NogometTREĆA HL - JUG |

‘ČETVRTICA‘ GOŠK DUBROVNIKA 1919. POGODILA ZA POBJEDU U 4. MINUTI SUDAČKE NADOKNADE Ante Ivanišević: ‘Ovo mi je prvi put!‘

17. travnja 2021. - 20:33
Leti od sreće Ante Ivanišević - 'četvrtica' GOŠK Dubrovnika 1919. pogodila je za pobjedu 3:2 protiv OSK-a u četvrtoj minuti sudačke nadoknadeTonči Vlašić

Maro Matić, najmlađi igrač GOŠK Dubrovnika 1919., nabacio je loptu u kazneni prostor OSK-a.

- Utrčao sam te pogodio. Mislim kako je sve bilo čisto, kako nije bilo zaleđe, kako nitko nije dirao loptu – istaknuo je Ante Ivanišević. Sve se zbilo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, pri rezultatu 2:2.

- Ne, nikad prije nisam postigao pogodak za pobjedu u sudačkoj nadoknadi. Sjećam se kako sam dao važan pogodak protiv DOŠK-a u kvalifikacijama kad smo izborili povratak u Treću ligu, ali, u sudačkoj nadoknadi, i to za pobjedu... Ne, ne, ovo mi je prvi put. Presretan sam zbog pogotka, ali najviše što uspjeli nakon niza loših rezultata dobiti u samo sedam dana sve tri utakmice.

---utrčao je Ante Ivanišević, s pet metara proslijedio loptu prema golu OSK-a...
Tonči Vlašić
...vratar OSK-a Andrija Cvrlje nije uspio reagirati, te je lopta u mreži...
...počinje slaviti pogodak protiv OSK-a i 3:2 pobjedu GOŠK Dubrovnika 1919. Ante Ivanišević
...skinuo je dres Ivanišević, slavi, trči prema njemu da mu čestita Šimun Horvat, uskoro će ga zagrliti i svi ostali igrači GOŠK Dubrovnika 1919.

GOŠK Dubrovnik – OSK ove sezone u dvije utakmice 6:6. Naime, i u prvom dijelu, u Otoku – golijada, pobjeda OSK-a 4:3, a pamtimo taj ogled po činjenici kako je sva tri pogotka za dubrovački sastav tad postigao Baldo Cicijelj, prvi topnik lige.

U Otoku je domaćin vodio 2:0, Cicijelj izjednačio na 2:2, zatim i na 3:3, a sad na lapadskom travnjaku poveli su gosti, i to u 8. minuti pogotkom Ante Kuliša. Ivanišević je deset minuta nakon vodstva OSK-a u Dubrovniku asistirao Ivu Caputu za izjednačenje, a GOŠK Dubrovnik 1919. je pogotkom starijeg Matića, Luke, koji je, a kako drugo nego glavom, nakon što je nadvisio sve, pogodio za 2:1 u 35. minuti.

- Bili smo bolji prvo poluvrijeme. Zaslužili smo vodstvo – naglasio je Ivanišević.

GOŠK Dubrovnik 1919. je prednost ispustio početkom nastavka, točnije, u 59. minuti. Izgubio je loptu na sredini terena, stajao je u tom trenutku široko, te je Ante Kuliš bio sam ispred Dalibora Kristića, vratara i kapetana domaćih. Pogodila je 'sedmica' OSK-a za 2:2 s vrha 16 metara.

- Sreća, na kraju smo ipak uspjeli pobijediti. Kad se sve pogleda, mislim kako smo više zaslužili pobjedu, koju ću, eto, pamtiti jer sam prvi put pogodio za pobjedu u sudačkoj nadoknadi – naglasio je Ivanišević nakon sedme ovosezonske pobjede, a treće u zadnjih sedam dana (Neretvanac u 22. kolu u subotu, 11. travnja, 2:1 kod kuće, zatim Hrvace 2:1 u srijedu, 14. travnja, u 23. kolu u gostima, te sad u subotu, 17. travnja, 3:2 protiv OSK-a kod kuće u 24. kolu).

SEMAFOR 24. KOLA

Subota, 17. travnja, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – OSK 3:2, Klis: Uskok – RNK Split 1:0, Blato: BŠK Zmaj – Kamen 1:2, Vodice: Vodice – Jadran Luka Ploče 2:0, Posedarje: Hrvatski vitez – Neretva 0:0, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Zagora 2:2, nedjelja, 18. travnja, Baška Voda: Urania – Hrvace, Mravince: Sloga – HRNK Zmaj (M), slobodan je Neretvanac.

1. Jadran Luka Ploče 43 boda / 23 utakmice (46:22), 2. Neretvanac 38 bodova / 22 utakmice (34:26), 3. Hrvace 36 bodova / 22 utakmice (35:24), 4. Zagora 36 bodova / 22 utakmica (38:33), 5. Uskok 34 boda / 22 utakmice (31:23), 6. HRNK Zmaj (M) 33 boda / 21 utakmica (29:27), 7. Urania 32 boda / 21 utakmica (34:28), 8. RNK Split 31 bod / 23 utakmice (37:35), 9. OSK 30 bodova / 23 utakmice (34:43), 10. Kamen 29 bodova / 23 utakmice (36:37), 11. Neretva 28 bodova / 22 utakmice (27:38), 12. Primorac (BNM) 27 bodova / 23 utakmice (31:27), 13. Sloga 27 bodova / 22 utakmice (20:19), 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 27 bodova / 22 utakmice (28:32), 15. Vodice 26 bodova / 23 utakmice (32:44), 16. Hrvatski vitez Posedarje 26 bodova / 23 utakmice (24:41), 17. BŠK Zmaj 23 boda / 23 utakmice (32:48).

RASPORED 25. KOLA

Subota, 24. travnja, Unešić: Zagora – Hrvatski vitez, Metković: Neretva – Sloga, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Vodice, Ploče: Jadran Luka Ploče – BŠK Zmaj, Split: RNK Split – GOŠK Dubrovnik 1919., Otok: OSK – Urania, Hrvace: Hrvace – Neretvanac, nedjelja, 25. travnja, Ivanbegovina: Kamen – Uskok, slobodan je Primorac iz Biograda na Moru.

16. travanj 2024 17:56