penava u 47. minuti bili su strijelci za Sokol nakon čega je krenulo Župu dubrovačku. Stanislav Vasilj je postigao svoj prvi pogodak u dresu Župe dubrovačke, a u 70. minuti sjajan potez Viktora Lekaja. Stigao je prije do lopte od Đura Delije, vratara Sokola, sve se događalo u 'mrtvom kutu' iz kojeg je pogodio mrežu domaćina. Četiri minute poslije - kazneni udarac za goste. Velimir Kajba je izjednačio na 3:3. U 83. minuti nova radost gostiju. Opet Viktor Lekaj. Pomoćni sudac Mate Obšivač je podigao zastavicu - zaleđe, međutim, glavni sudac Robert Hausvička je dobro vidio kako su domaći 'asistirali' Lekaju za pogodak.

U prvom poluvremenu Sokol je svoje prilike realizirao, ne i Župa dubrovačka, a glavni krivac za to bio je Delija. Župa dubrovačka je na početku bila 'ljuta k'o ris' kad je Mario Njerš, drugi pomoćni sudac podigao visoko zastavicu, te označio zaleđe gostiju. Je li i tad 'asistent' za pogodak bio netko od igrača Sokola? Sve u svemu, Župa dubrovačka je bila favorit, ali Sokol će teško prihvatiti poraz. Vodio je sa čak 3:0!

Istim rezultatom je završila utakmica u Metkoviću gdje je ONK Metković do 4:3 i sva tri boda stigao u 88. minuti protiv Maestrala, koji je vodio s 1:0 (Luka Bilač u 24. minuti), te uspio dva puta nadoknaditi zaostatak (2:2 i 3:3).  Na 1:1 izjednačio je Dragan Brečić iz kaznenog udarca u 27. minuti, a Josip Mioč u 41. minuti pogodio za 2:1 vodstvo metkovskih 'crveno bijelih'. Poravnao je Ivan Šutalo na 2:2 u 58. minuti. Nakon toga opet Josip Mioč za domaće (70. minuta), pa Ivan Šutalo za goste (78. minuta), a na kraju za domaće u 88. minuti Mateo Obradović.

U Gabrilima pet pogodaka, jedan više, tri u mreži Jadrana iz Smokvice. Croatija je gubila s 0:1 (Ivan Tomić iz slobodnog udarca u 15. minuti), vodila s 2:1 (Maro Kalauz u 25. i 59. minuti), te do pobjede stigla u 86. minuti (Vlaho Grbešić). Drugi pogodak za Jadran postigao je Ivica Grbeša u 68. minuti).

U Orebiću je domaćin dobio Konavljanina 2:0 pogotcima u nastavku. Pogađali su Ivan Čepo u 66., te u 74. minuti Ivan Kordić, koji nije realizirao kazneni udarac u prvom poluvremenu, točnije, istaknuo se vratar Konavljanina Luka Tokić. Ipak, Ivan Kordić, prvi topnik lige, uspio je protiv Konavljanina stići do desetog ovosezonskog pogotka.

Gusar uvjerljiv kod kuće protiv Žrnova (4:0 - Ivan Medak u 10., Ante Medak u 20. i 47. minuti, te Ivan Šutić Galić u 49. minuti), a Hajduk 1932. i dalje ne zna za pobjedu, ali treći put je odigrao neodlučeno kod kuće. Ovaj put protiv Slavena, koji je vodio od 54. minute pogotkom Paula Vukića. Boris Tulić je bio strijelac u 83. minuti za Hajduk 1932.

Sokol - Župa dubrovačka 3:4 foto: Tonči Vlašić

SEMAFOR 5. kolo
Nedjelja, 18. listopada, Metković:
 ONK Metković – Maestral 4:3, Vela Luka: Hajduk 1932. – Slaven 1:1, Orebić: Orebić – Konavljanin 2:0, Komin: Gusar – Žrnovo 4:0, Gabrili: Croatia – Jadran Smokvica 3:2, Dubravka: Sokol – Župa dubrovačka 3:4.

1. Croatia 12 bodova (14:3),
2. Slaven 10 bodova (16:5), 3. ONK Metković 10 bodova (13:8), 4. Župa dubrovačka 10 bodova (10:7), 5. Konavljanin 9 bodova (12:6), 6. Orebić (oduzeta dva boda) 7 bodova (16:9), 7. Gusar 6 bodova (7:7), 8. Jadran Smokvica 6 bodova (8:17), 9. Žrnovo 5 bodova (5:8), 10. Hajduk 1932. 3 boda (3:6), 11. Sokol 3 boda (8:18), 12. Maestral 3 boda (7:25).