NogometTREĆA HNL - JUG |

ČEKALI SU 164 DANA, I NAPOKON DOČEKALI Vratio se osmijeh na Lapad i Zlinje, Jadran Luka Ploče nije dobio, ali je povećao prednost...

10. travnja 2021. - 18:53

Čekali su od 28. listopada 2020. godine, te napokon dočekali, i GOŠK Dubrovnik 1919., i BŠK Zmaj. Čak 164 dana nisu znali za pobjedu. GOŠK Dubrovnik 1919. je zadnju ostvario na Lapadu protiv Neretve u 12. kolu, bio bolji s 2:0, a BŠK Zmaj je tog istog dana, tog istog kola, dobio na Zlinju s 1:0 Primorac iz Biograda na Moru. Nakon Neretve su u Dubrovnik dolazili Primorac iz Biograda na Moru, Sloga iz Mravinaca i Uskok s Klisa. Protiv Sloge i Uskoka dubrovački brod je izborio po bod, a protiv Primorca ostao praznih ruku. BŠK Zmaj je u međuvremenu osvojio samo tri boda, a u zadnja tri kola sve izgubio uz pogodak razliku 0:12.

GOŠK Dubrovnik 1919. je niz prekinuo protiv Neretvanca, koji je s druge strane zadnji put je poražen u 13. koiu, 31. listopada 2020. u Makarskoj od HRNK Zmaj s 2:0. Kolo poslije dobio je Neretvu s 2:0, kao GOŠK Dubrovnik 1919., ali za razliku od dubrovačkog sastava njega je tad krenulo. Međutim nakon šest pobjeda u osma utakmica - poraz na Lapadu 2:1.

Tako je Jadran Luka Ploče ostao jedini sastav bez poraza u 2021. godini. Pločani su obje utakmice u ovoj godini kod kuće dobili (Neretva i Primorac BNM), a u gostima sve tri odigrali 'iks' (HRNK Zmaj i Zagora, te sad Hrvatski vitez).

BŠK Zmaj je bio raspjevan protiv OSK-a kod kuće. Čak 4:1. GOŠK Dubrovnik 1919. nije nakon uspjeha protiv Neretvanca više zadnji. Preskočio je Vodice. Jadran Luka Ploče je i dalje lider. Unatoč (samo) bodu u Posedarju povećao je svoju prednost jer nije samo drugi Neretvanac izgubio, već i treće Hrvace...

GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac 2:1
Božo Radić/Cropix

SEMAFOR 22. KOLA

Subota, 10. travnja, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretvanac 2:1 (Antonio Smrdelj u 12. i Šimun Horvat u 18. za GOŠK Dubrovnik 1919., a za Neretvanac Luka Bubalo u 32. minuti), Klis: Uskok – Hrvace 2:1, Blato: BŠK Zmaj – OSK 4:1 (Ivan Kordić je bio strijelac u 39. minuti, a u nastavku su za domaćina pogađali još Jakov Marinović u 50., Domagoj Poljak u 70. te Jakov Protić u 73. minuti, gosti su počasni pogodak postigli u 90. minuti), Vodice: Vodice – RNK Split 2:2, Posedarje: Hrvatski vitez – Jadran Luka Ploče 1:1 (Ivan Paponja u 14. minuti za Jadran LP, koji je vodio do 71. minute), Biograd na Moru: Primorac (BNM) – HRNK Zmaj (M) 1:1, Unešić: Zagora – Neretva 2:0, nedjelja, 11. travnja, Mravince: Sloga – Kamen, slobodna je Urania.

1. Jadran Luka Ploče 40 bodova / 21 utakmica (44:20), 2. Neretvanac 38 bodova / 21 utakmica (34:23), 3. Hrvace 36 bodova / 21 utakmica (34:22), 4. Zagora 35 bodova / 21 utakmica (36:31), 5. Uskok 31 bod / 20 utakmica (29:20), 6. RNK Zmaj (M) 30 bodova / 20 utakmica (26:27), 7. Urania 29 bodova / 20 utakmica (31:28), 8. RNK Split 28 bodova / 21 utakmica (34:34), 9. OSK 27 bodova / 21 utakmica (29:39), 10. Primorac (BNM) 26 bodova / 21 utakmica (28:23), 11. Kamen 26 bodova / 20 utakmica (34:33), 12. Neretva 24 boda / 20 utakmica (25:37), 13. Hrvatski vitez Posedarje 25 bodova / 21 utakmica (24:39), 14. Sloga 24 boda / 20 utakmica (18:17), 15. BŠK Zmaj 23 boda / 21 utakmica (31:43), 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod / 20 utakmica (23:29), 17. Vodice 20 bodova / 21 utakmica (31:44).

RASPORED Srijeda - subota/nedjelja

Utakmice 23. kola, srijeda, 14. travnja, Metković: Neretva – Primorac (BNM), Makarska: HRNK Zmaj (M) – Hrvatski vitez, Ploče: Jadran Luka Ploče – Sloga, Ivanbegovina: Kamen- Vodice, Split: RNK Split – BŠK Zmaj, Otok: OSK _ Uskok, Hrvace: Hrvace – GOŠK Dubrovnik 1919., Opuzen: Neretvanac – Urania, slobodna je Zagora.

Utakmice 24. kola, subota, 17. travnja, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – OSK, Klis: Uskok – RNK Split, Blato: BŠK Zmaj – Kamen, Vodice: Vodice – Jadran Luka Ploče, Posedarje: Hrvatski vitez – Neretva, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Zagora, nedjelja, 18. travnja, Baška Voda: Urania – Hrvace, Mravince: Sloga – HRNK Zmaj (M), slobodan je Neretvanac.

18. travanj 2024 04:59