NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

CROATIA 100 POSTO OVOG PROLJEĆA Tri pogotka i dva isključenja

18. ožujka 2017. - 19:44

Opet je bilo zanimljivo u ogledu između Croatije i Hajduka 1932., kao i u prvom dijelu, tresle su se mreže s jedne i druge strane i u proljetnom srazu, a sudac je (opet) pokazao dva crvena kartona.

Na Moćnom lazu u rujnu prošle godine bez pobjednika (2:2). Hajduk 1932. je tada dva puta vodio pogocima Hrvoja Gugića u 24. minuti iz kaznenog udarca, kojem je prethodilo isključenje Vlaha Grbešića, igrača Croatije te Gorana Gugića u 75. minuti. Mario Mostina je u 33. minuti izjednačio na 1:1, a isti igrač u 37. minuti nije realizirao kazneni udarac, koji mu je obranio Nikola Prižmić. Josip Zadro je bio strijelac za 2:2 u 80. minuti. Domaćin je u 54. minuti ostao s desetoricom (isključen Nikola Prižmić je zaustavio loptu rukom izvan svog kaznenog prostora).

Sad u Gabrilima 2:1 za Croatiju, koja je povela već u 4. minuti pogotkom Borne Tikvice. U 21. minuti je Mario Mostina poduplao prednost domaćina, a Hajduk 1932. preko Hrvoja Gugića smanjio u 41. minuti. U nastavku nije bilo pogodaka, ali jest crvenih kartona, i to u posljednjih deset minuta. Oba su dobili gostujući igrači. Zbog vrijeđanja suca Željka Andričića pocrvenili su u 82. minuti Stipe Jurković te u 89. minuti Goran Gugić.

Momčad iz Gabrila je dobila sve tri utakmice ovog proljeća i sad je na bod od lidera, Župe dubrovačke, koja je u nedjelju, 19. ožujka gost Orebića.

SEMAFOR 16. kolo
Subota, 18. ožujka, Gabrili:
Croatia – Hajduk 1932. 2:1, nedjelja, 19. ožujka, Metković: ONK Metković – Grk, Žrnovo: Žrnovo – Gusar, Orebić: Orebić – Župa dubrovačka, Gruda: Slaven – Omladinac, Smokvica: Jadran 1929. – Maestral, slobodan je Konavljanin. Početak utakmica u 15.30 sati osim na Grudi gdje se igra s početkom u 14.15 sati.

1. Župa dubrovačka
33 boda (26:7), 2. Croatia (utakmica više) 32 bodova (46:20), 3. Orebić 25 bodova (32:17), 4. Gusar 24 boda (28:10), 5. Slaven 23 boda (20:17), 6. Maestral 21 bod (22:17), 7. Grk 19 bodova (21:36), 8. Hajduk 1932. 18 bodova (17:28), 9. ONK Metković 17 bodova (18:17), 10. Jadran 1929. 16 bodova (19:23), 11. Konavljanin 14 bodova (19:29), 12. Žrnovo (utakmica manje) 5 bodova (10:30), 13. Omladinac 5 bodova (11:38).