NogometNOGOMET/TREĆA HL - JUG

Bez pogodaka u Dubrovniku

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan Foto: Tonči Vlašić
9. listopada 2016. - 01:01

Nije bilo pogodaka u Dubrovniku: GOŠK Dubrovnik 1919. - Hrvace 0:0. Željeli su jedni i drugi sva tri boda, a na kraju su jedni i drugi napustili Lapad zadovoljni osvojenim bodom. Možda malo više za sva tri boda može žaliti domaćin, i to zbog prilike u 39. minuti. Baldo Cicijelj je tukao, iskosa sa šest, sedam metara, Vladimir Štimac nije uspio blokirati njegov udarac, lopta je prošla i vratara Antonija Guća, ali umjesto mreže zatresla vratnicu gola Hrvace.

U Pločama uspjeh Jadrana. Dobio je Junaka s 2:1. Roko Puljiz je pogodio prvi mrežu Sinjana, i to već u 3. minuti. Glavom je poslao loptu u mrežu. Prednost je poduplao u 11. minuti Dino Primorac. Precizan je bio s nekih 18 metara. U prvoj minuti nastavka gosti su prepolovili prednost Jadrana LP (Petar Petranić), ali do kraja se više mreže nisu tresle te su domaći nakon dva poraza kod kuće ostvarili uspjeh.

Zadovoljna može biti i Neretva, koja se iz Makarske vratila s bodom. Odigrala je 1:1. Dragan Brečić je bio strijelac za Metkovce. Opuzenci i Blaćani će na teren u nedjelju, 9. listopada. Derbi kola se igra u Opuzenu. Gost Neretvanca je Hajduk II., dok Blaćani dočekuju Primorac iz Biograda.

SEMAFOR
Subota, 8. listopada, Omiš
: Omiš - Croatia 2:4, Otok: OSK - Orkan 2:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Hrvace 0:0, Zadar: Zadar - Primorac 1929. Stobreč 4:0, Ploče: Jadran Luka Ploče - Junak 2:1, Kaštel Stari: Val - Kamen 3:1, Makarska: RNK Zmaj - Neretva 1:1, nedjelja, 9. listopada, Opuzen: Neretvanac - Hajduk II., Blato: BŠK Zmaj - Primorac Biograd.

1. OSK
17 bodova (17:9), 2. Hajduk II. (utakmica manje) 16 bodova (25:8), 3. Hrvace 16 bodova (13:9), 4. Neretvanac (utakmica manje) 15 bodova (14:9), 5. Kamen 15 bodova (15:13), 6. Neretva 14 bodova (12:13), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 13 bodova (11:10), 8. Zadar 12 bodova (17:9), 9. Croatia 12 bodova (18:15), 10. Val 12 bodova (12:20), 11. Jadran LP 12 bodova (10:18), 12. Omiš 11 bodova (10:14), 13. BŠK Zmaj (utakmica manje) 10 bodova (8:9), 14. Junak 10 bodova (8:10), 15. Primorac 1929. Stobreč 9 bodova (6:16), 16. Primorac Biograd (utakmica manje) 8 bodova (7:8), 17. RNK Zmaj Makarska 7 bodova (8:13), 18. Orkan 7 bodova (10:19).