NogometBITKA ZA KATAR |

BEZ POBJEDNIKA U GRADSKOM VRTU Sad znamo što moramo napraviti u Poljudu idući mjesec!

11. listopada 2021. - 22:40

Nismo dobili Slovačku, dva puta smo anulirali njezino vodstvo u osječkom Gradskom vrtu, pogađali su Kramarić i Modrić, završilo je 2:2, a kako je u Mariboru Rusija s 2:1 dobila Sloveniju, sad 'Vatreni' znaju što moraju napraviti idući mjesec, u preostale dvije utakmice kvalifikacija kako bi izborili prvo mjesto u skupini, te izravan plasman na Svjetsko prvenstvo, koje se iduće godine igra u Kataru.

Dakle, moraju dobiti Maltu u gostima, a tri dana nakon toga svladati, 14. studenog, u Splitu i Rusiju.

Kad naši 11. studenog budu igrali na Malti, Rusija će dočekati Cipar.

Luka Modrić
Ronald Gorsic/Cropix
Marcelo Brozović

Rusija sad ima 19 bodova, Hrvatska 17, Slovačka i Slovenija su se oprostili od Svjetskog prvenstva. Više ne mogu matematički ni do drugog mjesta, koje donosi dodatne kvalifikacije. Malta i Cipar su na dva posljednja mjesta. Njima nitko nije ni davao nikakvih izgleda. Slovanija i Slovačka imaju po 10 bodova, Cipar i Malta po 5.

Pamtit će se kako je u Osijeku Hrvatskoj poništen pogodak za 3:2 u 83. minuti, koji je postigao Vlašić, i to zbog zaleđa, a u Mariboru iz istog razloga Sloveniji u 77. minuti za 2:2, kojeg je postigao Kurtić.

20. travanj 2024 14:20