NogometNASTAVILI POBJEDNIČKI NIZ U PRVOJ LIGI SREDIŠTA SPLIT MLAĐIH PIONIRA

Bjelopera i Doko potpisali preokret u Stobreču, GOŠK Dubrovnik 1919. sad dočekuje splitski Hajduk, koji je također sto posto!

20. studenog 2021. - 14:42
Prva liga Središta Split, mlađi pioniri, 12. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - HRNK Zmaj (Makarska) 5:0Tonči Vlašić

Mlađi pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. su i nakon 13. kola Prve lige Središta Split bez greške. Trinaestu pobjedu u isto toliko nastupa ostvarili su u Stobreču. Bili su bolji s 2:1 od domaćeg Primorca, koji je vodio od 17. minute. Momčad trenera Damira Žustre preokrenula je rezultat pred kraj utakmice. U 56. minuti izjednačila je iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Ivano Bjelopera, a u idućoj minuti za pobjedu je pogodio Ivan Doko. U preostale tri minute utakmice nije bilo pogodaka, te je nakon posljednjeg sučevog zvižduka moglo početi novo slavlje mlađih pionira dubrovačkog kluba.

Stopostotan učinak u ligi ima i splitski Hajduk, koji je u 13. kolu u u Makarskoj dobio Zmaj s 1:0, ali splitski 'Bili' su odigrali dvije utakmice manje u odnosu na GOŠK Dubrovnik 1919.

U 14. kolu, 27. studenog, upravo splitski Hajduk stiže u Gospino polje. To je derbi prvenstva. Ogledat će se dva sastava sa stopostotnim učinkom.

Uspješna je u 13. kolu bila i Neretva, koja je sa čak 7:0 dobila u Dugopolju vršnjake istoimenog domaćina. Metkovci su od dvanaest utakmica dobili sedam, imaju dva neodlučena rezultata i tri poraza, te se nalaze na četvrtom mjestu u konkurenciji 16 klubova.

Toni Ruso, kapetan GOŠK Dubrovnik 1919., sa 14 pogodaka je prvi strijelac lige.

24. travanj 2024 04:46