NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

ČAK 29 POGODAKA U 17. KOLU Ivan Šutalo - četiri pogotka protiv Hajduka, a na Svetom Martinu Tin Vidak tri puta zatresao mrežu Žrnova

9. svibnja 2021. - 22:59

Croatija je kod kuće dobila Žrnovo s 3:1, stigala do osme pobjede za redom, ONK Metković je pak slavio u Vela Luci sa čak 7:0 protiv Hajduka 1932., a Župa dubrovačka je na Lapadu bila sa 6:0 bolja od Maestrala. Vodeći trojac je ostao na istoj udaljenosti nakon 17. kola. Croatia ima dva boda više od ONK Metković i šest više od Župe dubrovačke.

Redom, u Gabrilima prvo tri pogotka Croatije, točnije, Tina Vidaka, 11., 24. i 45. minuta, dok je Žrnovo ublažilo poraz u 88. minuti (Mario Čalušić). Vidak jedanaest pogodaka od početka travnja, ukupno trinaest ove sezone, i evo ga na pogodak od Ivana Kordića, koji je postigao u prvom dijelu sezone 14 pogodaka za Orebić, a potom preselio u veći rang, BŠK Zmaj, člana južne skupine Treće hrvatske lige. Vidak je u četiri od pet prethodnih utakmica postigao po dva pogotka, a sad tri!

Kordića je učinak u dresu Orebića odveo u veći rang, tamo je mjesto i Vidaku, istaknuo je to njegov trener Frane Lojić, i ne samo on.

U Vela Luci ONK Metković je poveo tek u 44. minuti, a u nastavku još šest puta zatresao mrežu Hajduka 1932., koji je doživio drugi teški poraz u nizu, a treći za redom. Prošlo kolo izgubio je na Grudi od Slavena s 8:0, tri dana prije toga od Sokola u Dubravci sa 4:0, i to nakon što je prije 14 dana stigao do prve (i jedine) pobjede kad je nadigrao sa 4:0 Konavljanina kod kuće.

Junak ONK Metkovića zove se Ivan Šutalo, koji je postigao više od polovice pogodaka, četiri – pogađao je u 44., 49., 62. i 86. minuti. Za 3:0 je strijelac u 58. minuti bio Dragan Brečić, a za 5:0 i 6:0 u 74. odnosno 82. minuti Marin Čužić. Ivan Šutalo je sad na učinku od jedanaest pogodaka, kao i Dragan Brečić.

Na Lapadu je Župa dubrovačka stigla do druge uzastopne 6:0 pobjede. Prošle nedjelje je dobila Sokol, a sad Maestral. Kapetan Velimir Kajba je prvi pogodio mrežu sastava iz Krvavca (32. minuta), njegov jedanaesti pogodak. Zatim je Mato Šimunović bio strijelac u 44. i 70. minuti, Stjepan Rezo je također postigao dva pogotka, u 47. minuti je pogodio za 3:0, a u 65. minuti za 4:0. Nikica Primorac je zaključio priču u posljednjoj minuti utakmice.

U Kominu je poveo Konavljanin (Ermin Krvavac u 23. minuti), igrač Konavljanina je šest minuta poslije postigao i drugi pogodak na utakmici, ali na nesreću sastava iz Čilipa, nespretno i nesretno je lopta od Ivana Memunića završila iza leđa Kristijana Rajiča, vratara gostiju. Gusar je poveo u 68. minuti (Ivan Popović). Konavljanin izjednačio u 80. minuti (Marin Mataga), ali na kraju se ipak radovao Gusar, kojem je sva tri boda donio pogodak Ivana Medaka u 86. minuti.

Istim rezultatom – 3:2 – završio je i ogled u Dubravci između Sokola i Jadrana iz Smokvice. I tu je gost poveo (Ivica Grbeša u 34. minuti), i tu je domaćin s dva pogotka stigao do preokreta (Nikša Đurić u 63. i Niko Šapro u 70.), i tu je gost izjednačio na 2:2 (Ivan Tomić iz kaznenog udarca u 86. minuti), a nakon toga pogodak domaćina za pobjedu – Mateo Miladin u 88. minuti.

U Orebiću istoimeni domaćin je svladao Slaven s 2:0. Orebić je poveo pogotkom Vladimira Ravlića u 40. minuti, a pobjedu je potvrdio u 77. minuti Hrvoje Rikalo.

Nogometni klub Konavljanin (Čilipi)
Tonči Vlašić

REZULTATI 17. KOLA

Nedjelja, 9. svibnja, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Maestral 6:0, Dubravka: Sokol – Jadran Smokvica 3:2, Gabrili: Croatia – Žrnovo 3:1, Komin: Gusar – Konavljanin 3:2, Orebić: Orebić – Slaven 2:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – ONK Metković 0:7.

1. Croatia 43 boda / 17 utakmica (46:12), 2. ONK Metković 41 bod / 17 utakmica (43:14), 3. Župa dubrovačka 37 bodova / 17 utakmica (44:16), 4. Gusar 24 boda / 17 utakmica (29:26), 5. Slaven 23 boda / 17 utakmica (32:20), 6. Orebić 21 bod / 16 utakmica (34:25), 7. Konavljanin 21 bod / 17 utakmica (29:31), 8. Sokol 17 bodova / 16 utakmica (25:38), 9. Jadran Smokvica 17 bodova / 17 utakmica (28:45), 10. Žrnovo 16 bodova / 17 utakmica (20:40), 11. Maestral 14 bodova / 17 utakmica (19:47), 12. Hajduk 1932. 8 bodova / 17 utakmica (16:48).